Bilet za 0,00 zł

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
wlocek369
Posty: 278
Rejestracja: 2009-05-10, 19:37
Lokalizacja: Włocławek

Bilet za 0,00 zł

Post autor: wlocek369 »

Jeśli podobny temat istnieje to proszę o usunięcie mojego tematu.
Uważam że jeśli temat ten nie zostanie usunięty, to powinnien być przesunięty do ogólnego działu dotyczącego całego transportu w polsce a nie tylko PKP, bo w KM też są takie "kwiatki"

Czy ktoś ma może zdjęcia/skan takiego polskiego absurdu :D gdzie widać że bilet faktycznie kosztował 0,00 zł lub 0,00 zł+ koszt wydania ?

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Co za problem? Idź do kasy PKP, kup bilet dla dziecka do 4 lat, który kosztuje 0 zł.

BTW Jeśli będziesz jechał z dzieckiem, a nie będziesz miał ze sobą tego biletu za 0 zł, to dostaniesz karę. Śmieszne. :diabeł:

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

U nas są takie bilety na drukarce są w autobusach tak zwana "zerówka" dla starszych ludzi :P

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Takie same są też bodajże w Kaliszu.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

wlocek369 pisze:nie tylko PKP, bo w KM też są takie "kwiatki"
Zanim coś się obwieści jako absurd polecam trochę pomyśleć. Ulga 100% jest ulgą ustawową, którą Koleje Mazowieckie oferują. Oznacza to, że państwo refunduje przewoźnikowi każdy taki bilet. Po co się go wystawia? By znalazł się w systemie i było wiadomo, ze za tego podróżnego przewoźnik otrzyma refundacje od państwa. "Zerówkę" musi posiadać każdy uprawniony podróżny (dziecko do lat 4), inaczej grozi kwit, bo jest to przejazd nieopłacony czyli - mówiąc wprost - wyłudzenie usługi od przewoźnika przez rodzica (chociaż ja nigdy nie wystawiłem kwita na takie dziecko, gdy pracowałem na pociągach).
Ostatnio zmieniony 2010-10-06, 08:50 przez TLG, łącznie zmieniany 1 raz.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Super, tyle że w przypadku biletów na komunikację miejską jakoś da się z tych "nieabsurdów" zrezygnować. Tak samo jest w przypadku łączenia biletów ulgowych w cały - niby nielegalne, ale w wielu miastach praktykowane i akceptowane.

ppln

Post autor: ppln »

KKS pisze:Tak samo jest w przypadku łączenia biletów ulgowych w cały - niby nielegalne, ale w wielu miastach praktykowane i akceptowane.
U kogo nielegalne u tego nielegalne. U nas można składać bilety w praktycznie dowolny sposób, byle kwota się zgadzała. Więc 16*0,60 to jest normalny dobowy, 2*0,60 to ulgowy 30 min, a właściwym sposobem uzyskania godzinnego jest skasowanie 1,20+0,60 (czy 2,40+1,20), nie ma biletu 1,80/3,60 (czasowego i poza sprzedażą u kierowców, gdzie tyle kosztuje jednorazówka)

B@rteK

Post autor: B@rteK »

W starachowickim MZK starsze osoby muszą przyłożyć kartę do czytnika, mimo że mają darmowy przejazd. W telewizji była kiedyś poruszana ta sprawa, gdy jedna z takich osób dostała karę. Zresztą chyba również w podobnym kontekście mówiono o Kaliskich Liniach Autobusowych

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

U kogo nielegalne u tego nielegalne.
Nielegalne, bo organ zajmujący się kolportażem biletów dostaje zwrot za ulgę na podstawie ilości sprzedanych biletów - czyli jak kupisz dwa ulgowe za 1 zł zamiast jednego normalnego za 2 złote to ZTM dostanie za nie 4 zł, a nie 2, przynajmniej tak to jest przedstawiane w Poznaniu. Jak w innych miastach sobie z tym radzą tego nie wiem, wiem tylko, że w wielu składanie dwóch biletów ulgowych w jeden jest dopuszczalne.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

We Wrocławiu można składać - i jednorazowe, i czasowe, można było nawet okresowe jak były kartoniki. Niektórzy jeżdżą też na jednym normalnym jako na dwóch ulgowych i nie słyszałem, aby ktoś miał z tego powodu kłopoty...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:Nielegalne, bo organ zajmujący się kolportażem biletów dostaje zwrot za ulgę na podstawie ilości sprzedanych biletów
KKS pisze:Jak w innych miastach sobie z tym radzą tego nie wiem
No i tak nie powinno być, zyski z biletów i wydatki na KM powinny być całkowicie oddzielne.
ppln pisze:16*0,60 to jest normalny dobowy
Fajny pomysł, jak znowu będzie podwyżka cen biletów to sobie zrobię z uzupełniających ulgowy na strefę C. I trochę zaoszczędzę, przecież nikt nie będzie liczył, czy mam 25 czy 28 biletów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”