Problem z komputerem

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

[fquote="Nikki"]Myślicie, że po aktualizacji będzie lepiej chodzić? Tzn. czy stanie się cud i zacznie mi z powrotem drukować czarny, który ma, a z jakiegoś powodu nie chce go używać?[/fquote]Cuda się zdarzają, ale może też mieć brudne dysze albo coś. Na szczęście drukarki nie kosztują już minimalnej pensji[fquote="Nikki"]Ja na szczęście na razie żadnych większych problemów z kompem nie mam[/fquote]Ja kupiłbym sobie, ale:
- są święta i przez to chore ceny
- zalało fabryki HDD w Tajlandii, nie wiadomo kiedy ceny dysków wrócą do normalności i czy nie wrócą (w końcu góra 2-3 lata i już będzie tylko SSD)
- nie wiadomo kiedy spadną ceny po świętach
- na widok poleasingowców na Allegro chce mi się rzygać, wkręcanie do jakiegoś złomu którym przez 5 lat liczyłi w Sozialamcie zapomogi na murzyńskie dzieci części pamiętających czasy Aleksandra Kwaśniewskiego, żeby do czegoś się nadawał nie jest jednak takie fajne, jak się wydaje
I co robić?

ppln

Post autor: ppln »

pmaster pisze: (w końcu góra 2-3 lata i już będzie tylko SSD)
Nie tak prędko. W sumie próg wejścia SSD na rynek byłby wtedy gdyby 128 GB dało się kupić za ok. 200-250 zł, wtedy jeden mały SSD na system i programy, drugi duży HDD na dane i można by było stwierdzić, że dysk nie ogranicza. Ewentualnie przydałoby się rozwiązanie przenoszące na SSD często wykorzystywane pliki (jako taki superduży i trwały cache) czy przy co szybszych łączach internetowych ściągające na SSD i przenoszące pliki w tle na HDD.

pmaster pisze: I co robić?
Co masz teraz? Bo jeśli cokolwiek współczesnego to można po prostu wymieniać fragmentami - zobacz jaką masz najstarszą część w komputerze, sprawdź co teraz da się w rozsądnej cenie kupić, zobacz czy nie rozwali ci to konfiguracji (i czy jest przyszłościowe, kupowanie np. DDR2 to głupota) i kupuj.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

[fquote="Nikki"]Tzn. zatrzymują się na czarnej tablicy (przed ekranem wyboru użytkownika [mam WinXP]) i nie chcą włączyć się dalej, dopóki nie otworzy się napędu i nie wyjmie leżącej w nim płyty z grą... To tak jakby, zamiast z dysku, próbowały uruchomić system z płyty [/fquote]Ja tam bym proponował ustawić boot start najpierw na dyski twarde, później napędy optyczne. Jakieś 0,5 - 4 sekundy można zyskać na ładowaniu systemu.

A gdy potrzebowałabyś uruchomić instalkę, albo jakiś system z płyty, to zaraz po starcie w większości BIOS'ów jest moment, kiedy można włączyć ekran wyboru, z którego napędu ma się uruchomić komputer. Przeważnie kilka razy zaraz po włączeniu trzeba wciskać któryś z klawiszy - w zależności od danego BIOS'u: F5, F8, F10, lub F12.
Ostatnio zmieniony 2011-12-05, 22:58 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

[fquote="Nikki"]Poza tym mam problem z drukarką i nie mam pojęcia jak go rozwiązać... Pół biedy jak zamiast czarnego wydrukuje szary. Ale ostatnio mnie pokonała jak próbowałam wydrukować wyniki badania krwi, z pliku pdf. Wydrukowała początek, nagłówki, wykresy i koniec, a środka - czyli tej części w której były wyniki - nie Ile ja się nie nawyczyniałam, żeby mi całość wydrukowała... masakra. Ale co jakiś czas wywala mi komunikat o aktualizacji oprogramowania, a ja jej nigdy nie aktualizowałam... Myślicie, że po aktualizacji będzie lepiej chodzić? Tzn. czy stanie się cud i zacznie mi z powrotem drukować czarny, który ma, a z jakiegoś powodu nie chce go używać?
[/fquote]

A próbowałaś drukować samym czarnym tuszem ?
Może po prostu kolorowego brakuje albo masz tą samą "niewiadomą", co ja.
Niech zgadnę...
Masz drukarkę marki HP ?

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

Kędzior pisze:F12.
To akurat jest bootowanie że tak napiszę "jednorazowe" (Boot Menu), żeby ustawić "na stałe" trzeba wejść do BIOSu (przy starcie "Delete" (najczęściej stosowany) albo faktycznie F8 ZTCP, chociaż zdarzają się też inne)→Advanced BIOS features (w przypadku Awarda) i tam zmienić: First Boot Device na HDD a na Second Boot Device - CD. Później zapisać klawiszem F10 (Award).
maciejka250 pisze:Masz drukarkę marki HP ?
Ja mam HP i jeżeli będę kupował nową to tylko HP, ponieważ jest bezawaryjny w moim przypadku (HP PSC 1510). Jedyny minus to dość drogie tusze (ze zintegrowanymi głowicami - to na pewno nie wpływa korzystnie na ich cenę). Zwykle nie mam kolorowego, więc mam tam jakiś stary pojemnik po kolorowym i pełny czarny - i drukuje dobrze. Ale wtedy to trzeba sobie ustawić ustawienia kolorów na "Skala odcieni szarości (tylko pojemnik z czarnym tuszem)". A aktualizacja na pewno nie zaszkodzi. Więc Nikki - zaktualizuj sterowniki, poszperaj w ustawieniach ;) . Ewentualnie głowice, ale to już jest "następny poziom".

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

oolek15 pisze:
Kędzior pisze:F12.
To akurat jest bootowanie że tak napiszę "jednorazowe" (Boot Menu), żeby ustawić "na stałe" trzeba wejść do BIOSu (przy starcie "Delete" (najczęściej stosowany) albo faktycznie F8 ZTCP, chociaż zdarzają się też inne)→Advanced BIOS features (w przypadku Awarda) i tam zmienić: First Boot Device na HDD a na Second Boot Device - CD. Później zapisać klawiszem F10 (Award).
Wiem wiem, dlatego podałem, że można ustawić na stałe bootowanie z systemowego dysku twardego.

I potem w razie "najwyższej konieczności" np. reinstalacji systemu, można skorzystać z Boot Menu, bez potrzeby ponownego przestawiania ustawień w BIOSie :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:W sumie próg wejścia SSD na rynek byłby wtedy gdyby 128 GB dało się kupić za ok. 200-250 zł, wtedy jeden mały SSD na system i programy, drugi duży HDD na dane i można by było stwierdzić, że dysk nie ogranicza. Ewentualnie przydałoby się rozwiązanie przenoszące na SSD często wykorzystywane pliki (jako taki superduży i trwały cache) czy przy co szybszych łączach internetowych ściągające na SSD i przenoszące pliki w tle na HDD.
Progiem to jest możliwość pozbycia się za rozsądną cenę mechanicznego dysku, o to w tym zresztą chodzi.
ppln pisze:Co masz teraz? Bo jeśli cokolwiek współczesnego to można po prostu wymieniać fragmentami - zobacz jaką masz najstarszą część w komputerze, sprawdź co teraz da się w rozsądnej cenie kupić, zobacz czy nie rozwali ci to konfiguracji (i czy jest przyszłościowe, kupowanie np. DDR2 to głupota) i kupuj.
Upgrade? Zapomnij. Mam niewłączającego się poleasingowca w piwnicy, będę musiał w końcu coś z tym zrobić, a używam laptopa zabranego matce. Nie narzeka
Kędzior pisze:zaraz po starcie w większości BIOS'ów jest moment, kiedy można włączyć ekran wyboru, z którego napędu ma się uruchomić komputer
Ja się z tym chyba nie spotkałem, a nawet jeśli to dość przelotnie

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Kędzior pisze:Ja tam bym proponował ustawić boot start najpierw na dyski twarde, później napędy optyczne.
Podejrzewam że w BIOSie jest dobrze ustawiony. Nie zawsze próbuje startować z płyty, tylko czasami...

maciejka250 pisze:A próbowałaś drukować samym czarnym tuszem ?
Może po prostu kolorowego brakuje albo masz tą samą "niewiadomą", co ja.
Niech zgadnę...
Masz drukarkę marki HP ?
Tak, mam HP. Nie drukuje czarnego z żadnego programu, ani graficznego ani tekstowego. Kolor drukuje normalnie. Tusz jest na 100%. Czyszczenie dysz z ustawień drukarki nie przynosi efektu. Głowice zbiornika czyściłam ręcznie i nic... Normalnie... tęsknie już za starym Epsonem, gdzie wystarczyło na chwilę wyjąć zbiornik i wsadzić go z powrotem, żeby drukarka myślała że ma wsadzony nowy :lol:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

[fquote="Nikki"] Podejrzewam że w BIOSie jest dobrze ustawiony. Nie zawsze próbuje startować z płyty, tylko czasami... [/fquote]
Tu nie chodzi o to, żeby było "dobrze", bo normalnie płyta nie powinna blokować, po prostu wyłącz bootowanie z płyty, może pomoże.

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

Witam, mam problem. Mianowicie jak próbuję uruchomić plik .exe (np.: instalkę jakieś gry) to wyświetla mi się informacja, że wersja tego pliku niezgodna z wersją systemu na komputerze. Próbowałem uruchomić w trybie zgodności, ale jak wybieram jakikolwiek system (np.: Win XP SP2) to się po prostu nic nie włącza. Próbowałem też uruchomić jako administrator i nic nie pomaga. Jbc. to mam Win7 x64.

Z góry dziękuje za pomoc.

PS: Na necie szukałem i nic nie pomogło (wszyscy piszą, że tryb zgodności trzeba zmienić).

Butelka

Post autor: Butelka »

Spróbuj zgodność z XP SP3, Server 2003, Vista itp.
BTW, na pewno masz system x86-64? Bo takie krzaki to ja miałem jak na 32-bitowym chciałem odpalić program na 64 bity.

Awatar użytkownika
jakubg1
Posty: 42
Rejestracja: 2011-12-24, 22:33
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: jakubg1 »

Mam problem. Gdy klikam Wstecz/Do przodu mi nie reaguje. Podobnie mam z przyciskiem Tryb zgodności/Odśwież/Zatrzymaj. :roll:

Butelka

Post autor: Butelka »

Aha. No to próbuj tak żeby te przyciski działały...

... albo powiedz coś więcej?

autobus

Post autor: autobus »

Może spróbuj w Firefoxie, albo w Chrome?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Lepiej Firefoxie, Chrome to syf.

Butelka

Post autor: Butelka »

Chrome jest dobry.

Ale właściwie, po co dyskutować tutaj o przeglądarkach...

Awatar użytkownika
jakubg1
Posty: 42
Rejestracja: 2011-12-24, 22:33
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: jakubg1 »

Zrobiłem żeby działały.
Dziękuję! :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”