Problem z komputerem

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
maciejka250

Problem z komputerem

Post autor: maciejka250 »

Nie wiedziałem gdzie napisać ten temat, więc piszę tu.

Mam jedno pytanie: co zrobić żeby głośniki wbudowane w monitor zaczęły działać?
Niby mam podłączone, ale nie działają :cry:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Może się popsuły i trzeba je naprawić? Szczerze mówiąc, to może być wszystko.

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Przed naprawą pudła komputera działały.

ppln

Post autor: ppln »

Podłącz z tyłu i sprawdź głośność w ustawieniach

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Najpierw podłącz inne głośniki albo słuchawki do gniazda z tyłu komputera i zobacz, czy działają, bo może to być problem ze sterownikami.

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Słuchawki też nie działają :(

Pirix

Post autor: Pirix »

To jak już sugerował KKS sprawdź sterowniki karty dźwiękowej.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Albo ustawienia głośności.

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Nie rozumiem z tymi sterownikami. :?:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

No, czy masz zainstalowane i działają. Jak dalej nie wiesz o co chodzi, myślę że najwygodniej byłoby załatwić kogoś, kto wie, żeby przyszedł i się tym zajął.

bodzio2

Post autor: bodzio2 »

Podam ci lstronkę typowa do załatwienia twojego problemu www.elektroda.pl :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Trochę za późno, od listopada pewnie zdążył zarobić sobie na nowy

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Nie za bardzo...
Jak się łasi co kieszonkowe do modelarskiego... :D

mk12
Posty: 69
Rejestracja: 2011-06-14, 14:49
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: mk12 »

Może masz to samo co ja? Czasem mi komputer wariuje, ja to nazywam "Tymczasowe upośledzenie komputera". Nie działają klawisze G,H,T,Y ale dziwne jest to że automatycznie ściszają mi się głośniki i jest to widoczne w panelu głównym głosu Windows. Wkurzyłem się i na klawiaturze zakleiłem taśmą przycisk "volume +" tak że jest cały szas wciśnięty, więc na ściszanie wynalazłem już lek ale na klawisze nie mam rady. Może masz to samo co ja po częstych wizytach wirusów? [dawałem sobie z nimi radę sam.] xD
(ten post to nie sarkazm ani żaden żart.)

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Mnie jakoś nawet wirusy nie odwiedzają zbytnio.
U mnie teraz jeszcze doszedł kolejny problem, bo jak gram w Battlefielda Play4Free, to po kilkunastu minutach gry przy pisaniu w shoucie jak chcę napisać Z, to pojawia się Y, a kiedy chcę napisać X, to pojawia się V.
Nie ogarniam co jest, ale to jest co najmniej dziwne zachowanie...
Pewnie Butelka parę razy się przekonał, że przy pisaniu wychodzą różne głupoty.

ppln

Post autor: ppln »

maciejka250 pisze:jak chcę napisać Z, to pojawia się Y
Może masz wpisany na listę języków zły układ klawiatury i ci się przy okazji gry przełącza. Wejdź w listę języków i wypieprz wszystko, co nie nazywa się "Polski-programisty"

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

maciejka250 pisze:Mnie jakoś nawet wirusy nie odwiedzają zbytnio.
U mnie teraz jeszcze doszedł kolejny problem, bo jak gram w Battlefielda Play4Free, to po kilkunastu minutach gry przy pisaniu w shoucie jak chcę napisać Z, to pojawia się Y, a kiedy chcę napisać X, to pojawia się V.
Nie ogarniam co jest, ale to jest co najmniej dziwne zachowanie...
Pewnie Butelka parę razy się przekonał, że przy pisaniu wychodzą różne głupoty.
Ja również czasami mam dokładnie ten sam problem, ale przy zwykłym pisaniu.
Rozwiązanie jest bardzo proste wystarczy podczas wystąpienie tych komplikacji wcisnąć kombinacje klawiszy shift + Ctrl i problem zniknie ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

O właśnie Shadow238 dobrze napisał - miałem to samo skrobnąć. Potwierdzam, to działa :strzałka: Ctrl+Shift :)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Ja na szczęście na razie żadnych większych problemów z kompem nie mam. Jedyne co mu się dzieje, a w sumie nie tylko jemu jednemu, bo mam dwa kompy i w obu jest taki sam problem: czasami jakby zawieszają się przy włączaniu. Tzn. zatrzymują się na czarnej tablicy (przed ekranem wyboru użytkownika [mam WinXP]) i nie chcą włączyć się dalej, dopóki nie otworzy się napędu i nie wyjmie leżącej w nim płyty z grą... To tak jakby, zamiast z dysku, próbowały uruchomić system z płyty :nuts:

Poza tym mam problem z drukarką i nie mam pojęcia jak go rozwiązać... Pół biedy jak zamiast czarnego wydrukuje szary. Ale ostatnio mnie pokonała jak próbowałam wydrukować wyniki badania krwi, z pliku pdf. Wydrukowała początek, nagłówki, wykresy i koniec, a środka - czyli tej części w której były wyniki - nie :wall: Ile ja się nie nawyczyniałam, żeby mi całość wydrukowała... masakra. Ale co jakiś czas wywala mi komunikat o aktualizacji oprogramowania, a ja jej nigdy nie aktualizowałam... Myślicie, że po aktualizacji będzie lepiej chodzić? Tzn. czy stanie się cud i zacznie mi z powrotem drukować czarny, który ma, a z jakiegoś powodu nie chce go używać?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

[fquote="Nikki"]Tzn. zatrzymują się na czarnej tablicy (przed ekranem wyboru użytkownika [mam WinXP]) i nie chcą włączyć się dalej, dopóki nie otworzy się napędu i nie wyjmie leżącej w nim płyty z grą... To tak jakby, zamiast z dysku, próbowały uruchomić system z płyty [/fquote]
Nie powinien występować taki problem, ale jak w BIOSie wyłączysz bootowanie z płyty to na 100% zniknie. Wygląda na to, że napęd ma jakieś problemy z odczytem.
[fquote="Nikki"]Myślicie, że po aktualizacji będzie lepiej chodzić? [/fquote]
Na pewno nie będzie gorzej, spróbuj. W takiej sytuacji najlepiej właśnie przeinstalować sterowniki. Rozumiem, że problem wychodzi w każdym programie a nie tylko przy PDF-ach?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”