Mapa komunikacji miejskiej - program

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Mapa komunikacji miejskiej - program

Post autor: Rumpel »

Witam, mam taki problem natury komputerowej. Otóż mam własnoręcznie wykonany plan własnej KM, ale problem polega na tym że jest on w fatalnym stanie. Poklejony taśmą, plastrem i klejem, wielokolorowy (składany z części). Zasadniczo moje pytanie brzmi ? W jakim programie moge podłożyć wieeeelkie zdjęcie tego plany i następnie na linie na mapie ponakładać linie w komputerze, a następnie "wyjąć" to zdjecie spod spodu. Uprzedzam, że może to pytanie brzmieć śmiesznie dla niektórych, ale moje wiedza o komputerach jest baaardzo nikła. I bede bardzo wdzięczny za każdą pomoc.
Z góry dzięki za odp. ;)

autosanh10
Posty: 22
Rejestracja: 2008-10-14, 11:46
Lokalizacja: ¯ary
Kontakt:

Post autor: autosanh10 »

Jeśli chodzi Ci o zrobienie nowego planu, to proponowałbym Corela do grafiki wektorowej. Podkładasz zdjęcie, malujesz co chcesz, kolorujesz i usuwasz fotkę. A potem Print Screen :lol:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rumpel, a czy nie fajniej by było przenieść tą mapę do Bahna i stworzyć z tego symulację ?

Miałbyś nie tylko mapę własnego miasta, ale praktycznie funkcjonujące miasto ;)

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

No dobra, ale ja nie mam zielonego pojęcia o Bahnie :D .
Znaczy wiem co to jest i na czym polega, ale tak to...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Każdy kiedyś nie miał, ale wszystkiego można się nauczyć

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Trudno cokolwiek narzucać Rumplowi - oczywiście odnośnie Bahna. Szczególnie, że to jest taki programik, za który trzeba zapłacić. Nie każdy go musi mieć ;)

Gdyby Rumpel już posiadał Bahna i z niego korzystał - to byłby dosyć dobry pomysł.

Mimo wszystko Rumpel moja drobna sugestia jest taka, by nie odrzucać tego pomysłu z Bahnem całkowicie, a po prostu dłużej się nad tym zastanowić.

Ja też kiedyś takie mapy robiłem, ale to było w latach 80-tych. I gdzieś je potem pogubiłem. Natomiast dzisiaj, kiedy już od lat korzystam z Bahna - takie mapy oraz pomysły, byłyby w sam raz do symulacji ;)

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

Pff, po co takie zaawansowane programy ? Wystarczy Open Office lub Microsoft office i zapis do formatu PDF :) oba programy maja pod-produkty w office "rysunki lub word" a w MS Word lub power point :)

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Ale czy możliwe by było coś takiego, jak jest na wielu stronach przewoźników, czyli układ linii, z którego można by wybrać np. linię 711, a trasa 711 by się wyświetliła? Wiem, że jest taki program, ale nie śpie na kasie, żeby kupować licencje na takie cuda. Nawet Win$hita mam hackerskiego :)

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

Rumpel pisze:Ale czy możliwe by było coś takiego, jak jest na wielu stronach przewoźników, czyli układ linii, z którego można by wybrać np. linię 711, a trasa 711 by się wyświetliła? Wiem, że jest taki program, ale nie śpie na kasie, żeby kupować licencje na takie cuda. Nawet Win$hita mam hackerskiego
Rumpel pisze:Chwal się dalej a zapukają do Ciebie panowie w mundurach... //irisbus
Po co aż taki zaawansowany program :/ I w internecie jest taka zasada. Nie chwalimy sie czy mamy legalne czy nielegalne oprogramowanie, bo może ktoś zaraz podać twój adres IP i podać do sądu, a jak jesteś niepełnoletni to rodzice idą siedzieć, a ty do poprawczaka...

Twórz w legalnym i łatwym oprogramowaniu, zacznij od łatwych rzeczy paint lub mapy w zapisie PDF coś takiego stylu :
http://www.mpk.lodz.pl/files/tramwaje.pdf
http://www.mpk.lodz.pl/files/dzienne.pdf
Takie coś się tworzy co wymieniłem kilka postów wyżej: open office

A jak już chcesz pokazać daną linię z "mega" dokładnością, to użyj mapy Google! i zacznij nanosić na mape w Googlach trasy.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

J-31 pisze:Trudno cokolwiek narzucać Rumplowi - oczywiście odnośnie Bahna. Szczególnie, że to jest taki programik, za który trzeba zapłacić.
Wcale nie trzeba płacić. Można skorzystać z okresu "sherware" przez 3 miesiące za free. ;)

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

NorbertKomusinski spróbuje w tym OpenOffice, to akurat mam na kompie. Dzięki wszystkim za rady.

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

@Rumpel, w open office chyba dokładniejszy jest "Word" niż "rysunki" Tak mi się zdaje, bo linie w jednych przesuwały się w milimetrach, a w drugim centymetrach, a to ma też znaczenie :)

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Wiesz co, ja zasadniczo używam OO, bo jest dobry i darmowy. Mam natomiast Worda '97, ale używam go stosunkowo rzadko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”