EURO 2012

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

łezka pisze:A to co widzimy teraz- to oznaczy, że jesteśmy zżytym Narodem :smile2:
Bzdura. Jeżeli chodzi Ci o wszechobecne flagi to taki patriotyzm na pokaz. Sąsiad kupił i zawiesił na swojego passacika? Na moim golfie też być musi!

Jak słusznie zauważył @OPi, praktycznie nikt nie wywiesza flag w trakcie świąt państwowych - u mnie robią to tylko administracje nad bramami i to nie zawsze.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

OO Kolego sorki- ale u mnie flagi wiszą na 1-3 maja, 11 listopada
Ja wywieszam flagę, ale tą prawdziwą, a nie reklamę browaru. ;)

Nie no, ja rozumiem zachwyt wszystkich mistrzostwami, w końcu to pierwsza taka impreza w naszym kraju. Tyle, że te flagi (prawdziwe) na samochodach i budynkach mogłyby się pojawiać trochę częściej.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ot, taka moda, ludzie lubią się podpinać pod sukcesy (lub nadzieje) i się z tym obnosić, np. jak sukcesy odnoszą siatkarze (no, dobra, zły przykład, oni chyba cały czas odnoszą :P), czy piłkarze ręczni to nagle cały kraj jest za nimi i się z tym obnosi. Podobnie było w Poznaniu jak Lech odnosił sukcesy w Europie i wygrał mistrzostwo to coraz więcej osób chodziło w koszulkach kibicowskich, woziło szaliki za szybą czy miało ramki na tablice z napisem "Kolejorz". Podobnie jest pewnie teraz we Wrocławiu itp. Na święta dużo osób wywiesza flagi, ale na pewno nie aż tyle co teraz.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Podobnie było w Poznaniu jak Lech odnosił sukcesy w Europie i wygrał mistrzostwo to coraz więcej osób chodziło w koszulkach kibicowskich, woziło szaliki za szybą czy miało ramki na tablice z napisem "Kolejorz".
To tak jak u nas, po wywalczeniu awansu Pogoni nagle całe miasto przypomniało sobie komu kibicuje. A wcześniej spotkać kogoś w szaliku Klubu graniczyło z cudem. W sumie to tylko kiboli dało się spotkać.

A jak obstawiacie dzisiaj? Interesujący wydaje się dzisiejszy mecz dwóch walecznych drużym, Włoch i Chorwacji.

wlocek369
Posty: 278
Rejestracja: 2009-05-10, 19:37
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: wlocek369 »

Nieco nie na temat.

Jak wiadomo w naszym Euro bierze udział 16 państw (2 organizatorów+14 finalistów) podzielonych na 4 grupy po 4 państwa. Każde państwo w obrębie grupy rozgrywa 3 mecze (z każdym z pozostałych państw po 1) państwa które po "3 dniach" w swoich grupach zajmą 1 i 2 miejsce awansują do następnej fazy a państwa z 3 i 4 miejsca odpadają z rozgrywek.

druga faza rozgrywek wygląda następująco:
M-25: 1A-2B czyli zwycięzca grupy A z drugim z grupy B
M-26: 1B-2A
M-27: 1C-2D
M-28: 1D-2C

M-29: Półfinał: zwycięzcy M-25 i M-26
M-30: Półfinał: zwycięzcy M-27 i M-28
M-31: FINAL: zwycięzcy meczy nr M-29 i M-30
------------------------------------------------------
Natomiast teraz do rzeczy:
Jak wiadomo EURO2012 jest ostatnią edycją gdzie w finałach bierze udział 16 państw od następnej edycji będzie ich już 24. Wobec tego pytaniem jest jak będzie wyglądała faza grupowa podczas EURO2016:
- nadal 4 grupy ale zwiększone do 6 państw
- liczba grup zwiększona do 6 ale nadal po 4 państwa
- liczba grup zwiększona do 8 w każdej po 3 państwa

Pytaniem jest też ile państw będzie awansować z poszczególnych grup. czy też może wprowadzą np.: 2 stopniową fazę grupową czyli najlepsze x zespołów z grup A-D stworzy nowe grupy E-F.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

wlocek369 pisze: - liczba grup zwiększona do 6 ale nadal po 4 państwa
Dokładnie tak.
wlocek369 pisze:Pytaniem jest też ile państw będzie awansować z poszczególnych grup.
Spójrz sobie jak to jest na turniejach, gdzie grupy są nierówne, np. na Copa America albo w eliminacjach do MŚ/Euro. Będzie wprowadzona 1/8 finału, w której zagra 16 drużyn. 6 grup po 2 drużyny to dopiero 12, tak więc awansują 4 najlepsze drużyny z 3 miejsca. Będzie dużo łatwiej o awans zarówno na Euro jak i o awans do fazy pucharowej.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wracając do flagowego tematu, zdaje się, że eksponowanie flagi państwowej jest zakazane z wyjątkiem świąt, kiedy jest dozwolone — czyli stróże prawa (głównie Kodeksu Drogowego i tego o używkach, ale zawsze) mogą walić mandaty za wywieszanie flagi na Euro i nakazywać zdejmowanie. Chociaż w sumie to raczej wątpliwe, bo jakby się mandatu nie przyjęło sprawa w sądzie byłaby raczej do wygrania (choć nigdy nie wiadomo, jak to będzie), a to im nic nie daje.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

KKS pisze:awansują 4 najlepsze drużyny z 3 miejsca
Bez sensu. Trochę niesprawiedliwa taka forma. Powinny być dla tych z trzeciego miejsca jakieś baraże, albo żeby się dostać do 1/16 powinni mieć 1/32 finału, tak jak to jest w eliminacjach do MŚ na innych kontynentach, gdzie najsłabsze drużyny muszą przejść dodatkową rundę eliminacji. Tylko aby tak mogło być musiałaby być lcizba grup podzielna przez 4.

Swoją drogą, w Euro mogliby przywrócić mecz o 3. miejsce.
pmaster pisze:zdaje się, że eksponowanie flagi państwowej jest zakazane
Rozumiem, że chodzi Ci o samochody. Bo jako tako na budynkach, to nie jest.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Jakiś bzdurny i bezsensowny przepis. Poza tym, ja nie widzę zbyt wiele tyskich "flag', bardziej prawdziwe polskie i te pseudo-polskie - z godłem i napisem. Ale już same barwy, mi się to podoba.

Na jednym budynku u mnie na osiedlu wisi flaga długa na jakieś 6-8 metrów (2 piętra), to robi wrażenie.

wlocek369
Posty: 278
Rejestracja: 2009-05-10, 19:37
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: wlocek369 »

KKS pisze: tak więc awansują 4 najlepsze drużyny z 3 miejsca. Będzie dużo łatwiej o awans zarówno na Euro jak i o awans do fazy pucharowej.
A nie lepiej tak jak napisał OPi wśród zespołów które zajmą 3 miejsca zrobić baraże o awans tj mecze:

A3-B3
C3-D3
E3-F3

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Ale ja napisałem, że może tak być pod warunkiem liczby grup podzielnej przez 4. Przecież nie może być w 1/16 finału 15 zespołów.

Piękny gol Włochów. :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

OPi pisze: Rozumiem, że chodzi Ci o samochody. Bo jako tako na budynkach, to nie jest.
Wydaje mi się, że jakoś z wprowadzeniem Dnia Flagi zakazano tego również i na budynkach. Nawet pomyślałem sobie, że ten Dzień Flagi specjalnie po to jest, żeby flag na jeden dzień nie trzeba było zdejmować :P

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

OPi pisze:Bez sensu.
wlocek369 pisze:A nie lepiej
Przeceniacie mnie, ja nie pracuję w UEFA i to nie moja wina, że właśnie tak będzie.
OPi pisze: Swoją drogą, w Euro mogliby przywrócić mecz o 3. miejsce.
Zgadzam się.
OPi pisze:Bo jako tako na budynkach, to nie jest.
pmaster pisze:Wydaje mi się, że jakoś z wprowadzeniem Dnia Flagi zakazano tego również i na budynkach.
Jak już to zdjęto zakaz. Zakaz ten został wprowadzony za komuny po to, żeby ludzie nie mogli manifestować obchodzenia niewygodnych świąt. Ale wydaje mi się, że tego zakazu nie zdjęto.
pmaster pisze:Nawet pomyślałem sobie, że ten Dzień Flagi specjalnie po to jest, żeby flag na jeden dzień nie trzeba było zdejmować
No bo właściwie właśnie po to jest.

Wracając do Euro - znowu 1:1, ale nie ma co marudzić, bo połowa meczów fazy grupowej za nami a nie było (i oby już nie było) żadnego 0:0.

[ Dodano: 14 Cze 2012 22:59 ]
No, pierwszy raz taki jednostronny mecz, fajnie się oglądało :) Szkoda, że jedna z tych trzech drużyn będzie musiała odpaść. Będzie fajne widowisko w poniedziałek ;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Najlepszy mecz jak do tej pory. :) Hiszpania ładnie rozgromiła Irlandię 4:0! Najwyższy wynik jak do tej pory w EURO2012.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Irlandia jest zdecydowanie najsłabszym zespołem na tych mistrzostwach. Tym niemniej postawa kibiców godna pochwały.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Właśnie, szkoda kibiców. Ja nie przepadam za takim pajacowaniem typu zakładanie sobie kapeluszy i peruk, ale te przebrania Irlandczyków są świetne, no i mimo wszystko miło się chodzi po Poznaniu opanowanym przez te zielone stworki ;)

wlocek369
Posty: 278
Rejestracja: 2009-05-10, 19:37
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: wlocek369 »

OPi pisze:Ale ja napisałem, że może tak być pod warunkiem liczby grup podzielnej przez 4. Przecież nie może być w 1/16 finału 15 zespołów.
masz rację żle policzyłem.
Zawsze można by było zrobić że 1 i 2 zespół z grupy awansuje do 1/16 finału (co daje 12 miejsc)
trzecie zespoły grają między sobą o 3 kolejne miejsca
i dopiero najlepszy z przegranych w tym etapie dostaje to 16 miejsce.



Natomiast ja myślałem o systemie z podwójną fazą grupową czyli:

W 1 fazie grupowej
24 zespoły są podzielone na 4 grupy (A-D) w każdej po 6 zespołów
Po rozegraniu wszystkich spotkań (bez rewanży) z każdej grupy do następnej fazy rozgrywek awansują po 3 najlepsze zespoły

W 2 fazie grupowej
z 12 zespołów jakie awansowały z poprzedniej fazy grupowej zostały by utworzone 2 nowe grupy (E-F) 6 zespołowe
Po rozegraniu wszystkich spotkań (bez rewanży) z obu grup do następnej fazy rozgrywek awansowałyby po 4 najlepsze zespoły

8 zespołów które awansowały z 2 fazy grupowej rozgrywały by już mecze jak obecnie.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tak i drużyny, które awansowałyby z 2 miejsca miałyby dwa tygodnie przerwy a mistrzostwa trwałyby 2 miesiące.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

I po Euro... Ahh...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Post z wczoraj:
Anglicy ze Szwedami rozegrali piękny mecz. Chyba najlepszy na Euro jak dotąd. Trochę szkoda mi Szwedów no ale taka jest piłka ;)

EDIT
Wygląda na to, że Smuda nie dał dupy, bo mistrzostwa nie będzie.
Graliśmy od początku beznadziejnie. Najpierw kilka ataków na bramkę, ale szkoda, że w zewnętrzną stronę konturu. A potem przestaliśmy grać wcale najwidoczniej bojąc się żeby Czesi nie strzelili gola. A Czesi pierwszą połowę bronili wyniku, a jak się okazało, że Grecy prowadzą, to od razu wyszli z atakiem i dało to efekt - cały czas nas nękali od początku drugiej połowy. Gry Polski nie ma nawet co komentować.
Ja mam tylko pytanie dla specjalistów - dlaczego Grecy wychodzą z grupy, a nie Rosjanie :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”