Co trzeba zrobić by zostać motorniczym w MPK-Łódź?

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Co trzeba zrobić by zostać motorniczym w MPK-Łódź?

Post autor: MrStronek »

Jak w temacie, co trzeba mieć i zrobić by zostać motorniczym w Łódzkim MPK? :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Przede wszystkim Musisz mieć kategorię T. A dodatkowo przejść badania zdrowotne ;)

No i podstawowe pytanie, czy MPK potrzebuje motornicznych i czy ich się ich przyjmuje do pracy ? ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:Przede wszystkim Musisz mieć kategorię T
Ale to - ekhem - chyba jest prawo jazdy dla traktorzysty. Pozwolenie do kierowania tramwajem to po prostu pozwolenie do kierowania tramwajem, nie ma żadnej kategorii.
NorbertKomusinski pisze:Jak w temacie, co trzeba mieć i zrobić by zostać motorniczym w Łódzkim MPK?
A nie prościej przejść się (lub zwyczajnie zadzwonić) o ośrodka szkolenia przy łódzkim MPK?

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

TLG pisze:A nie prościej przejść się (lub zwyczajnie zadzwonić) o ośrodka szkolenia przy łódzkim MPK?
Nie znam adresu, ani numeru telefonu do łódzkiego ośrodka. Co jak wiem to trzeba mieć jakieś badania do wojska - na które już jutro idę.

MPK podobno szkoli i od razu do siebie przyjmuje dzień zarazem od wypłaty odejmuje pewną kwotę czyli takie raty za kursy motorniczego. Teoria jest dwa tygodnie a jeżdżenia 2 miesiące. Ja po prostu czuję ze to moje powołanie :lol:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

NorbertKomusinski pisze:Nie znam adresu, ani numeru telefonu do łódzkiego ośrodka.
Tu Masz namiary na MPK - wystarczyło wygooglać ;)

:strzałka: http://www.mpk.lodz.pl/showarticleslist ... 09&Kontakt

ppln

Post autor: ppln »

Haczyk jest taki, że żeby spółka nie policzyła ci pełnej ceny kursu musisz tam jeździć przez 2 albo nawet 3 lata.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A tak przy okazji zapytam, jaki jest koszt kursu na motorniczego w łódzkim MPK ? ;)

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

@J-31 Podobno 600 PLN.

@ppln, ja tam chce pozostać na jakieś 20, 25 lat :) Ja wiem że chce być motorniczym bo tramwaje i autobusy mnie mocno kręcą ale nie lubię kręcić kierownicą =P

ppln

Post autor: ppln »

NorbertKomusinski pisze:@J-31 Podobno 600 PLN.
To chyba po set rabatów. Czysty kurs bez zniżek to ZTCW koszt koło 4,5-5 tys. (co i tak wychodzi 3 razy taniej niż kat. D i kurs)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

NorbertKomusinski pisze:@J-31 Podobno 600 PLN.
Na pewno to tyle nie kosztuje :chytry:
ppln pisze:To chyba po set rabatów. Czysty kurs bez zniżek to ZTCW koszt koło 4,5-5 tys. (co i tak wychodzi 3 razy taniej niż kat. D i kurs)
Dzięki. To by mi bardziej pasowało. ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

NorbertKomusinski pisze:Co jak wiem to trzeba mieć jakieś badania do wojska - na które już jutro idę.
Akurat wojsko w tej chwili ma niewielkie znaczenie, bo pewnie dla formalności trzeba mieć "stosunek uregulowany", ale nie jest to już tak istotne.
NorbertKomusinski pisze:MPK podobno szkoli i od razu do siebie przyjmuje dzień zarazem od wypłaty odejmuje pewną kwotę czyli takie raty za kursy motorniczego. Teoria jest dwa tygodnie a jeżdżenia 2 miesiące. Ja po prostu czuję ze to moje powołanie
Możesz też sfinansować kurs przez Urząd Pracy. I tam pewnie udzielą Ci koniecznych informacji.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

TLG pisze:Możesz też sfinansować kurs przez Urząd Pracy. I tam pewnie udzielą Ci koniecznych informacji.
To Urzędy Pracy finansują takie kursy? :shocked: A co z uprawnieniami na przewóz osób? Z tego co wiem trzeba taki papier mieć, a kosztuje majątek...

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

[fquote="Nikki"]To Urzędy Pracy finansują takie kursy?[/fquote]
Idź i upewnij się. Moim zdaniem tak, ale głowy za to nie położę.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Przede wszystkim żeby wykonywać przewóz osób musisz mieć ukończone bodajże 22 lata, a skoro dopiero się wybierasz na komisję wojskową to raczej ich jeszcze nie masz.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:Przede wszystkim żeby wykonywać przewóz osób musisz mieć ukończone bodajże 22 lata
21.
A może na tramwaj to nie jest potrzebne? Bo skoro na tym kursie uczą się np. opanowywania autobusu w razie poślizgu...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

W MPK Poznań zatrudniają chyba od 22 roku życia czy jakoś tak.

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

W MPK Łódź od 18 roku życia

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

NorbertKomusinski pisze:W MPK Łódź od 18 roku życia
W przypadku pozwolenia do kierowania tramwajem ukończenie 20. roku życia ejst wymogiem ustawowym, a nie wynikającym z wewnętrznych regulaminów spółki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”