"Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Amalio pisze: Tak jak napisał ppln przede wszystkim wyświetlaczem. Taką rozdzielczość to ja mam w Elmie, a mam mniejszą przekątną. W parze z tym idzie też aparat który jest poniżej krytyki. To jest telefon zrobiony pod piszących bardzo dużo. Owszem - mówiłem o smsach, ale to nie znaczy, że jestem osobą wysyłającą ich kilkadziesiąt dziennie i ten telefon nie jest opcją dla mnie. Po za tym uważam, że dla qwerty najlepszą opcją są slidery. Wtedy wilk syty i owca cała, bo jest szeroka klawiatura i duży wyświetlacz.
Faktycznie, nie przyglądałem się wcześniej aż tak, teraz widzę, że to Galaxy to nie takie cudo jednak :P
Amalio pisze:oprócz niego na szybie jest też wideorejestrator.
O, co masz ciekawego? Coś lepszego, czy budżetówka? Ja mam Omegę 205 i wkurza mnie, że zakłóca mi radio, muszę sobie antenę założyć w końcu :P
pmaster pisze: Jak to się robi?
Bierze się sznurek, futerał i kratkę i się przywiązuje. A profesjonalny uchwyt na kratkę kosztuje ok. 30 zł.
Amalio pisze: Jest dużo miejsca, bo nic w nim nie ma
Jak w Tico, w którym w środku jest więcej miejsca niż w Golfie :D
Amalio pisze:Tak po za tym, to ja mam kieszeń na konsoli centralnej. Trzymam w niej portfel, ale telefonu tam nie dam, ponieważ ta kieszeń ma wentylację.
Nie da się jej wyłączyć? Ja mam klimę w schowku i jak pomacam palcem to na górze schowka jest pokrętło, którym się to wyłącza.
Amalio pisze:No, a dziś się okazało, że z powodu pewnych komplikacji trzeba będzie przedłużyć umowę miesiąc wcześniej i telefon będę musiał wziąć już teraz we wrześniu. Także jeśli ktoś ma jeszcze jakąś dobrą propozycję to niech się podzieli.
Rozumiem, że padło na Sony, tak więc jeśli nie korzystasz dużo z telefonu to Xperia E/J nie powinna Ci się tak zawieszać a w sumie baterie mają nienajgorsze. Jeśli korzystasz dużo i nie przeszkadza Ci mniejszy ekran to popytaj Pana Zenka o Live, telefon bardzo wdzięcznie trzyma się w dłoni i się praktycznie nie wiesza.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KKS pisze: O, co masz ciekawego? Coś lepszego, czy budżetówka? Ja mam Omegę 205 i wkurza mnie, że zakłóca mi radio, muszę sobie antenę założyć w końcu :P
Mivue 358 :) Bardzo dobry sprzęt.

KKS pisze:Nie da się jej wyłączyć? Ja mam klimę w schowku i jak pomacam palcem to na górze schowka jest pokrętło, którym się to wyłącza.
Nie, ponieważ to głównie służy odprowadzaniu ciepła z radia. Tym niemniej ciepło czuć tam nawet jak radia się nie używa, więc albo to gdzieś jest połączone z dmuchawą albo gdzieś ciepłe powietrze ucieka.

KKS pisze:Rozumiem, że padło na Sony
Na nic jeszcze nie padło. Jotka jest w najbliższym kręgu zainteresowań, bo jest w promocyjnej dla mnie cenie (niższej niż dla osób podpisujących nową umowę), a po za tym to tak jak mówię bawiłem się nią i nie robiła nic zasługującego na hejt. Ja po prostu sobie myślę, że jak ludzie potrzebują jakiegoś multimedialnego telefonu, albo mają sprzęt kupiony za 1,5-2k, to wszystko poniżej tego pułapu to dla nich szajs. Jak oglądałem jedną wideorecenzję, to autor próbował pokazać, że pomiędzy wykonywanymi poleceniami mija stulecie. Teraz stwierdzam, że na siłę chciał to pokazać.
Oczywiście teraz po tym całym hejcie mam mieszanie uczucia, ale dalej uważam, że mi pewnie ta Xperia starczy, a to wszystko to takie nakręcanie przez któe mnóstwo ludzi kupuje potem rzeczy których absolutnie nie potrzebuje. Do podpisania umowy nieco ponad tydzień. Dziś siadam z tym PDFem, tam jest mnóstwo tych telefonów, grubo ponad setka chyba. Przeanalizuję, odrzucę te z parametrami które w ogóle się dla mnie nie łapią, zobaczę stosunek ceny do oferowanych możliwości, a potem podzielę się z Wami jakimś top10 najbardziej interesujących mnie aparatów ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Amalio pisze: Mivue 358 Bardzo dobry sprzęt.
Widzę, że jednak nie ta półka cenowa :P Nie zakłóca radia? Masz normalną antenę? Bo ja nie mam w aucie anteny i jakoś w Poznaniu mi radio normalnie odbiera, ale ten rejestrator mi w jakiś sposób zakłóca, obojętnie czy jest podłączony do ładowania czy nie.
Amalio pisze:Ja po prostu sobie myślę, że jak ludzie potrzebują jakiegoś multimedialnego telefonu, albo mają sprzęt kupiony za 1,5-2k, to wszystko poniżej tego pułapu to dla nich szajs.
Niekoniecznie, np. Live kosztował koło 500 zł a mi udało się go kupić w miksie i ogólnie wszędzie był w niewielkiej cenie. Problem jest w tym, że właśnie producenci nakręcają na kupowanie telefonów w takiej cenie tym, że telefony w cywilizowanych cenach mają pewnie proste do wyeliminowania wady, np. w takiej Xperii E nie ma flesza w aparacie albo po prostu telefon się wiesza (a wiesza się m.in. dlatego, że pamięć na aplikacje jest niewielka mimo tego, że ogólnie wbudowanej pamięci jest 2 GB!). Jeżeli jednak nie korzystasz bardzo dużo z telefonu to pewnie nie zauważysz tego typu problemów.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Amalio pisze: Jest dużo miejsca, bo nic w nim nie ma
Chodzi mi o design kokpitu. I tak, nic w nim nie ma i to jest fajne.
KKS pisze:Bierze się sznurek, futerał i kratkę i się przywiązuje
Eee, dalej nie wiem

[ Dodano: 14 Wrz 2013 16:27 ]
OK, pozostawimy auta w spokoju, ale dla spokoju sumienia napiszę, że w Biedronce jest wideorejestrator do auta za 79 zł

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

KKS pisze:popytaj Pana Zenka o Live, telefon bardzo wdzięcznie trzyma się w dłoni i się praktycznie nie wiesza.
Jedyny jego minus jaki tu jeszcze nie padł, to mała pamięć wewnętrzna. Mam kartę 16gb i jest ok, ale na telefonie (pomimo tego że wszystko co się da mam przeniesione na SD) ciągle brakuje miejsca, przez co nie da się instalować większych aplikacji :( Problem zniknął jakiś czas temu po formacie, ale po jakimś czasie powrócił.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wyświetlacz to on ma malutki. W K770 nie przeszkadzało, ale w tym już może.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Też się powoli (bardzo powoli) przymierzam do zmiany mojego telefonu. Do wyboru w jakiejś logicznej cenie mam Xperię E i ZTE Blade III. O Xperii już dużo złego czytałem, a ZTE w ogóle jako marki nie znam. Może ktoś orientuje się co do tego telefonu? Jak się sprawują, itd.?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

O trójce nie wiem, ale zasadniczo „ZTE Blade” budzi pozytywne skojarzenia. No i mogą być problemy w związku z egzotycznością marki, ale ja bym się tym nie przejmował

ppln

Post autor: ppln »

Ekran wygląda znośnie, procesor 1x1 Ghz powinien do użytkowania wystarczyć, 512 MB RAM też, za to scena wygląda na niewielką (III nawet nie ma własnego podforum na xda), więc z aktualizacjami może być krucho.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Czyli generalnie nie byłby to zły wybór w porównaniu do telefonów z podobnej półki cenowej?

ppln

Post autor: ppln »

Na abonament czy za własne? A jak za własne to w jakiej kwocie?
Ale scena z xda może wygląda średnio, ale jakiś Android 4.3 jest i w ogóle na tym forum widać, że ktoś coś robi http://www.modaco.com/forum/685-zte-blade-3/
Tylko rootowanie nie jest aż tak proste jak na niektórych telefonach (trzeba wgrać recovery i paczkę na telefon, w mojej Xperii S wystarczy raz kliknąć w programie), ale to i tak robi się raz, a recovery będzie ci potrzebne do wgrywania systemu

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Na abonament (Plus), za telefon wychodzi jakieś 80 zł bez grosza.

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

Z ZTE dobrze prezentuje się Grand X IN, który w RTV EURO AGD kosztuje 599 PLN. Dostajemy za to 16 GB pamięci wbudowanej i procesor Intela 1,6 GHZ.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Kupiłem tego ZTE. Wyniósł mnie 50 zł + 10 zł abonamentu więcej co miesiąc, ale za to mam teraz nielimitowany internet, także myślę że się opłacało.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Upewnij się czy faktycznie masz ten nielimitowany Internet, bo mi też to wciskali a nie miałem :) Do tego jak znalazłem punkt w regulaminie, który mówił, że tak jest inaczej to pani się kłóciła, że to tak ma być. ¯eby było ciekawiej w tym samym momencie przyszła babka z reklamacją na tę samą sprawę :D
wojtek1611 pisze:Jedyny jego minus jaki tu jeszcze nie padł, to mała pamięć wewnętrzna. Mam kartę 16gb i jest ok, ale na telefonie (pomimo tego że wszystko co się da mam przeniesione na SD) ciągle brakuje miejsca, przez co nie da się instalować większych aplikacji
Właśnie o tym pisałem - w Xperii E jest sporo pamięci wewnętrznej, ale też tylko mała jej część jest wyznaczona na aplikacje i problem jest ten sam :/

Co do ZTE to kumpel miał tego Grand X i był zadowolony, Android chodził tak szybko jak w żadnym innym telefonie.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

wojtek1611 pisze:Z ZTE dobrze prezentuje się Grand X IN, który w RTV EURO AGD kosztuje 599 PLN. Dostajemy za to 16 GB pamięci wbudowanej i procesor Intela 1,6 GHZ.
Na pewno na Allegro dostałoby się go taniej. Wam też sposób zdobywania telefonów komórkowych przypomina sposób zdobywania samochodów w PRL?
Mrozard pisze:10 zł abonamentu więcej co miesiąc, ale za to mam teraz nielimitowany internet
Dobra oferta. Teraz w TakTaku mają 0 zł za internet, ale za to ważność konta „po staremu” — 20 zł za miesiąc bodajże

ppln

Post autor: ppln »

KKS pisze: Co do ZTE to kumpel miał tego Grand X i był zadowolony, Android chodził tak szybko jak w żadnym innym telefonie.
Pewnie miał czysty build bez nakładek. Da się to wgrać na każdy telefon (ale stockowy Android chyba wciąż ma ten paskudny dialer bez podpowiadania numerów, to jest koszmar), tylko trzeba nad tym spędzić od kilku do kilkudziesięciu minut.
A propos tego telefonu, nie było problemu z dostępnością gier? Bo gry (i wszystko z NDK) trzeba na Intela kompilować drugi raz i pewnie wielu osobom się nie chce
KKS pisze: Właśnie o tym pisałem - w Xperii E jest sporo pamięci wewnętrznej, ale też tylko mała jej część jest wyznaczona na aplikacje i problem jest ten sam
Skoro to znany problem to scena na pewno ma rozwiązanie - trzeba poszukać odchudzonych ROMów.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Problem w tym, że zmiana oprogramowania powoduje utratę gwarancji, jak telefon Ci padnie zupełnie to nie zdążysz podmienić go z powrotem przed oddaniem do serwisu. W ZTE czysty Android był wgrany domyślnie (mimo, że miał jakiś brand T-Mobile). Co do gier to nie mam pojęcia.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KKS pisze: Widzę, że jednak nie ta półka cenowa :P Nie zakłóca radia? Masz normalną antenę?
Nie, absolutnie niczego nie zakłóca, a antenę w samochodzie mam normalną.
KKS pisze: telefony w cywilizowanych cenach mają pewnie proste do wyeliminowania wady
No właśnie i to jest to o czym mówię. Ty na to mówisz wada. Dlaczego od razu wada :?: Jak ktoś kupuje smartfona z entuzjastycznym nastawieniem, że w końcu będzie łał duży ekran, no po prostu hade w trzyde, gry, miliard aplikacji i internet, to na pewno jego tani smartfon skapituluje. A mnóstwo osób na pewno w ogóle nie zbliża się do granicy wytrzymałości swojego telefonu i nigdy to nie zrobi, a osoby które mają sprzęt za 2k powiedzą im żeby nie brali czegoś za stówę, bo to syf. I tu jest punkt nakręcania rynku na rzeczy których ludzie nie potrzebują.

A logiczne, że producenci będą jakoś różnicować modele ze względu na grupy odbiorców.


Phiu. No, a ja zrobiłem gruntowną przebierkę w ofercie Timobajla. Generalnie w ofercie jest 171 różnych modeli, więc jest w czym przebierać. Po przejrzeniu ich parametrów do wstępnej oceny kwalifikowało się 84 z nich. Zrobiłem małą ocenę różnych parametrów technicznych oraz odniesienie do ceny produktu. Nie wiem czy punktacja którą zrobiłem jest do końca miarodajna, ale wyniki wyszły mi ciekawe. Tym niemniej niektóre telefony chociaż mają bardzo dobry stosunek parametrów do ceny, to są zwyczajnie za drogie jak dla mnie. Głównie Samsungi. Z kolei Apple to jakaś kompletna porażka. Niczym się nie wyróżniają, a kosztują krocie.
Co ciekawe wśród tych najlepszych telefonów jest Sony Ericsson Live co daje trochę do myślenia.
Z innych przystępnych cenowo propozycji są takie modele:
HTC Desire X
LG Swift L5
Nokia 603
Samsung Galaxy Ace 2 GT-i8100
Samsung Galaxy Plus GT-i9001

Ktoś może coś o nich powiedzieć :?: Generalnie Desire X jest najlepiej przeze mnie ocenionym telefonem.

Oczywiście Jotka w dalszym ciągu pozostaje na liście. Głównie ze względu na cenę.

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

O desire x pisałem wcześniej, strasznie się zacina. A iPhone się wyróżnia, bo iOS jest czymś zupełnie innym niż android i moim skromnym zdaniem jest lepszy, ale niestety (m. in.) trzeba płacić za muzykę :nuts:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”