"Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: "Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Post autor: pmaster »

To nie jest konwencjonalny telefon, tylko prawdziwy smartfon. Robił mocne wrażenie, ale głównie ze względu na słabą konkurencję. Historia Nokii to ciekawa historia, wszystko z czasem coraz bardziej spieprzone, aż nie zostało im nic. Mnie tam i tak Siemensa szkoda.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: "Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Post autor: Auper »

Siemensa miałem jedynie C35 i S35, dobrze wspominam (C35 przetrwał najechanie przez galanta) i osobiście uważam że ich późniejsze wytwory nie były aż tak godne uwagi jak te modele... A co do nokii to rzeczywiście była dobrym telefonem (przez znajomych zwana telewizorem), żałuję że już go nie mam...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Re: "Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Post autor: faja_k »

Kędzior pisze:W moim brakuje tylko jakichś 400MB pamięci (tej na zainstalowane programy), żeby się do tego nadawał.
To, że Xperia E ma wbudowane 2 GB pamięci nie znaczy, że jest to pamięć na zainstalowane programy. Pamięć na zainstalowane programy jest skandalicznie mała podobnie jak w innych tego typu telefonach. Możesz sobie przenieść do tej pamięci te apki, które normalnie można przenieść na kartę. Nie rozumiem tego rozwiązania.

Co do SPV to nie słyszałem wcześniej o tej marce, skojarzyła mi się z laptopami SNSV i doszukiwałem się jakiegoś spisku :D

Co do N95 8 GB to powiedziałbym, że to był ostatni dobry telefon z Symbianem, późniejsze były już przereklamowane, no i Symbian nie nadawał się niestety do dotyku.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: "Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Post autor: Przemek »

faja_k pisze:To, że Xperia E ma wbudowane 2 GB pamięci nie znaczy, że jest to pamięć na zainstalowane programy. Pamięć na zainstalowane programy jest skandalicznie mała podobnie jak w innych tego typu telefonach.
I tak jest jej więcej, jak w LG GT540, gdzie mam niby 138MB a faktycznie jest 79,20. O tyle jednak mądrze zrobili ten telefon, że partycją sd_card jest faktycznie karta microSD. W Xperia J jest to wewnętrzna pamięć na pliki, przez co mam kłopot ze znalezieniem dobrego i darmowego odtwarzacza obsługującego equalizer, oraz bibliotekę muzyczną zapisaną na karcie mircroSD (partycja ext_card), bo wszyscy upierają się, żeby działały na sd_card i nie dało się tego zmienić. Na kiego grzyba mi to gdy wolnego miejsca jest niecałe 2GB. To stanowczo za mało na własną bibliotekę muzyczną. Po to mam kartę microSD 16GB, żeby tam je trzymać a nie na wewnętrznej pamięci.
Możesz sobie przenieść do tej pamięci te apki, które normalnie można przenieść na kartę. Nie rozumiem tego rozwiązania.
To nic nie daje, bo nie wszystkie programy w pełni przenoszą się na kartę pamięci. Często tylko pliki konfiguracyjne są przenoszone a co to za tym idzie, ilość miejsca do odzyskania to... 1, może do 6 kilobajtów.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Re: "Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Post autor: faja_k »

No i właśnie o tym piszę, że pamięci na aplikacji i tak jest bardzo mało.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: "Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Post autor: Przemek »

A jak już jesteśmy przy soniaszach - nurtuje mnie pytanie: jaki typ wyświetlacza LCD jest stosowany w Xperii J? Bo sprawia on bardzo dobre wrażenie i wyświetlana treść wygląda znacznie lepiej niż na Amoledzie w Samsungu Galaxy Tab 2 7.0.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: "Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Post autor: pmaster »

kolorowy, TFT
dotykowy, pojemnościowy
multi-touch,
kolory 16 mln kolorów
rozdzielczość 480 x 854 pix

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Re: "Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Post autor: Coffee »

Kędzior pisze:A zamieniłbyś się? Mógłbym na niej postawić serwer, podłączyć pod łaj faj i gdzieś położyć w zasięgu sieci. Może KMF by mogło na nim działać.
Ale do tego by się przydał szybszy proc, bo 1GHz to zdeczka mało.
faja_k pisze:
Kędzior pisze:W moim brakuje tylko jakichś 400MB pamięci (tej na zainstalowane programy), żeby się do tego nadawał.
To, że Xperia E ma wbudowane 2 GB pamięci nie znaczy, że jest to pamięć na zainstalowane programy. Pamięć na zainstalowane programy jest skandalicznie mała podobnie jak w innych tego typu telefonach.
Fakt. Do tego bez rebota się nie obejdzie, bo po skończeniu się wolnego miejsca nie przerzuca Ci plików na kartę SD.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: "Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Post autor: Przemek »

Co za czasy, kiedyś 800MHz do tego celu wydawało się przesadą, bo to nie gra komputerowa ;) Ale to temat na inną dyskusję.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: "Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Post autor: Przemek »

Hoho, ledwo co Nokia zaprezentowała model X z przerobionym androidem i już na forum XDA: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2663971 można znaleźć instrukcję rootowania tego telefonu, wgrywania Androida 4.4 KitKat, jak i część aplikacji z tego telefonu w wersjach dla pozostałych komórek z tym systemem ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: "Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Post autor: Przemek »

No i niedługo pożegnam Xperię M2. Zastąpi ją mniejszy, ale o wiele lepszy parametrami Sony Xperia X Compact w jedynie słusznym czarnym kolorze. 5 calowe lub większe telefony to nie dla mnie ;)

Ale najlepsza kształtem i tak była Xperia J.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: "Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Post autor: Auper »

Moja luba ma Xperię ale strasznie kanciasta cegła z niej jest, jakaś Z ileśtam compact, taka różowa, ja się nie znam ;) Ja tam mam mojego złamanego LG i jak na razie jest ok, choć plan jest przerzucić się na ukąszone jabłko...

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: "Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Post autor: Przemek »

No i mam już Xperię X Compact. Co mogę o nim powiedzieć - jest zdecydowanie bardziej poręczny, niż M2 - lepiej leży w dłoni, przynajmniej mojej.
Zaskakująco dobrze gra - jak na taki mały prostopadłościan ma dobre głośniki, jest głośniejszy od M2 i na moich ulubionych słuchawkach słychać różnicę w jakości dźwięku.
Jesli chodzi o parametry techniczne, to bije na głowę M2 pod kazdym względem. Jest też dostępna aktualizacja do Android 7.

Niestety na początku miałem problem z czułością i wielkością ekranu, ale już się przyzwyczaiłem. Co do wad - no to systemowa klawiatura wirtualna nie ma mojego ulubionego układu pionowego 123. Nie mam drobnych palców, żeby używać QWERTY na tak małym obszarze. Wadą są też słuchawki dołączone do zestawu - MH750 to raczej marne słuchawki, prawie żadnych basów w dodatku wykonanie trochę trąci tandetą. Ale od czego mam słuchawki z M2, które przecież grają bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Post autor: J-31 »

Prywatnie to nawet nie będę pisał, z czego korzystam, bo musiałbym ze wstydu zmieniać swój nick ;)

Natomiast służbowo - firma dała mi Samsunga Galaxy A5. No i cóż dobry bo służbowy, ale mnie się jednak najlepiej korzysta ze słuchawek i bynajmniej nie do słuchania muzyki, bo na nią nie ma czasu - ale do pracy, bo w mojej robocie normą jest jednoczesne klepanie w klawiaturę i gadanie. Tak więc słuchawki są niezłe. A dzwonek ? Wyłączyłem i tak już zostało :diabeł:

Sporym plusem jest duży ekran, a także dostęp do netu + poczta mailowa, te dwie ostatnie funkcje to spore ułatwienie. Także generalnie telefon na plus, ale prywatnie chyba bym go nie kupił ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: "Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Post autor: Auper »

Patrzcie no, kto by pomyślał że KMForum to aż tak dochodowa firma, że admini dostają służbowe galaxy...;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Post autor: J-31 »

Tia. Jak to przeczyta ktoś Urzędu Skarbowego, to nie wiem co będzie. Pewnie nie będzie nic :strzałka: #

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: "Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Post autor: oolek15 »

A ja od jakiegoś czasu mam Xperię E4. Duży ekran, ale raczej słabe bebechy i Android 4.4.4 - mi wystarcza, ważne że się nie zacina przy rozsądnym użytkowaniu.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: "Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Post autor: Przemek »

Po dłuższej eksploatacji Xperii X Compact i ściągnięciu starej klawiatury Sony z forum xda, stwierdzam, że to jeden z najlepszych telefonów, jakie kiedykolwiek posiadałem. Niestety szkło ochronne jest już gorsze, gdyż jest zbyt wąskie na ten ekran i przerwa jaka powstała, powoduje że w wilgotnych pomieszczeniach jest problem z przeskakującymi znakami.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: "Telefony w mojej głowie" - ogólnie o słuchawkach

Post autor: oolek15 »

Ale żeś Pan temat odkopał ;) Już zdążyłem zmienić telefon na Xiaomi Redmi 4 i rozwalić w nim ekran :D
Bo Xperię zgubiłem w autobusie - bez happy end'u.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”