"ACTA" atak na wolność słowa...

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Kędzior pisze:Tymczasem zachęcam do podpisywania się pod petycją: http://jestemprzeciwacta.pl/
Potrzeba 500tys. głosów do ogłoszenia ogólnopolskiego referendum w sprawie ACTA.
Zrobiłem to, co zazwyczaj robię w takich sytuacjach, mianowicie ,,podpisałem się" danymi jednego z postaci z serialu Zmiennicy. ¯eby marszałek Sejmu mógł schować to referendum do szuflady, te podpisy musiałyby być prawdziwe.
Tp4 pisze:To ja zarzucę jeszcze link do petycji o odwołanie pewnej bandy
A masz jakiś pomysł na załatwienie lepszych?
Tigin pisze:poza PO
Oni chyba też. Te protesty to jednak trochę za dużo

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

E tam, tak jak pisałem. Uspokajają ludzi, że analizują, ludziom też przejdzie paranoja, po czym powiedzą że jednak nie zagraża wolności, wypowie się paru prawników w TVN-ie i Wyborczej i ich poprze i zagłosują za.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Ja tam się już przestałem tym przejmować. My będziemy podpisywali 4 miliony petycji, a Sz. P. Tusk i tak podpisze ACTA. Z resztą zacznijmy od tego, kiedy on się liczył ze zdaniem ludu ?

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Tak sobie czytam te wypowiedzi i jedno mnie martwi: jak mała jest wasza świadomość obywatelska i jak łatwo manipulować Wami. I to nie rząd, prezydent czy te (jakoby) wszechwładne złe korporacje. Sami sobą manipulujecie wzajemnie wciskając sobie kity i udając, że w nie wierzycie, nakręcacie tylko rozdęte do granic absurdu podniecenie. Lewacka mielonka podlana skrajnie prawicowym emocjonalnym sosem. Kiedy słyszę, jak mieszanka studentów, licealistów i gimnazjalistów zasłania się przerobioną "kotwicą" Polski Walczącej i skanduje "Przecz z komuną" to coś mi się robi. Nie trzeba być pasjonatem historii, żeby wiedzieć, jak wyglądała komuna i co to jest strach. To jest kpina z ludzi, którzy za komuny obrywali od prawdziwego, a nie urojonego reżimu. Mylicie sobie anarchię z wolnością.

Butelka

Post autor: Butelka »

KKS pisze:po czym powiedzą że jednak nie zagraża wolności
Czy wy właśnie nie chcecie tego powiedzieć?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Nie.

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Post autor: Rudy »

TLG pisze:Tak sobie czytam te wypowiedzi i jedno mnie martwi: jak mała jest wasza świadomość obywatelska i jak łatwo manipulować Wami. I to nie rząd, prezydent czy te (jakoby) wszechwładne złe korporacje. Sami sobą manipulujecie wzajemnie wciskając sobie kity i udając, że w nie wierzycie, nakręcacie tylko rozdęte do granic absurdu podniecenie. Lewacka mielonka podlana skrajnie prawicowym emocjonalnym sosem. Kiedy słyszę, jak mieszanka studentów, licealistów i gimnazjalistów zasłania się przerobioną "kotwicą" Polski Walczącej i skanduje "Przecz z komuną" to coś mi się robi. Nie trzeba być pasjonatem historii, żeby wiedzieć, jak wyglądała komuna i co to jest strach. To jest kpina z ludzi, którzy za komuny obrywali od prawdziwego, a nie urojonego reżimu. Mylicie sobie anarchię z wolnością.
Wolę żeby krzyczeli byle g***y tekst niż siedzieli przed komputerem i pisali jak to jest źle i że nie da nic się zrobić. Takim tokiem myślenia to kierowcy którzy dzisiaj blokują ulice też są zwykłą "dzieciarnią" bo blokują ulice i zwykły Kowalski nie zdąży do pracy i go zwolnią a tamtym się chyba nudzi i kieruje nimi szatan.

Jeżeli się komuś nie podoba sposób manifestacji to niech zmieni pochodzenie. Wkurza mnie jak gdzie nie pójdę każdy pierniczy smuty jak jest źle i niedobrze, a jak coś zaczyna się dziać to w tym udziału nie weźmie bo mu się nie chce albo nie pójdzie bo i tak nic nie zdziała.
Dzięki takim ludziom jak wy dalej w kraju jest 10 metrów mułu i nic więcej. Jak jest wam tak dobrze to siedźcie cicho i się nie odzywajcie a tych co chcą coś zmienić zostawcie w spokoju. Ludzie powoli się stawiają przeciwko rządowi i to mi się podoba bo o to walczę, niech hołota z Wiejskiej wie że ich koniec się zbliża i nie obchodzi mnie kto by miał przejąć władze po tych postkomunistach, na razie chcę aby to bydło zeszło ze swych stołków i te manifestacje są dobrym krokiem do tego.

spooney

Post autor: spooney »

KKS pisze: i zaraz protesty się skończą a dziennikarze będą pokazywać, że protestują rozwydrzone bachory, anarchiści i kibole, czyli ludzie szukający zadymy.
A nie jest tak :?: Na protestach sama gówniarzeria. Ciekawe czy którykolwiek z nich przeczytał umowę ACTA i wie w ogóle o co chodzi czy tylko tak sobie przyszedł licząć że a nóż będzie okazja do pozadymiania i narobienia hałasu... :nuts:
TLG pisze:jak mała jest wasza świadomość obywatelska i jak łatwo manipulować Wami. I to nie rząd, prezydent czy te (jakoby) wszechwładne złe korporacje. Sami sobą manipulujecie wzajemnie wciskając sobie kity i udając, że w nie wierzycie, nakręcacie tylko rozdęte do granic absurdu podniecenie.
Pięknie napisana prawda :D Zamiast mózgu mają FB i inne cuda...

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Rudy pisze:Ciach
Cały ten wywód dowodzi jedynie tego, że moja wcześniejsza diagnoza jest trafna.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

spooney pisze:A nie jest tak
Nie.
spooney pisze: Na protestach sama gówniarzeria.
Nie tylko.
spooney pisze:Ciekawe czy którykolwiek z nich przeczytał umowę ACTA
Nawet posłowie mówią, że nie przeczytali.
spooney pisze:zy tylko tak sobie przyszedł licząć że a nóż będzie okazja do pozadymiania i narobienia hałasu...
Byzydura. Gdyby było tak, jak mówisz to tego typu frekwencja byłaby normą na innych manifestacjach a tutaj mamy do czynienia z gigantycznym jak na polskie realia poruszeniem, bo nawet nie chodzi tu o ilość osób na manifestacjach a o kolejnych ludzi, którzy je popierają. Ci ludzie wyszli na ulicę, żeby zamanifestować swoje niezadowolenie z tego, że rząd ich oszukał.

A co do osób, które twierdzą, że ACTA nic nie zmienia to niech mi powiedzą, dlaczego rząd tak ściemnia w jej sprawie, konkretnie chodzi mi o sposób publikacji tego, że Polska i UE będzie stroną ACTA (43. strona biuletyny komisji ds. rolnictwa i rybołówstwa) a także mówienie, że wszyscy podpiszą, dlatego my też musimy.
Rudy pisze:Wolę żeby krzyczeli byle g***y tekst niż siedzieli przed komputerem i pisali jak to jest źle i że nie da nic się zrobić.
Zadaj sobie pytanie co rzeczywiście da się zmienić i w jaki sposób.
Rudy pisze:Takim tokiem myślenia to kierowcy którzy dzisiaj blokują ulice też są zwykłą "dzieciarnią" bo blokują ulice i zwykły Kowalski nie zdąży do pracy i go zwolnią a tamtym się chyba nudzi i kieruje nimi szatan.
Oni akurat mają sensowny plan działania, który długo ustalali a nie rzucali haseł o rewolucji.
Rudy pisze:niech hołota z Wiejskiej wie że ich koniec się zbliża i nie obchodzi mnie kto by miał przejąć władze po tych postkomunistach
Ojojoj, tutaj to dopiero popłynąłeś. Zmiany się robi po to, żeby było lepiej a jakbyś czytał to, co wcześniej napisałem ja i po części również inni to wiedziałbyś, że zmiana rządu dużo nie da.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zmiana rządu nic nie da i nic nie pomoże. "Skarbonka" już dawno jest pusta ;)

Butelka

Post autor: Butelka »

Nawet jak wywalimy wszystkich obecnych polityków (no, może wyjąwszy co konkretniejszych), to na ich miejsce pojawią się tacy sami albo nawet gorsi... Więc tutaj nie ma co szukać przyczyny, politycy zawsze będą ładować sobie do kieszeni kosztem społeczeństwa, zasłaniając się takimi sprawami jak ACTA czy Katastrofa Smoleńska.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

No, myślę że mamy spokój na kilka tygodni/miesięcy:

http://www.tvn24.pl/-1,1733644,0,1,raty ... omosc.html

Chyba że dałem się nabrać systemowi, i to po prostu przykrywka

Według prawników pojęcie ''zawieszenie ratyfikacji'' nie istnieje. ( http://www.tvn24.pl/-1,1733647,0,1,praw ... omosc.html )

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Dobrze to ująłeś, na kilka tygodni/miesięcy. Sama ratyfikacja i tak musiałaby trwać parę miesięcy, więc premier powiedział to pewnie tak ładnie pod publiczkę, co najwyżej troszkę przesuną głosowanie. Gdyby premier chciał z ACTA zrezygnować po prostu zaleciłby klubowi PO głosowanie przeciw.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Premier Tusk chce się całkowicie wycofać z ratyfikowania ACTA, pisze do innych frakcji z Parlamentu Europejskiego żeby nie przyjmowały ACTA - info z kanałów informacyjnych (TVN24, Polsat News, TVP Info, Superstacja).

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Właśnie czytam różne portale informacyjne i widzę że Premier przyznał się do błędu. Nowość w polskiej poliytyce :)

A co do samego odrzucenia- można się było tego spodziewać po protestach, rząd po prostu nie chcę zadzierać z narodem.

Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Max998 »

Mam nadzieję, że będzie tego definitywny koniec.
W końcu pokazaliśmy, że mamy w swoim kraju własne zdanie. ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Max998 pisze:W końcu pokazaliśmy, że mamy w swoim kraju własne zdanie.
Tylko jak zawsze szkoda, że rząd nie zauważył tego wcześniej :confused:

Butelka

Post autor: Butelka »

Dobrze że w ogóle zauważył...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

K4016td pisze: A co do samego odrzucenia- można się było tego spodziewać po protestach, rząd po prostu nie chcę zadzierać z narodem.
Właśnie, że nie można się było tego spodziewać, bo rząd Tuska po pierwsze że zawsze miał głęboko wszystkie protesty a po drugie do wyborów trzy lata i nie było realnej opcji, żeby PO straciła w tym momencie władzę, zwłaszcza że w Sejmie wszyscy oprócz PiS weszliby z nimi w koalicję. Cieszę się z tej decyzji, zobaczymy co z tego będzie, ale nie wiem czy PO sobie nie kopie nią dołka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”