"ACTA" atak na wolność słowa...

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tak, niedawno zostało wprowadzone takie prawo, ale myślę, że waga protestu jest na tyle duża, że nie pozwolą sobie na pacyfikację takich osób. Chociaż w sumie... Bardzo ładnie można by było wtedy zdyskredytować uczestników tych protestów i przekazać w massmediach, że to "oszołomy i wandale".

Butelka

Post autor: Butelka »

No akurat jutro jadę znów na narty. A chciałbym być pod UW.

Wyobraźcie sobie, co będą robić przedsiębiorcy i urzędasy, jak ktoś będzie niewygodny - powiesz coś złego o firmie, skrytykujesz produkt, powiesz prawdę o pracy jakiegoś urzędu - no to zaczną cię inwiglować jeszcze dokładniej i w końcu trafisz do aresztu lub zapłacisz ciężką karę. Oficjalnie? Za posiadanie jakiejś pirackiej kopii beznadziejnej gry.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Butelka pisze:Wyobraźcie sobie, co będą robić przedsiębiorcy i urzędasy, jak ktoś będzie niewygodny - powiesz coś złego o firmie, skrytykujesz produkt, powiesz prawdę o pracy jakiegoś urzędu - no to zaczną cię inwiglować jeszcze dokładniej i w końcu trafisz do aresztu lub zapłacisz ciężką karę. Oficjalnie? Za posiadanie jakiejś pirackiej kopii beznadziejnej gry.
No aż tak to raczej nie będzie. A jakby naprawdę chcieli cię udupić, to i bez ACTA daliby sobie radę.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Dokładnie. Nie będą szukać i karać byle szarego obywatela, bo im to się nie opłaca.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Parę pokazówek pewnie będzie, poza tym producenci oprogramowania chętnie skorzystają z nowych praw, taki CD Projekt wysyłał listy "z groźbami" tym, którzy ściągnęli piracką kopię gry Wiedźmin 2, więc pewnie wykorzystają i nowe możliwości.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Najwyżej będzie się kupowało nowości od kaukaskich sprzedawców na nieprzyjemnych targowiskach, tak jak 10 lat temu :retard:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Na takich targowiskach (tam, gdzie jeszcze są) w tej chwili nie kupisz nawet podrobionych ciuchów, więc wątpliwe, żeby to wróciło ;)

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Lista stron, które protestują przeciwko A.C.T.A.
https://docs.google.com/spreadsheet/pub ... utput=html

Może KMF się dołączy ?

Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Max998 »

Lista spora chociaż nie znalazłem na pierwszy rzut oka niczego profesjonalnego. Tak czy siak wiemy już, że nasz ukochany rząd zgodził się na podpisanie i nie uratuje nas już nic. Protesty nadal są organizowane lecz nikt się tym oprócz nasz protestujących nie przejmuje. :nuts:

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Max998 pisze:ukochany rząd zgodził się na podpisanie i nie uratuje nas już nic.
Wizy do USA jak były, tak będą, a paliwo nadal drożeje... Ciekawe ile jeszcze będziemy włazić im do d**y!? :evil:

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

pmaster pisze:W Płocku ok. 1000 osób zadeklarowało swą obecność, nawet jeśli co dziesiąty przyjdzie i tak nieźle
To samo w Jastrzębiu-Zdroju (na chwilę obecną 1119 osób).
O530 pisze:O ile dobrze pamiętam to podczas takich protestów itp. nie wolno mieć zakrytej twarzy.
U nas organizatorzy pomyśleli i o tym - maski z drugiej strony głowy :D
A tak PS: nasz UM nie wydał zgody na manifestację, ale ona i tak się odbędzie, tyle że każdy przychodzi "na własne ryzyko" i mamy "nie zachowywać się jak bydło".

Tp4

Post autor: Tp4 »

Podczas ,,imprez masowych'' zakrywanie twarzy jest faktycznie zabronione ale czy manifestacja podlega pod ,,imprezy masowe''?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Na takich targowiskach (tam, gdzie jeszcze są) w tej chwili nie kupisz nawet podrobionych ciuchów, więc wątpliwe, żeby to wróciło
Bo zarówno na ciuchy, jak i na płytki nie ma popytu, jakby się pojawił, pojawiłaby się też i podaż
O530 pisze: Może KMF się dołączy ?
Nie ma po co, i tak byłoby już za późno
Max998 pisze: nie znalazłem na niczego profesjonalnego
Parę dużych stron jest
Coffee pisze:Wizy do USA jak były, tak będą, a paliwo nadal drożeje
Widać, że kompletnie nie masz pojęcia m. in. o tych sprawach
Coffee pisze: Ciekawe ile jeszcze będziemy włazić im do d**y!?
Nikt ci nie każe na PO głosować (no chyba że każe, ale to inna sprawa)

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Widać, że kompletnie nie masz pojęcia m. in. o tych sprawach
Mam pojęcie (a przynajmniej świadomość), że Polska próbuje wejść Amerykańskiemu rządowi (i korporacjom) do kieszeni, nic nie mając tego w zamian.
Do tego: Dlaczego ciągle ceny ropy w Europie szaleją z cenami na poziomie od 50 ojrocentów, nawet do 1,5 euro, a w USA zaledwie na poziomie 25 - 75 centów za litr?
Nikt ci nie każe na PO głosować (no chyba że każe, ale to inna sprawa)
Ależ ja nigdy nie głosowałem na PO! Jedyną słuszną partią, jaką znam, to SLD i tylko ta będzie mieć mój głos.
Ostatnio zmieniony 2012-01-25, 11:08 przez Coffee, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Podsumowując: http://jebzdzidy.pl/obrazek/6649/polska.html

[ Dodano: 25 Sty 2012 01:42 ]
Coffee pisze:
pmaster pisze:Nikt ci nie każe na PO głosować (no chyba że każe, ale to inna sprawa)
Ależ ja nigdy nie głosowałem na PO! Jedyną słuszną partią, jaką znam, to SLD i tylko ta będzie mieć odemnie głosy.
Dla mnie obojętne czy następne wybory wygra SLD, PO, PiS, Ruch Poparcia Palikota czy obojętna jaka partia, tak naprawdę nic się dalej nie zmieni na lepsze i skończy się jak zawsze tylko na obietnicach niestety...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Shadow238 pisze:Podsumowując: http://jebzdzidy.pl/obrazek/6649/polska.html
Tendencyjne, niewyczerpujące, ogólnie do miejsca gdzie kończą się plecy i proces przemiany materii. Co to oznacza ,,fatalna służba zdrowia"? Albo ,,fatalna opieka społeczna"? ¯e nierób dostaje x, a żeby miał na piwo potrzebuje 4x? A co do masowej degeneracji — jak komuś przeszkadza, niech da przykład i sam nie będzie debilem
Coffee pisze:Mam pojęcie (a przynajmniej świadomość), że Polska próbuje wejść Amerykańskiemu rządowi (i korporacją) do kieszeni, nic nie mając tego w zamian.
Walić błąd ortograficzny, ale prędzej wielkie korporacje wchodzą gdzie bądź Polsce i tym podobnym. Zasadniczo postrzegasz sprawę jak użytkownik TVN24 albo czegoś w tym stylu.
Coffee pisze:Jedyną słuszną partią, jaką znam, to SLD i tylko ta będzie mieć odemnie głosy
Taa, bo oni coś zmienią i w ogóle. Dobrze, że już dziś wymiotowałem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja bym może zakończył kwestię polityki oraz tego kto na kogo głosuje. Sugerowałbym jednak zatrzymać się w temacie ACTA ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze: Sugerowałbym jednak zatrzymać się w temacie ACTA ;)
Ale ACTA to jest kwestia polityki. I to wielkiej.
Tym niemniej rzeczywiście debatowanie o wyższości SLD nad PO nie ma najmniejszego sensu.


Nie wypowiadałem się w kwestii ACTA. Ba - w sumie to nie czytałem nawet tu tego wątku, ale o to co myślę.
Popieram kwestię zwalczania piractwa, sam mam w większości legalne oprogramowanie, gry itd, ale na pewno nie w takiej formie jaka proponuje ACTA. po pierwsze nie przy pełnej inwigilacji społeczności internetowej, a po drugie kompletnie nie do pomyślenia jest fakt, że umowy te są sponsorowane przez wielkie korporacje które dysponując ogromnymi dochodami chcą je jeszcze zwiększyć, a właśnie to ile oni inkasują za programy, gry, muzykę, filmy jest po prostu śmieszne i to powoduje w głównej mierze piractwo, a nie chęć niepłacenia za coś.

Tym niemniej nie popieram też zorganizowanych ruchów przeciwko ACTA. Jak w końcu po kilku dniach dorwałem internet i chcąc nie chcąc pół nocy czytałem o ACTA(bo o niczym innym już się nie mówi), to rozdupczył mnie na kawałki film na YouTube nakręcony przez kogoś tam (nie mam pojęcia kto to był, ale chyba jest wystarczająco popularny skoro podpisał się imieniem i nazwiskiem) gdzie stwierdził, że to internet decyduje co jest dobre, a co nie, czego ludzie chcą, a to czy twórca dostanie pieniądze czy nie, to sprawa drugorzędna. No to jest kompletna paranoja! Jest to dowód na to, że zamiast przeciwdziałać ACTA, to różne środowiska w jej miejsce chciałyby wprowadzić własne rządy opierające się na anarchii. NIE - to czy ktoś dostanie pieniądze za swoje dzieło to nie jest sprawa drugorzędna. Każdy ma prawo otrzymać pieniądze za swoje dzieło. Sęk w tym, że należy przeciwdziałać wielkim korporacjom które zarabiają zdecydowanie zbyt duże pieniądze, a nie przeciw twórcom i płaceniu czegokolwiek poprzez internet. Ktoś coś tworzy, ktoś z tego żyje i jest to sposób na życie jak każdy inny. Chyba nikt pierwszego nie chciałby usłyszeć od swojego szefa, że wykonana przez kogoś praca go nie interesuje i nie da mu pieniędzy, bo to przecież drugorzędna sprawa. A niestety tak wiele osób rozumuje myśląc, że internet nie zalicza się do tego samego świata co ten rzeczywisty i nie dotyczą go te same zasady.

Zaś co do kwestii włażenia w dupsko USA to całkowicie się zgadzam. To nie jest wcale tak, że wszyscy USA lubią i wszyscy zgadzają się z ich pomysłami. Wszyscy to się USA boja, bo głos sprzeciwu nie jest tam mile widziany. Kolejną ofiarą jest Iran gdzie będą wprowadzać pokój by móc dalej wyprowadzać ropę.
Podobnie jest w przypadku Rosji. Pojawia się coraz więcej sceptycznych głosów mówiących o tym, że pozbycie się Putina to będzie sukces. Rosja to poważne zagrożenie dla USA i niewygodny partner dla wielu innych. Pozbycie się rządów putinowskich i podporządkowanie sobie tego kraju przez USA będzie kolejnym krokiem do zwiększania swojej siły.

Pamiętajmy, że USA to już dziki kraj gdzie policja nie jest dla obywateli tylko dla władz i gdzie na wielu płaszczyznach zapomniano już o co w ogóle kiedyś walczono.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Coffee pisze:Ciekawe ile jeszcze będziemy włazić im do d**y!?
http://i41.tinypic.com/bgqznq.jpg
Tp4 pisze:Podczas ,,imprez masowych'' zakrywanie twarzy jest faktycznie zabronione ale czy manifestacja podlega pod ,,imprezy masowe''?
Podczas manifestacji również.
Coffee pisze:Jedyną słuszną partią, jaką znam, to SLD i tylko ta będzie mieć mój głos.
Lata 2001-2005 wszyscy wspominają jako czas dobrobytu i spełniania obietnic wyborczych.
Shadow238 pisze:Dla mnie obojętne czy następne wybory wygra SLD, PO, PiS, Ruch Poparcia Palikota czy obojętna jaka partia
To dlaczego się wypowiadasz na ten temat?
Shadow238 pisze:tak naprawdę nic się dalej nie zmieni na lepsze i skończy się jak zawsze tylko na obietnicach niestety...
No bo to trzeba odróżniać obietnice realne od nierealnych, zresztą ludzie lecą na gęby a nie na obietnice. Grobelny podczas kampanii nic nie obiecał i w sumie nawet mówił, że nic nie zrobi a i tak został ponownie prezydentem Poznania. PO też nie wygrało dlatego, że jest takie dobre i wszyscy chcą, żeby rządzili, tylko dlatego, że zamiatają wszystko pod dywan i ładnie się uśmiechają zamiast wskazywać nieprawidłowości. PiS to pieniacze a ludzie pieniaczy nie lubią, dlatego PiS przegrywa a PO wygrywa.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Relacja z Kielc, gdzie doszło do zamieszek.
http://kontakt24.tvn.pl/temat,acta-zami ... 71225.html

Artykuł, którego jestem współautorem ;) (tak dla szpanu :P)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”