"ACTA" atak na wolność słowa...

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

U mnie też sie skonczyło pałowaniem.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Z tego, co widziałem na różnych zdjęciach to z okazji korzystali przede wszystkim skrajna prawica, skrajna lewica, kibole i na dokładkę "Solidarni". Dziękuję, ale nie popieram tych protestów.

autobus

Post autor: autobus »

Mam nadzieję że to może będzie jak kontrola kanarska. Niby każdy się kanarów boi i strzeże ale jak ktoś kasuje bilet i przychodzi co do czego, to wcale nie jest takie straszne.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Byłem na manifestacji u siebie i było... dobrze. Wszystkie subkultury obok siebie razem i zgodnie protestowały. Było nas ponad 6 tysięcy, każdy w słusznej sprawie. A dodatkowo była świetna atmosfera, jakieś humorystyczne plakaty, ktoś miał bęben, ktoś trąbkę, włazili na lampy, ludzie krzyczeli z balkonów, zablokowaliśmy częściowo jedno z najważniejszych skrzyżowań. Jak będzie trzeba to idę na kolejne protesty, jakiś sens w tym jest.

Oczywiście trzeba umieć się zachować...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Mam nadzieję że to może będzie jak kontrola kanarska. Niby każdy się kanarów boi i strzeże ale jak ktoś kasuje bilet i przychodzi co do czego, to wcale nie jest takie straszne.
Chyba nie do końca rozumiesz, o co chodzi.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

autobus pisze:Mam nadzieję że to może będzie jak kontrola kanarska. Niby każdy się kanarów boi i strzeże ale jak ktoś kasuje bilet i przychodzi co do czego, to wcale nie jest takie straszne.
Brawo. Najpierw pierwszy krzyczałeś, że jesteś przeciwko, a teraz pierwszy dajesz się nabrać na głupkowate slogany. Zaraz pewnie stwierdzisz, że to rzeczywiście było duże zainteresowanie stronami rządu :P

Właściwie to nie jest temat do żartów. Za chwilę się zacznie - tu zamieszki, tam zamieszki. Przekaz telewizyjny - protestują bandyci, margines społeczny, przestępcy, którzy próbują przeciągnąć Was na swoją stronę i przekonać, że piractwo jest dobre. A tak właściwie to ACTA nie pozwala na nic więcej, niż na to co pozwala polskie prawo. W ogóle Anonymous są pewnie powiązani z pedofilami z różnych for onion.

Kontrolujcie swoje myślenie, nie dajcie się manipulować. Widok policji uzbrojonej w pałki i tarcze nie wzbudza w nikim poczucia bezpieczeństwa a wręcz przeciwnie, strach, gniew i poczucie tego, że ci ludzie przyszli nas skrzywdzić. Zwłaszcza, że przecież przyszli tu chronić "zwykłych" ludzi w razie gdyby Wam odbiło. Do tego dochodzi cel protestu - gniew przeciwko systemowi. Tłumy oburzonych ludzi, w których wzbudza się dodatkowo agresję, bo tak właśnie działa ta "ochrona" ze strony policji - to ma prawo działać w ten sposób, zamieszki w takich sytuacjach są może nie czymś normalnym, ale czymś do przewidzenia.

Ja wiem, że może teraz sobie pomyślicie, że gadam jak jakiś oszołom, ale chcę Wam przekazać, że zamieszki absolutnie nie dyskredytują słuszności protestów. To jest pierwszy taki masowy protest w Polsce od wielu lat, tu nie można mówić o garstce oszołomów. To jest głos ludu.

I żeby nie było nie namawiam Was, żebyście szli protestować, Wasza decyzja. Ja nie idę.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Tak w ogóle, to gadałem z koleżanką, która mieszka we Francji. Ktoś we francuskich mediach nabijał się z nas, że walczymy z ACTA. Mądra pani redaktor zadała pytanie: "A co by się stało, gdyby to Francja miała podpisać ACTA, a nie Polska?" Na na antenie zapadła grobowa cisza i konsternacja.

Podobnież jest z Niemcami: Śmieją się z nas, że demonstrujemy przeciwko ACTA, a sami po cichu trzęsą gaciami przed nią.

autobus

Post autor: autobus »

Nie mówię że jest to dobre, rząd olał sobie totalnie wszystkich, od 3 miesięcy o wszystkim wiedział, a my dowiedzieliśmy się parę dni wcześniej. I mimo że ACTA jestem przeciwny może nie będzie to aż tak straszne.

[ Dodano: 2012-01-26, 08:07 ]
KKS pisze:araz pewnie stwierdzisz, że to rzeczywiście było duże zainteresowanie stronami rządu
Ta, a w 1939 Niemieccy turyści też wykazali duże zainteresowanie Polską? :diabeł:

A co do protestów, właśnie jestem w Ostródzie, protestów tu nie było bo, to co powiedzą w telewizji jest świętością. Relacje tych protestów znam właściwie tylko od was, bo w radiu powiedzą tylko że podpisali i że rząd przekonuję że wszystko będzie dobrze. Totalna żenada. :shocked:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

autobus pisze:od 3 miesięcy o wszystkim wiedział
Od kilku lat raczej
autobus pisze: my dowiedzieliśmy się parę dni wcześniej
Było wiadomo już wcześniej, tylko o tym nie było głośno
autobus pisze:protestów tu nie było bo, to co powiedzą w telewizji jest świętością
Trochę za małe miasto na duży protest.

Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Max998 »

Tak czy siak już po ptaszkach. Dzisiaj to podpisali w Tokio pewnie z uśmiechem na twarzy i wielką radością nawet się z tym nie zapoznając.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Widać, że kompletnie nie czytałeś czegokolwiek o ACTA. Jest jeszcze coś takiego jak ratyfikacja. ;] Najwięcej drą się Ci, którzy mają najmniejsze pojęcie o całej sytuacji...

Butelka

Post autor: Butelka »

Polskie manifestacje powoli upodabniają się do Corridy... rozjuszonymi bykami jest spora część manifestujących. Mówię o tych kretynach, którzy nie myślą że przyszli protestować przeciwko ucinaniu wolności, tylko przyszli protestować przeciwko Tuskowi i "promować" swój klub sportowy. Dla sukinsynów każde zgrupowanie to doskonała okazja do robienia burd. A potem kto cierpi? Inteligentniejsi ludzie, którzy manifestacją chcą osiągnąć coś więcej, niż hałas i kilka rozwalonych aut.

Zaraz, właściwie to o czym mówiliśmy? :wall:

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

w tym kraju juz dawno powinny wyjść masy ludzi na ulice, ponieważ to jest komedia. zobaczymy, co to będzie - ew. jakiś mały przewrót majowy....:P

Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Max998 »

Na szczęście jest jeszcze nadzieja:

http://www.tvn24.pl/0,1732732,0,1,przel ... omosc.html

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

¯eby ACTA obowiązywała w Polsce muszą ją ratyfikować wszystkie kraje UE/EEA. Więc mamy jeszcze większe szanse że odrzucą tę umowę/traktat.

Dodam że Wlk. Brytania też podpisała a jak kogoś spytać to nikt nic nie wie. W szkole tylko nauczyciel informatyki wiedział o ACTA i o jej podpisaniu przez UK.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Max, Ty czasem nie złamałeś prawa dodając ten link ? :diabeł:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jak patrzę na tą całą medialną panikę wokół ACTA - abstrahując już od kwestii słuszności czy nie słuszności - to odnoszę wrażenie, że oto mamy kolejnego "odwracacza uwagi". Społeczeństwo podnieca się kolejnymi ograniczeniami, choć defacto, wg. prawników, już od dawna one obowiązują. A w tym czasie kolesie robią kolejne ciche interesy, ale...

.... o tym dowiemy się za pół roku :chytry:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Polskie manifestacje powoli upodabniają się do Corridy... rozjuszonymi bykami jest spora część manifestujących. Mówię o tych kretynach, którzy nie myślą że przyszli protestować przeciwko ucinaniu wolności, tylko przyszli protestować przeciwko Tuskowi i "promować" swój klub sportowy. Dla sukinsynów każde zgrupowanie to doskonała okazja do robienia burd. A potem kto cierpi? Inteligentniejsi ludzie, którzy manifestacją chcą osiągnąć coś więcej, niż hałas i kilka rozwalonych aut.
Jak na skalę protestów burda w jednym (choć coś gdzieś chyba jeszcze było) mieście to IMHO niewiele
Rumpel pisze:w tym kraju juz dawno powinny wyjść masy ludzi na ulice, ponieważ to jest komedia. zobaczymy, co to będzie - ew. jakiś mały przewrót majowy....
Tu nie będzie rewolucji, kiełbasa i piwo zbyt tanie, a telewizja zbyt piękna. Chociaż trzeba przyznać, że ludzie jakoś aktywni społecznie ostatnio. Może to przez twarzoksiążkę? Łatwiej się skrzyknąć
¯eby ACTA obowiązywała w Polsce muszą ją ratyfikować wszystkie kraje UE/EEA. Więc mamy jeszcze większe szanse że odrzucą tę umowę/traktat.
Na pewno?
K4016td pisze:Dodam że Wlk. Brytania też podpisała a jak kogoś spytać to nikt nic nie wie
Też mnie to dziwi, że wszędzie spokój, a u nich chyba też coś się szykuje. Rozleniwili się?
O530 pisze:Max, Ty czasem nie złamałeś prawa dodając ten link ?
To nie jest śmieszne. w ogóle.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

pmaster pisze:
K4016td pisze:¯eby ACTA obowiązywała w Polsce muszą ją ratyfikować wszystkie kraje UE/EEA. Więc mamy jeszcze większe szanse że odrzucą tę umowę/traktat.
Na pewno?
Z tego co pamiętam Karta Praw Podstawowych i Traktat Lizboński weszły w życie z chwilą podpisania go przez wszystkie państwa więc wydaję mi się że traktaty na poziomie europejskim muszą być podpisane i ratyfikowane przez wszystkich członków UE/EEA.

Chyba że jest jakieś inne prawo określające takie ustawy.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Zdaje się, że to międzynarodowe, a nie europejskie. Ale mógłby się jakiś specjalista wypowiedzieć

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”