"ACTA" atak na wolność słowa...

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

pmaster pisze:Zdaje się, że to międzynarodowe, a nie europejskie. Ale mógłby się jakiś specjalista wypowiedzieć
ACTA ma być ratyfikowana przez Unię, bo to ona przystępuje do niej, a nie każde państwo z osobna. Dlatego musi być zgoda wszystkich państw.

Butelka

Post autor: Butelka »

pmaster pisze:Jak na skalę protestów burda w jednym (choć coś gdzieś chyba jeszcze było) mieście to IMHO niewiele
Statystycznie - niewiele. Dla mediów i dla polityków - wizytówka całych protestów.
Amalio pisze:przez Unię, bo to ona przystępuje do niej, a nie każde państwo z osobna
Ale podpisywać musiała polska ambasador. Gdzie zgubiliśmy logikę?

Nie mówię że ktoś z nas plecie bzdury. Wszelakie media przekazują nam różne obrazy ACTA, kreowane głównie przez dziennikarzy i polityków. A żeby tę umowę zrozumieć, trzeba by ją przeczytać. A to nie jest takie łatwe...

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zanzar »

http://demotywatory.pl/3667822/Donald-niespodzianka

:diabeł:

A tak na serio, to nie jest śmiesznie...

http://demotywatory.pl/3668290/I-sie-zaczelo

...bez komentarza

ps. ja też złamałem prawo bo umieściłem te 2 linki?

Tigin

Post autor: Tigin »

Butelka pisze:Nie mówię że ktoś z nas plecie bzdury. Wszelakie media przekazują nam różne obrazy ACTA, kreowane głównie przez dziennikarzy i polityków. A żeby tę umowę zrozumieć, trzeba by ją przeczytać. A to nie jest takie łatwe...
Co nie jest takie łatwe? Przeczytanie?

Ja przeczytałem. I na ile znam polskie prawo i umiem zrozumieć czytany tekst, w kwestii internetu ACTA nie zobowiązuje Polski do wprowadzenia żadnych zmian w prawie, gdyż prawo jakie spełnia postanowienia ACTA już mamy. To, że zostanie ograniczona wolność słowa, oraz wprowadzona zostanie cenzura internetu to bzdura. Przynajmniej jeśli chodzi o ACTA.

Niemniej jednak, uważam, że ta umowa ma za za zadanie pomóc w zwiększeniu kontroli nad rynkiem wielkim korporacjom, umożliwiając im pozbycie się niewygodnej konkurencji pod płaszczykiem "ochrony własności intelektualnej" i dalsze dyktowanie wygórowanych cen. To nie jest dobre. I temu jestem przeciw.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Butelka pisze: Ale podpisywać musiała polska ambasador. Gdzie zgubiliśmy logikę?
A gdzie zgubiłeś logikę :?: To Japonia jest... kimś tam (nie zamierzam szpanować słowem którego nie do końca pamiętam, ale zdaje się, że odnosi się do tego, że Japonia tym całym chłamem zarządza) i dlatego zrobiła to nasza ambasador w imieniu kraju. Tym niemniej i tak Polska będzie musiała to jeszcze ratyfikować.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

zanzar pisze: ps. ja też złamałem prawo bo umieściłem te 2 linki?
Tak. Prawo zabrania pisania takich bzdur, jeśli jestem narażony na ich przeczytanie.
Ale co do historii tego Brytyjczyka — smutne, udupiają go na pokaz jak Stanisława Wawrzeckiego. W sumie jedyny zauważalny postęp to to, że raczej uda mu się przeżyć.
Tigin pisze:ta umowa ma za za zadanie pomóc w zwiększeniu kontroli nad rynkiem wielkim korporacjom, umożliwiając im pozbycie się niewygodnej konkurencji pod płaszczykiem "ochrony własności intelektualnej" i dalsze dyktowanie wygórowanych cen. To nie jest dobre. I temu jestem przeciw.
Tak łatwo to nie odpuszczą, ale z tymi wytwórniami płytowymi i tak dalej przydałoby się coś zrobić, bo zarabiają o wiele za dużo jak na to, co oferują. Zresztą tego od Megauploadu udupili właśnie za to, że im konkurencję robił swoim projektem Megabox

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

zanzar pisze: ps. ja też złamałem prawo bo umieściłem te 2 linki?
Nie, bo ono jeszcze nie obowiązuje.
Butelka pisze: Ale podpisywać musiała polska ambasador. Gdzie zgubiliśmy logikę?
Nie musiała, mógł to zrobić osobiście Donald Tusk, ale mogła, dlatego Tusk tam nie leciał. Chodzi o to, że jak wszystkie państwa UE tego nie podpiszą to UE nie będzie stroną tego porozumienia i nie będzie ono obowiązywało na terenie Unii, czyli również Polski.
Butelka pisze: Statystycznie - niewiele. Dla mediów i dla polityków - wizytówka całych protestów.
Dlatego napisałem post na stronie wcześniej.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

A ja mam pytanie. PTP właśnie kupiło 8 Urbino 18 i teraz nie wiem czy mogę wrzucić rysunek na stronę czy też nie ? Parafki o autorach są.

autobus

Post autor: autobus »

Jeżeli masz od nich zgodę,to tak.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

O530 pisze:A ja mam pytanie. PTP właśnie kupiło 8 Urbino 18 i teraz nie wiem czy mogę wrzucić rysunek na stronę czy też nie ? Parafki o autorach są.
Możesz, przecież nikt nigdy się o takie rzeczy nie czepiał i czepiać nie będzie.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

KKS pisze:Możesz
Uwierz mi, że po tym całym zamieszaniu, ja już nie wiem co mogę, a czego nie...
KKS pisze:nikt nigdy się o takie rzeczy [...] czepiać nie będzie
O, tego taki pewien to ja bym nie był...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Po pierwsze nic jeszcze nie weszło w życie a po drugie robienie rysunku pojazdu nie sprawia, że jego producent będzie uboższy.

Butelka

Post autor: Butelka »

zanzar pisze:przecież nikt nigdy się o takie rzeczy nie czepiał i czepiać nie będzie.
Skąd wiesz? A może SB&C stwierdzi że dość tego i ładujemy do firmowej kieszeni odszkodowania?
Tigin pisze:Co nie jest takie łatwe? Przeczytanie?
No właśnie, gdzie jest ten dokument oficjalnie zamieszczony?
Amalio pisze:A gdzie zgubiłeś logikę
W miejscu w którym dowiedziałem się, że UE jest stroną porozumienia. Pokrętne to, szczególnie że powoduje to możliwość wymuszania podpisu, w tym także większą możliwość korupcji... W tym a tym kraju chcą to mieć, więc dają w łapę Tuskowi czy innemu Boniemu żeby (jeden) kazał to podpisać i (drugi) wciskał ludziom kit.

Oczywiście, że to tylko teza...

EDIT: Yyy, nie ogarniam kogo cytowałem :retard:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

O530 pisze:A ja mam pytanie. PTP właśnie kupiło 8 Urbino 18 i teraz nie wiem czy mogę wrzucić rysunek na stronę czy też nie ? Parafki o autorach są.
Jeszcze możesz... choć nikt nie wie jak długo jeszcze :diabeł:

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

W stolicy województwa Świętokrzyskiego szykuje się kolejny protest przeciwko ACTA. Zaplanowany jest na 29 I (niedziela), z tego co mi wiadomo to w Stolicy kraju również w tedy jest protest, prawda to ?

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Tymczasem zachęcam do podpisywania się pod petycją: http://jestemprzeciwacta.pl/
Potrzeba 500tys. głosów do ogłoszenia ogólnopolskiego referendum w sprawie ACTA.

Tp4

Post autor: Tp4 »

To ja zarzucę jeszcze link do petycji o odwołanie pewnej bandy: http://www.petycjeonline.pl/petycja/pet ... -tuska/639

Tigin

Post autor: Tigin »

Butelka pisze:Tigin napisał:
Co nie jest takie łatwe? Przeczytanie?

No właśnie, gdzie jest ten dokument oficjalnie zamieszczony?
Na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
O tu: http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-gl ... orskie.php

I ludzie, nie popadajcie w paranoję :P Zanim ACTA wejdzie w życie musi ratyfikować ją Parlament Europejski (który jest coraz mniej chętny) i polski Sejm (w którym, poza PO, nikt nie jest chętny, choć PSL pewnie będzie wolał zostać w koalicji...) co potrwa jeszcze z pół roku albo i dłużej. A potem dopiero może nastąpić dostosowywanie polskiego prawa do ACTA (gdzie wg mnie, nie ma co dostosowywać) co też potrwa.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Tigin pisze: ludzie, nie popadajcie w paranoję :P
Już dawno popadli, a media skutecznie rozdmuchują temat.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Butelka pisze: Skąd wiesz? A może SB&C stwierdzi że dość tego i ładujemy do firmowej kieszeni odszkodowania?
Nie stwierdzi, bo to jest bardzo dobra promocja firmy, co innego gdyby oni sprzedawali swoje rysunki (a przecież nie mają po co tego robić) albo gdybyś w tych rysunkach jakoś ośmieszał firmę. Myśl logicznie.
Kędzior pisze: Potrzeba 500tys. głosów do ogłoszenia ogólnopolskiego referendum w sprawie ACTA.
Tp4 pisze:To ja zarzucę jeszcze link do petycji o odwołanie pewnej bandy: http://www.petycjeonline.pl/petycja/pet ... -tuska/639
Wy tak na poważnie, naprawdę?
Shadow238 pisze: Już dawno popadli, a media skutecznie rozdmuchują temat.
Tak, ale nie należy przeginać w drugą stronę. To było tak - najpierw większość osób popadała w paranoję i słyszałem już nawet głosy, że zablokują youtube, fejsa i wuj jeden wie co jeszcze, teraz z kolei pojawiają się głosy, że tak właściwie to za dużo to nie zmieni i nie ma co popadać w paranoję. Ten właśnie moment wykorzystają media, żeby wmówić nam, że ACTA nie jest zła i zaraz protesty się skończą a dziennikarze będą pokazywać, że protestują rozwydrzone bachory, anarchiści i kibole, czyli ludzie szukający zadymy.
Tigin pisze: I ludzie, nie popadajcie w paranoję Zanim ACTA wejdzie w życie musi ratyfikować ją Parlament Europejski (który jest coraz mniej chętny) i polski Sejm (w którym, poza PO, nikt nie jest chętny, choć PSL pewnie będzie wolał zostać w koalicji...) co potrwa jeszcze z pół roku albo i dłużej. A potem dopiero może nastąpić dostosowywanie polskiego prawa do ACTA (gdzie wg mnie, nie ma co dostosowywać) co też potrwa.
Ale tu nie chodzi o to, żeby nie wprowadzali tego teraz, tylko o to, żeby w takiej formie nie wprowadzali w ogóle.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”