"ACTA" atak na wolność słowa...

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

"ACTA" atak na wolność słowa...

Post autor: O530 »

Zapewne większość z Was słyszała coś o ACTA, jak myślicie to zda egzamin w Polsce ?

Już teraz są widoczne skutki internetowego protestu, zablokowana strona polskiego Sejmu :)

http://kontakt24.tvn.pl/temat,zablokowa ... =najnowsze

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Nazwa tematu jest źle sformułowana w moim skromnym odczuciu... To będzie tak delikatnie rzecz ujmując atak na wolność słowa i wypowiedzi. I mysle że beda poważne problemy.

autobus

Post autor: autobus »

Nie wiem, jak wy, ale ja jestem jak najbardziej przeciw.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rumpel pisze:To będzie tak delikatnie rzecz ujmując atak na wolność słowa i wypowiedzi. I mysle że beda poważne problemy.
Jeśli już mówimy o ataku na wolność słowa. To tak naprawdę już od pewnego czasu pewne służby (również w Polsce) - nie tylko policja - bardzo uważnie obserwują fora internetowe oraz blogi. Interesują ich wpisy, komentarz oraz informacje, które zapisują uzytkownicy.

Nie mogę tu za wiele napisać, ale ja osobiście któregoś pięknego dnia - pod koniec zeszłego roku - przez chwilę poczułem się niczym w państwie totalitarnym. ;)

Sprawa jest jasna. Internet jako medium stał się bardzo poważnym zjawiskiem. I politycy, slużby bezpieczeństwa chcą go za wszelką cenę kontrolować. A zatem dzisiaj ACTA, ale jeśli się to nie uda. To jutro pojawią się nowe pomysły, nowe przepisy, zakazy czy inne obostrzenia ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

O530 pisze: Już teraz są widoczne skutki internetowego protestu, zablokowana strona polskiego Sejmu
Wg mnie nie ma się z czego cieszyć, przecież te wszystkie zDDoSowane strony internetowe tak naprawdę są nieprzydatne. Anonimowi niby tacy wielcy hakerzy i bojownicy o wolność i demokrację, a jedyne co potrafią to odpalenie LOICa.
O530 pisze: jak myślicie to zda egzamin w Polsce
Hmm, w naszym pięknym kraju zapewne skończy się na paru mocno rozdmuchanych akcjach w mediach, żeby gazety miały chwytliwy temat i mogły nastraszyć ludzi, przecież nie będą ścigać porządnych ludzi za ściągnięcie sobie filmu z torrentów. No i może jeszcze pozamykają różne peby i chomiki tak, jak dopalacze.
J-31 pisze:Chwilowo skończyło się to niczym.... i mam nadzieję, że nie wrócą już do tego pomysłu.
Nie wrócą, cały bimber już spożyty i przerobiony, a aparaturę zamieniłem na obligacje skarbowe państw byłej Jugosławii
J-31 pisze:Internet jako medium stał się bardzo poważnym zjawiskiem. I politycy, slużby bezpieczeństwa chcą go za wszelką cenę kontrolować. A zatem dzisiaj ACTA, ale jeśli się to nie uda. To jutro pojawią się nowe pomysły, nowe przepisy, zakazy czy inne obostrzenia
Otóż to. Internetu szeroko pojętego nie da się całkowicie poskromić, ale nie da się też go zostawić samemu sobie

Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Max998 »

Ja jestem jak najbardziej przeciw!.

http://www.youtube.com/watch?v=WpfDnYI9Sew

Myślę, że administracja tej strony również mogła by się w jakimś stopniu przyczynić. Im nas więcej tym lepiej. :)
Dodatkowo widzę, że strony polskiego rządu i polityków również padają jak muchy. Robi się z tego niezła wojna ale sami tego chcieli. Myśleli, że grupka 20 ludzi da radę pokonać setki, tysiące a nawet miliony osób?.

[ Dodano: 2012-01-21, 22:47 ]
Z tego co wyczytałem udało się na razie zwalczyć SOP'e.
Google, Facebook, YouTube, Twitter, Wikipedia, Reddit, EA, itp. wyraziły sprzeciw i groźbę zamknięcia swoich stron/firm wobec nowego prawa antypirackiego.

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Post autor: Rudy »

@pmaster to się nie ciesz, ale pewnego dnia wstaniesz a KM-Forum będzie istniało tylko w twojej głowie. Pokazujemy tu rysunki autobusów, na ich przody dajemy loga różnych marek i według ACTA nie masz pozwolenia na używanie ich i będziesz doprowadzony przed sąd aby ponieść karę, mam dalej tłumaczyć?

Dobrze by było aby jeszcze na stronę Wyborczej i TVN24 siedli bo nienawidzę tych propagandowych serwisów co sieja kłamstwa jak to w Polsce jest coraz lepiej -.-

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Max998 pisze:Robi się z tego niezła wojna ale sami tego chcieli
Co kogo obchodzą strony polskiego rządu i polityków? Byłeś chociaż raz w życiu na jednej z nich? Gdyby zrobili solidny włam i np. upublicznili jakieś haki na polityków to tak, ale nie, ściągamy LOIC/HOIC, wpisujemy adres i podniecamy się byciem legionem, który nie przebacza i nie zapomina
Max998 pisze:Google, Facebook, YouTube, Twitter, Wikipedia, Reddit, EA, itp. wyraziły sprzeciw i groźbę zamknięcia swoich stron/firm wobec nowego prawa antypirackiego.
Taa, i właściciele Google albo Facebooka pójdą klepać kod za średnią krajową, że nie wspomnę o skutkach dla użytkowników
Rudy pisze:pewnego dnia wstaniesz a KM-Forum będzie istniało tylko w twojej głowie. Pokazujemy tu rysunki autobusów, na ich przody dajemy loga różnych marek i według ACTA nie masz pozwolenia na używanie ich i będziesz doprowadzony przed sąd aby ponieść karę, mam dalej tłumaczyć?
To mnie naprawdę rozśmieszyło. Krótko mówiąc — nikogo te rysunki nie interesują.
Rudy pisze:sieja kłamstwa jak to w Polsce jest coraz lepiej
Nie żebym kochał nasze mainstreamowe media, ale przecież sytuacja się poprawiła i wciąż poprawia. Chyba że nie widzisz różnicy między kupowaniem tanich szmat na obleśnym bazarze, gdzie nawet nie bardzo można je przymierzyć a zakupami w sieciówce w galerii handlowej. ¯e już nie wspomnę o tym, że do tej galerii dojechać jest trochę trudniej, bo ulice są zawalone blachosmrodami i to niekoniecznie 126p

[ Dodano: 22 Sty 2012 00:37 ]
W sumie zresztą dobrze, że DDoSują te rządowe strony. Chociaż coś słychać w temacie.
Ostatnio zmieniony 2012-01-22, 01:44 przez pmaster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Max998 »

@pmaster: No wiesz poprzez blokady, Google i Facebook, itp. stracą znaczną część swoich fanów, członków i w ogóle. Więc wszyscy się solidaryzują.
Co do zamknięcia to za pewne chodziło o tymczasowe pozbawienie internetu tych największych twórców.
Tak czy siak 1 część wyszła na nasze. Pozostaje tylko ta najgorsza czyli ACTA.

+ http://wiadomosci.wp.pl/title,Strony-se ... omosc.html

Śmiać mi się chce gdy czytam ten marny sposób obrony, że to ''strona nie działa'' trzęsą dupami, że im się naród postawił ale się do tego nie przyznają.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Max998 pisze:No wiesz poprzez blokady, Google i Facebook, itp. stracą znaczną część swoich fanów, członków i w ogóle. Więc wszyscy się solidaryzują.
Tak, tylko że Facebooka nikt nie robi po pracy żeby mieć fanów, tylko zarabiają na nim dość dużą ilość pieniędzy. ¯e już nie wspomnę o Googlu.
Max998 pisze:trzęsą dupami, że im się naród postawił ale się do tego nie przyznają.
Napisałbym coś, ale jak widzę tego pingwina w avatarze to mi się odechciewa.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

Oczywiście jestem przeciwny SOPA, PIPA i ACTA. Może jeszcze zabrońmy lekarzom wypisywać nazwy leków na receptach? Przecież są gdzieśtam zastrzeżone.

Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Max998 »

Napisałbym coś, ale jak widzę tego pingwina w avatarze to mi się odechciewa.
Nie mogę mieć wybranego przez siebie awatara bo komuś się to nie podoba i ma Bóg wie jakie myśli?. ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ale pierd***cie hipolicie, nie macie pojęcia po co są te przepisy. Nikt nie zamknie KM-Forum za to, że ktośtam ma w avatarze logo Solarisa. Tu chodzi o to, żeby:
- Po pierwsze zyskać większą kontrolę nad ludźmi. Za granicą robiono to pod pretekstem ustaw antyterrorystycznych, niestety w Polsce terroryzm raczej nie występuje, więc stworzono CBA (tak PO się na to pluła, że to zamach na wolność a jakoś od 5 lat nie ograniczyła jej działania). Te ustawy to jednak za mało, dlatego tworzy się coś takiego jak ACTA.
- Po drugie, żeby jak ma się wobec kogoś podejrzenie winy graniczące z pewnością a nie ma się dowodów na jego winę (albo się po prostu chce kogoś niewygodnego pozbyć, przykre ale prawdziwe w dzisiejszym świecie) to żeby wtedy można postawić mu zarzuty za byle co. Podobnie jest np. z ustawą o bezpieczeństwie na imprezach masowych, zakaz stadionowy wg ustawy można dostać za to, że usiadłeś na innym miejscu niż to, na które kupiłeś bilet (nawet jak pół stadionu jest wolne, słynny Staruch ma zakaz stadionowy oficjalnie właśnie za to), albo za szeroko rozumiane "niewykonanie polecenia ochrony". To oczywiście nie znaczy, że nagle każdy kto pali fajkę czy ma kaptur na głowie dostaje zakaz stadionowy - po prostu jest taka możliwość. Przykre jest jednak to, że w niektórych miejscach robi się z tego pokazówki i np. w Kielcach w poprzedniej rundzie praktycznie co mecz zawijali ok. 10 osób na komendę za przeklinanie na stadionie.

Wracając do tematu nikt nie zamknie KM-Forum za to, że używa się tu zastrzeżonych znaków towarowych, ale jak np. ktoś uzna, że treści tu się pojawiające mogą uderzać w czyjeś interesy to będzie łatwiej się dopieprzyć. ACTA to element szerokiego systemu inwigilacji na sprzeciwienie któremu jest już za późno. Google w końcu się z rządami dogada (tak jak w Chinach), nagle w mediach zaczną pojawiać się informacje, że to jednak dobrze i głupi lud to kupi. Taki Chodorkowski dał się zatrzymać licząc, że Europa się za nim wstawi, Europa się wstawiła, ale Rosja miała to w dupie i miesiąc coś pobrzęczeli w mediach a on dalej w łagrach siedzi. Przykre, ale prawdziwe. Dobrze, że Anonymous nagłaśniają takie sprawy, ale i oni w pewnym momencie przegrają.

Butelka

Post autor: Butelka »

http://wiadomosci.wp.pl/title,To-nie-at ... omosc.html

O ludzie... To jest już chore. Powiedzcie mi, dlaczego w demokratycznym państwie rząd praktykuje elementy komunizmu?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Nie komunizmu, tylko totalitaryzmu. Poza tym tak jest od dawna, pierwszy raz zauważyłem to prawie 10 lat temu jak był jakiś szczyt w Warszawie i ludzie zabijali sobie dechami witryny sklepów, bo bali się rozrób w wykonaniu alterglobalistów. W naszych mediach z dumą mówili, że nie było ani jednego incydentu, podkreślając, że ani jednego. A na EuroNews pokazywali jak się napieprzają z policją na tle tych zabitych dechami sklepów :P

A lud to kupi, sami nie macie pojęcia jakie bzdury nie jeden raz kupowaliście.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pmaster pisze:To mnie naprawdę rozśmieszyło. Krótko mówiąc — nikogo te rysunki nie interesują.
Wbrew pozorom interesują. Ja na razie otrzymałem dwa maile od dwóch różnych producentów - w ciągu kilku lat funkcjonowania strony - w sprawie moich rysunków, które zamieszczam na swojej stronie. Maile były bardzo miłe i oczywiście niczego mi nie zabraniano... ale to się zawsze może zmienić, jeśli zmienią się przepisy ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Jestem przeciw ACTA. Popieram to co robią hakerzy. Pokazali że ludzie mają coś do powiedzenia, a nie garniturki mówią coś za nas. Mam nadzieje że po stronach ministerstw i rządowych instytuacji zaatakują strony TVN i TVP ,które są tubami propagandowymi rządu. Więcej rozpisywać nie będę, bo szkoda nerwów.

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Prawda jest taka, że wolność w dzisiejszych czasach praktycznie nie istnieje - ale pozwole sobie pominąć moje prywatne stwierdzenia na temat "schematu" i sensu życia. rzecz w tym, że każda wypowiedź na ulicy może być źle odebrana - jeśli nazwe pana posła X dupkiem i złodziejem, bedą kłopoty. Czasami sie zastanawiam, czy internet mozna postrzegać jako taki swoisty "ostatni bastion" wolności".....

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rumpel pisze:Rzecz w tym, że każda wypowiedź na ulicy może być źle odebrana - jeśli nazwe pana posła X dupkiem i złodziejem, bedą kłopoty. Czasami sie zastanawiam, czy internet mozna postrzegać jako taki swoisty "ostatni bastion" wolności".....
Raczej już nie. Bo jeśli np. na swoim blogu internetowym, Obrazisz lub Oskrżysz (bezpodstawnie) kogoś. To też czekają Cię konsekwencje prawne ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Rumpel pisze:jeśli nazwe pana posła X dupkiem i złodziejem, bedą kłopoty
Zapewne nie większe niż kogokolwiek innego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”