Rozmówki Lotnicze

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.

Czy lubisz latać samolotami?

Tak
13
57%
Tak, ale boję się turbulencji
3
13%
Nie
7
30%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

W chwili obecnej FR posiada tylko 737 Next Generation, jeśli leciałeś Classiciem to tylko -200, gdyż swojego czasu takie posiadali, zresztą właśnie na jego pokładzie odbyłem pierwszy lot :D

Obrazek vs. Obrazek
Takie małe porównanie obu wersji :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Domiz09 pisze: samoloty są zazwyczaj punktualne, wygodne, czyste i nie jadą 120km/h, tylko lecą 900
Pociągi też czasem są punktualne, wygodne i czyste. A 900 to za dużo, wystarcza 160.
Domiz09 pisze:A na lotnisko można przyjść równie dobrze i 30min przed odlotem, nie będziesz stał w kolejce do odprawy i wszystko pójdzie OK
Myślałem, że wtedy są kłopoty
Domiz09 pisze:A jak boisz się terrorystów to już Twój problem
Ja się nie boję, wszyscy samolociarze się boją.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pmaster pisze:Myślałem, że wtedy są kłopoty
Ja miałem kiedyś taki przypadek, że odstawiałem pewną znajomą na lotnisko - a jak wiadomo kobiety muszą się zawsze stroić godzinami - toteż na lotnisko przyjechaliśmy na nie całą godzinę przed odlotem.

Stanęliśmy w kolejce do odprawy. Czasu coraz mniej, a kolejka posuwa się powoli. Aż tu nagle... ewakuacja lotniska. Ktoś zostawił walizkę :cool:

Około 30 minut trwała cała akcja. A mimo to, samolot poczekał na podróżnych ;)

Ja sam zawsze staram się być na 2h przed startem lub jak kto woli przed odlotem :diabeł:
pmaster pisze:Pociągi też czasem są punktualne, wygodne i czyste. A 900 to za dużo, wystarcza 160.
Tak, ale z pociągu nie Będziesz miał takich widoczków :mruga:

:strzałka: http://img109.imageshack.us/img109/8500/wrolot1.jpg

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

Ale w pociągu zawsze widać pozwijaną słomę (czy co to tam jest) oraz załorane pole.

rietze

Post autor: rietze »

J-31 pisze:
pmaster pisze:Pociągi też czasem są punktualne, wygodne i czyste. A 900 to za dużo, wystarcza 160.
Tak, ale z pociągu nie Będziesz miał takich widoczków :mruga:

:strzałka: http://img109.imageshack.us/img109/8500/wrolot1.jpg
Nocą, jeszcze, jeszcze są przypiękne widoki podczas lotu. Widać milion lamp i książyca bardziej widocznego. Piękny widok... :-P

Chciałbym usłyszeć silnika samolotu podczas lotu. Podczas lotu muszę wyłączyć mój aparat słuchowy. Nie wiem, dlaczego muszę wyłączyć aparat. Bo nikt nie próbował odpowiedzieć na to pytanie. Widać, że bardzo dbają o bezpieczeństwo podróży.

Teraz na wakacje lecę do Portugalii. Będzie to najdłuższy lot w moim życiu. Ponad 4 godziny trwa lot z Poznania do Portugalii. Mam pytanie, czy można podczas lotu włączyć laptopa :?: Poglądać filmy, pisać itd. :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja leciałem w nocy. I miałem szczęście, ponieważ przez cały czas - a leciałem z Varny do Warszawy - niebo było czyste. Dzięki temu faktycznie widoki były fantastyczne. Każda większa miejscowość, nawet wieś charakteryzowała się dużą ilością latatni. Skupiska latarń fajny widok.

Co do odgłosów. To zależy czym się leci. Jeśli jest to samolot o napędzie turbośmigłowym, to prócz silnika dosłownie nic nie słychać. Nawet własnych myśli. I tak jest od momentu startu maszyny (kiedy silniki muszą nabrać mocy). Aż do momentu lądowania ;)

W samolocie odrzutowy, jest trochę inaczej, ale również głośno. Mimo wszystko da się usłyszeć chociaż trochę własne myśli.

Jedno co jest fajne w samolotach odrzutowych. To w momencie rozpoczęcia rozbiegu na pasie fajnie wbija w fotel :D
rietze pisze:Podczas lotu muszę wyłączyć mój aparat słuchowy. Nie wiem, dlaczego muszę wyłączyć aparat. Bo nikt nie próbował odpowiedzieć na to pytanie. Widać, że bardzo dbają o bezpieczeństwo podróży.
Nie wiem dokładnie o co chodzi, przede wszystkim - czy proszono cię tylko o wyłączenie tego urządzenia ? Czy również o wyjęcie aparatu słuchowego z ucha ?

Normalną rzeczą jest, że obsługa samolotu prosi pasażerów o wyłączenie wszystkich urządzeń. Nawet kamer i aparatów fotograficznych. ;)
rietze pisze:Ponad 4 godziny trwa lot z Poznania do Portugalii. Mam pytanie, czy można podczas lotu włączyć laptopa :?:
A czy pewny jesteś, że zmieścisz się z tym laptopem w fotelu. Wszak w samolocie jest bardzo ciasno. I oparcie fotela poprzedzającego jest tak blisko, że prawie masz go na kolanach ;)

mk12
Posty: 69
Rejestracja: 2011-06-14, 14:49
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: mk12 »

Zafascynowałem się tematem i postanowiłem stworzyć dwie radzieckie maszyny. :smile2:

Antonov AN-26 Curl:
Obrazek

Tupolew TU-134 Crusty:
Obrazek

Lekarstwo na nudę i na zabijanie czasu, mówię wam. Proszę o komentarze i jeżeli ktoś chce wykorzystać rysunki to napiszcie! Dzięki!

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Fajne te rysunki samolotów. Czekam aż ktoś narysuje Iła-62M z PLL LOT, z opowieści rodziny wiem że leciało się tym jak w wozie drabiniastym, bo tak straszne wibracje od silnika były. ;)

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

@Zgon: a czy nie chciałbyś może stworzyć Boeinga 737-800? Interesowałoby mnie malowanie Enter Air albo jakiegoś innego przewoźnika czarterowego :) Ja się za niego zabrałem ale nie potrafiłem stworzyć dziobu :/

mk12
Posty: 69
Rejestracja: 2011-06-14, 14:49
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: mk12 »

To nie O530 a `ZgoN!. A IŁ-62M mogę upchnąć po Tu-154.

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

Wiem, kropnąłem się, ale już poprawiłem. To jak, podejmiesz się? :)

Tp4

Post autor: Tp4 »

Ja mam pecha do samolotów... albo ciasne albo opóźnione. Rekordem był lot na trasie Warszawa - Agadir - aż 6 godzin w plecy z Air Italia Polska (ale przynajmniej stewardessy niczego sobie :mruga: ). Co mi się zawsze podobało w lataniu to widoki :)

Co do rysunków - bardzo fajne i liczę na następne ;)

mk12
Posty: 69
Rejestracja: 2011-06-14, 14:49
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: mk12 »

Jak zrobię IŁa dla K4016TD bo on był pierwszy. :chytry:

Butelka

Post autor: Butelka »

Tp4 pisze:6 godzin w plecy z Air Italia Polska (ale przynajmniej stewardessy niczego sobie :mruga: )
Można się domyślać, skąd opóźnienie :diabeł:

Świetne rysunki, ZgoN :)

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

Air Italy a nie Italia, ale to taki drobny szczególik ;) Moim rekordem było 5h na trasie RHO-POZ, operated ofc. by Centralwings. Oni nigdy nie latali punktualnie...

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Post autor: Rudy »

Chociaż mieliście normalne opóźnienia, ja miałem opóźnienia związane ze............schodami :retard: Ile razy wylatuje WizzAirem z Luton to albo ktoś zapomina podwieźć schodów albo ich zabrać xD

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

@Rudy: Standard, loty są przez to opóźnione od 5 do 10 minut i ląduje się później. Wiem bo też korzystam z usług WizzAir-a.

Jeszcze gorszy bajzel mają na Gatwick. Na bagaż czekałem z rodziną 5 minut a na wózek dziecinny prawie godzinę

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

To ja poproszę DH 106 Comet w malowaniu LOT. Takie małe SF :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zgon, całkiem ładne rysunki. A propo. Dzisiaj znów widziałem Airbusa A380 The Emirates ;)

:strzałka: http://imageshack.us/photo/my-images/39 ... 80200.jpg/

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Post autor: Rudy »

Jedyne co mnie zastanawia to to że na Heathrow latają Airbusy A320 i A321, gdy się zapytałem kiedyś kogoś tam na lotnisku we Wrocławiu dlaczego nie otworzą takiego kierunku to odpowiedzieli że za małe samoloty z Wrocławia latają. Takie połączenie miało by sens bo Heathrow jest tylko parę km od Londynu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”