Bilety w lodówce i inne reklamacje

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Butelka pisze:
Kędzior pisze:choć zupełnie nieintuicyjne i nie wydawały reszty, to jednak zawsze działały.
Kędzior, no nie gadaj głupot... Merony psuły się właśnie najczęściej ze wszystkich urządzeń wrocławskiego zbiorkomu.
Ja tam ani razu nie miałem styczności z zepsutym automatem Merony, chociaż w tej ostatniej wersji (tutaj dla innych użytkowników zdjęcia: http://www.wroclaw2011.pl/2010/04/oczam ... iemca.html) z dowalonymi biletami czasowymi i drobnym maczkiem pisanych instrukcji w wielu językach, miałem wątpliwości, czy faktycznie powinien mi wyskakiwać bilet czasowy 30 minut, a nie jednorazowy.

Z kolei te z Mennicy już zdążyły mi zeżreć całkiem niezłą sumę pieniędzy. Oczywiście Mennica reklamacje przyjęła, ale już nie zwrócili forsy na konto jak prosiłem, tylko prosili się, żebym specjalnie podjechał do nich osobiście na pl. Legionów po odbiór monet... To się nazywa mieć tupet.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

Butelka pisze:Hm, a czym drukuje Emar 105? Bo chyba nie igłami, skoro tak szybko i płynnie idzie.
strona producenta pisze:drukarka termiczna firmy FUIJTSU FTP 634 dwutaśmowa
Więc jednak termiczna.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

J-31 pisze:Chłopaki, sugerowałbym nie denerować Nikki, bo...

... to może potem boleć
Luzik... Bez powodu nikogo nie biję... ;)
K4016td pisze:Inną metodą żeby zachować takie paragony jest ich zalaminowanie czy obklejenie taśmą klejącą, z obu stron.
Zrobiłam eksperyment. Bo już wcześniej wpadłam na to żeby okleić je taśmą... ale wyblakły... już po kilku dniach! Kiedy te nieoklejone jeszcze się trzymają.
Kędzior pisze:Ja tam ani razu nie miałem styczności z zepsutym automatem Merony
Pożarł mi kiedyś 2 złote... Innemu gościowi też pożarł forsę... a gościu się wkurzył i zrezygnowany odszedł. I tylko odszedł a automat wyrzucił kase :lol:
Kędzior pisze:Z kolei te z Mennicy już zdążyły mi zeżreć całkiem niezłą sumę pieniędzy.
Nie mów. Kiedyś wracałam z knajpy w Rynku i próbowałam kupić bilet za 2,40 płacąc banknotem 10zł. Bilet wydrukował, ale reszty nie wydał. A że byłam trochę... nietrzeźwa, to przez 15 minut stałam przed nim i go... opierniczałam :rotfl:

Butelka

Post autor: Butelka »

[fquote="Nikki"]przez 15 minut stałam przed nim i go... opierniczałam [/fquote]
Też muszę się kiedyś tak nawalić :retard:

A generalnie jak automat pożera kasę to już wiadomo że serwisant coś gmerał i wygmerał darmowe łapówki z automatu. Takie urządzenia nie są zwykle robione z "wrodzonymi" wadami ;)

ppln

Post autor: ppln »

Butelka pisze: A generalnie jak automat pożera kasę to już wiadomo że serwisant coś gmerał i wygmerał darmowe łapówki z automatu. Takie urządzenia nie są zwykle robione z "wrodzonymi" wadami
To nie takie oczywiste. Taki automat to chyba totalny składak ze wszystkimi częściami (komputer główny, drukarka, moduł obsługi pieniędzy, moduły obsługi kart), więc zawsze może się zdarzyć, że któraś z części po prostu się zatnie/zawiesi tak niefortunnie, że oprogramowanie nie dostanie informacji o błędzie (wtedy automat powinien zablokować daną funkcję, np. płatności bilonem/gotówką), wtedy automat myśli, że wszystko jest w porządku, a nie jest.

Butelka

Post autor: Butelka »

Też możliwe, w końcu pracuje toto pod Windowsem.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

ppln pisze:(wtedy automat powinien zablokować daną funkcję, np. płatności bilonem/gotówką)
Taką miałem sytuację na dworcu PKP w Poznaniu, automat PR połknął mi 5 złotych (do tego ostatnie). Zawiesił się, zresetował a potem pokazał, że brak jest możliwości płacenia bilonem. Niestety była to niedziela i serwisantów nie było, złożyłem reklamację i po niemal dwóch tygodniach dostałem piękny, wzniosły list, w którym informują, że komisyjnie przeliczono pieniądze w automacie i było za dużo i mogę odebrać swoje pięć złotych :P

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Tylko że w przypadku tych automatów Mennicy coś to się za często dzieje - dzisiaj kupowałem bilet niedaleko ich siedziby i ... tak jest - 10 groszy reszty nie wyskoczyło na podajnik.

Butelka

Post autor: Butelka »

W takim np. Berlinie z takimi automatami żadnych problemów nie ma.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Kędzior pisze:Tylko że w przypadku tych automatów Mennicy coś to się za często dzieje - dzisiaj kupowałem bilet niedaleko ich siedziby i ... tak jest - 10 groszy reszty nie wyskoczyło na podajnik.
Wiesz... o 10 groszy to bym się nie kłóciła... Ale np. mojej mamie pożarł 5zł, a jak chciałam kupić bilet płacąc kartą to już mi kilka razy wywalił, że błąd połączenia z centrum rozliczeniowym :wall: Mało tego... jak nie pożerają forsy to... nie chcą jej przyjąć. Kiedyś przez 10 minut próbowałam wrzucić mu monetę 1zł a on ciągle ją wypluwał... Ale ostatnio obrałam nową taktykę... i jak zaczynam wrzucać monety to wrzucam od tych najdrobniejszych. Jak pożre 10 czy 20gr to złotówek już nie wrzucam :lol:

Butelka

Post autor: Butelka »

[fquote="Nikki"]wrzucam od tych najdrobniejszych[/fquote]
Ja tak robię od zawsze, jak mam drobne monety (od 10gr bo 5gr chyba nie przyjmują żadne automaty) to nawet do automatu z napojami wrzucam te najdrobniejsze. A jeśli chodzi o karty to przy mnie mama nie miała problemu z płatnością Visą.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Samoobsługowa kasa w Auchanie akceptuje miedziaki.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Mi się wydaje że 5-groszówki automaty biletowe akceptują. Co jak na przykład bilet ulgowy kosztuje 1,25?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

W Krakowie nawet jednogroszówki akceptują bo sobie wymyślili bilety za 99 groszy, tak więc jak trzeba to przyjmują. Automaty SKM w Trójmieście miedziaki też przyjmują, z kolei automaty PR tylko wydają, raz miałem odliczone to musiałem iść do kasy.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

A można wiedzieć co to za bilet za 99 groszy? Bo w Radomiu na liniach podmiejskich są bilety po 8 groszy, ustawowo*. W komunikacji miejskiej takie osoby jadą za darmo.


* = http://mpk.radom.pl/html/cennik.html

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Było o tym gdzieś na forum, chodzi o to, żeby ludzie nie łączyli dwóch biletów ulgowych w jeden cały.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

O, to ciekawe bo niektórzy ludzie w Radomiu kupują karnet ulgowy - wtedy jest na 5 przejazdów ,nawet ja jak jeździłem z ciotką to kasowałem trzy ulgowe z karnetu. Tak samo częstą praktyką w radomskich kioskach jest dawanie dwóch ulgowych zamiast normalnego i nikt z tego nie robi problemu. Od czego to zależy? Nie wiem...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

K4016td pisze:Od czego to zależy? Nie wiem...
Od finansowania

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

K4016td pisze:Od czego to zależy? Nie wiem...
Ogólnie to jest nielegalne, ale niektórzy przymykają na to oko. Pisałem już o tym parę miesięcy temu, nie chce mi się tego drugi raz robić ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

KKS pisze:Ogólnie to jest nielegalne
Najwyżej niedopuszczone w danym mieście.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”