Bilety w lodówce i inne reklamacje

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Butelka

Post autor: Butelka »

Też możliwe, w końcu pracuje toto pod Windowsem.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

ppln pisze:(wtedy automat powinien zablokować daną funkcję, np. płatności bilonem/gotówką)
Taką miałem sytuację na dworcu PKP w Poznaniu, automat PR połknął mi 5 złotych (do tego ostatnie). Zawiesił się, zresetował a potem pokazał, że brak jest możliwości płacenia bilonem. Niestety była to niedziela i serwisantów nie było, złożyłem reklamację i po niemal dwóch tygodniach dostałem piękny, wzniosły list, w którym informują, że komisyjnie przeliczono pieniądze w automacie i było za dużo i mogę odebrać swoje pięć złotych :P

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Tylko że w przypadku tych automatów Mennicy coś to się za często dzieje - dzisiaj kupowałem bilet niedaleko ich siedziby i ... tak jest - 10 groszy reszty nie wyskoczyło na podajnik.

Butelka

Post autor: Butelka »

W takim np. Berlinie z takimi automatami żadnych problemów nie ma.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Kędzior pisze:Tylko że w przypadku tych automatów Mennicy coś to się za często dzieje - dzisiaj kupowałem bilet niedaleko ich siedziby i ... tak jest - 10 groszy reszty nie wyskoczyło na podajnik.
Wiesz... o 10 groszy to bym się nie kłóciła... Ale np. mojej mamie pożarł 5zł, a jak chciałam kupić bilet płacąc kartą to już mi kilka razy wywalił, że błąd połączenia z centrum rozliczeniowym :wall: Mało tego... jak nie pożerają forsy to... nie chcą jej przyjąć. Kiedyś przez 10 minut próbowałam wrzucić mu monetę 1zł a on ciągle ją wypluwał... Ale ostatnio obrałam nową taktykę... i jak zaczynam wrzucać monety to wrzucam od tych najdrobniejszych. Jak pożre 10 czy 20gr to złotówek już nie wrzucam :lol:

Butelka

Post autor: Butelka »

[fquote="Nikki"]wrzucam od tych najdrobniejszych[/fquote]
Ja tak robię od zawsze, jak mam drobne monety (od 10gr bo 5gr chyba nie przyjmują żadne automaty) to nawet do automatu z napojami wrzucam te najdrobniejsze. A jeśli chodzi o karty to przy mnie mama nie miała problemu z płatnością Visą.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Samoobsługowa kasa w Auchanie akceptuje miedziaki.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Mi się wydaje że 5-groszówki automaty biletowe akceptują. Co jak na przykład bilet ulgowy kosztuje 1,25?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

W Krakowie nawet jednogroszówki akceptują bo sobie wymyślili bilety za 99 groszy, tak więc jak trzeba to przyjmują. Automaty SKM w Trójmieście miedziaki też przyjmują, z kolei automaty PR tylko wydają, raz miałem odliczone to musiałem iść do kasy.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

A można wiedzieć co to za bilet za 99 groszy? Bo w Radomiu na liniach podmiejskich są bilety po 8 groszy, ustawowo*. W komunikacji miejskiej takie osoby jadą za darmo.


* = http://mpk.radom.pl/html/cennik.html

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Było o tym gdzieś na forum, chodzi o to, żeby ludzie nie łączyli dwóch biletów ulgowych w jeden cały.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

O, to ciekawe bo niektórzy ludzie w Radomiu kupują karnet ulgowy - wtedy jest na 5 przejazdów ,nawet ja jak jeździłem z ciotką to kasowałem trzy ulgowe z karnetu. Tak samo częstą praktyką w radomskich kioskach jest dawanie dwóch ulgowych zamiast normalnego i nikt z tego nie robi problemu. Od czego to zależy? Nie wiem...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

K4016td pisze:Od czego to zależy? Nie wiem...
Od finansowania

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

K4016td pisze:Od czego to zależy? Nie wiem...
Ogólnie to jest nielegalne, ale niektórzy przymykają na to oko. Pisałem już o tym parę miesięcy temu, nie chce mi się tego drugi raz robić ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

KKS pisze:Ogólnie to jest nielegalne
Najwyżej niedopuszczone w danym mieście.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”