nietypowe Pudełko DVD

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
wlocek369
Posty: 278
Rejestracja: 2009-05-10, 19:37
Lokalizacja: Włocławek

nietypowe Pudełko DVD

Post autor: wlocek369 »

Mam pudełko DVD na 4 płyty o grubości 22mm, z tym zastrzeżeniem że tak naprawdę są tam tylko 2 mocowania na płyty, po jednym z każdej strony tzn. każde mocowanie jest na 2 płyty (jedną kładzie się na drugą, podobnie jak na szpindlach).
Niestety to posiadane pudełko uległo uszkodzeniu-mocowania płyt pękły. Dlatego mam pytanie czy ktoś wie czy jest jakaś firma która produkuje tak nietypowe pudełka DVD ? w grę wchodzi pudełko na 4CD (2x2) jak i na 6CD (2x3) gdyż gra którą mam w tym pudełko ma 5CD. pudełko musi koniecznie mieć grubość 22mm !! gdyż tyle ma środkowa część wkładki na pudełko.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

W zasadzie na pierwszej lepszej giełdzie elektronicznej można takie pudełka znaleźć.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Coś znalazłem:
http://allegro.pl/kolekcjonerskie-pudel ... 59553.html
http://allegro.pl/kolekcjonerskie-pudel ... 59564.html
http://allegro.pl/etui-pudelko-na-3-i-4 ... 29354.html
Kędzior pisze:W zasadzie na pierwszej lepszej giełdzie elektronicznej można takie pudełka znaleźć.
Wprawdzie z tego co się orientuję w miastach na W trafiają się fajne giełdy elektroniczne, ale Włocławek raczej nie jest jednym z nich.
wlocek369 pisze: pudełko musi koniecznie mieć grubość 22mm !! gdyż tyle ma środkowa część wkładki na pudełko.
Nie możesz przyciąć/wsadzić z przodu?
wlocek369 pisze:szpindlach
O, nie wiedziałem, że tak to się nazywa

wlocek369
Posty: 278
Rejestracja: 2009-05-10, 19:37
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: wlocek369 »

niestety pudełka z postu powyżej odnoszą się do klasycznych CD Box a nie DVD !! pudełka DVD mogą mieć pojemność od 1 do 12 CD (sam mam dużo 10)
Nie problem dostać pudełko na x cd czy o grubości grzbietu xx mm.

Problemem jest natomiast dostać właśnie pudełko DVD które ma "głębokie kieszenie" w które można włożyć po 2/3 CD metodą "jedna na drugą" a zamki będą je bezpiecznie trzymać gdyż mają taką wysokość co 2/3 płyty.

Tego rodzaju pudełka były/są wydawane z grami m.in. w serii "kolekcja klasyki" jak ktoś się nie spotkał się grami z tej serii albo grą w tej serii wydaną na kilku CD to opiszę jak wygląda takie pudełko.

Po otwarciu pudełka widzisz jedną płytę, aby dostać się do drugiej płyty musisz wyjąć pierwszą płytę wtedy pod nią pojawi się druga płyta, a żeby dostać się do ewentulanej trzeciej płyty musisz wcześniej wyjąć drugą. (czyli jak na pudełkach zbiorczych tubach na 25/50/100 CD, kupowanych w sklepie)


Mam nadzieję że każdy już wie przynajmniej dokładnie o co mi chodzi. a niektórzy będą mi w stanie wskazać sklep gdzie kupię takie pudełko lub firmę która wykonuje takiego rodzaju pudełka (aby nie było reklamy nazwę/adres itp. proszę podać na PW)


Info jak rozróżnić typ pudełka zbiorczego:
- pojemniki szpindel to te "tuby" gdzie przez środek płyt przechodzi "kolec" dzięki temu nawet po zdjęciu tuby płyty nie spadną.
- pojemniki case są podobne do powyższych tyle że nie mają tego "kolca"

[ Dodano: 2012-04-21, 10:46 ]
Jak okazuje się znalazłem firmę która produkuje takie pudełka 2x2 ale niestety tylko wtedy gdy jakaś firma wcześniej złoży zamówienie na gigantyczną (jak na osobę prywatną) ilość sztuk bo musi to być przynajmniej 30 tys sztuk dopiero gdy ktoś złoży takie zamówienie to oni dodatkowo produkują kilka tysięcy sztuk dla zwykłych osób do kupienia a i tak zamówienie musi mieć 50 szt lub też wielokrotność tej wartości.

Więc pewnie takiego pudełka już nigdzie nie dostanę.
bo nawet oni sami mi powiedzieli że ostatni raz takie zamówienie realizowali ponad rok temu, a żadych zapasów też już nie mają.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”