Mapy Google

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KKS pisze: Na necie czytałem, że właśnie ze Śląska jest mało, m.in. nie ma całych Katowic.
Bo Śląska nie ma w ogóle. Jest tylko A4 i kilkaset metrów w Cieszynie i Będzinie, ale to nie w ramach obfotografowania miasta tylko zabytków.
Ostatnio zmieniony 2012-03-25, 09:10 przez Amalio, łącznie zmieniany 2 razy.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

No to nie wiem jakich innych przykładów oczekiwałeś, skoro sam to wiesz ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KKS pisze:No to nie wiem jakich innych przykładów oczekiwałeś, skoro sam to wiesz ;)
No właśnie to ja od Ciebie oczekiwałem jakichś konkretów na zasadzie mamy duże miasto, a tu same przedmieścia ;) A tak właśnie nie ma. Albo robią całe miasto albo tylko jakieś konkretne wyjątkowe miejsce, ale lista takich jest wyszczególniona i oprócz niej nigdy z danego miasta niczego nie ma.


A Katowic po za A4 nie ma w ogóle.
Nie mówiąc o tym, że jak na moje powinni obfotografować na Śląsku przynajmniej Chorzów ze względu na to, że hipotetycznie jest to druga rezerwowa arena na Euro.


Swoją drogą ciekawe kiedy się ukaże Ukraina. We Lwowie dwa razy widziałem samochód Google.


A tak w ogóle to te wszystkie międzymiastowe drogi fotografowali na pewno przy okazji, bo skoro już jechali z miasta do miasta to mieli sprzęt włączony.
To dobrze i źle, bo z jednej strony mamy więcej obfotografowanej powierzchni, ale jakby na to nie patrzeć, to mogli się właśnie pokusić o zrobienie dajmy na to autostrad i najważniejszych DK. Wszakże na Euro ludziom to na pewno się przyda.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Amalio pisze: No właśnie to ja od Ciebie oczekiwałem jakichś konkretów na zasadzie mamy duże miasto, a tu same przedmieścia A tak właśnie nie ma. Albo robią całe miasto albo tylko jakieś konkretne wyjątkowe miejsce, ale lista takich jest wyszczególniona i oprócz niej nigdy z danego miasta niczego nie ma.
A, to się źle zrozumieliśmy po prostu.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

http://googleblog.blogspot.co.uk/2012/0 ... -with.html
Można już obejrzeć widoki z torów kolejowych w Alpach szwajcarskich.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Są kwiatki na tym Street View. Jeśli chodzi o Wrocław, to patrząc z jednej strony skrzyżowania ulic Piłsudskiego, Peronowej i Kołłątaja widać że jest skrzyżowanie w "przebudowie" (wymiana rozjazdów tramwajowych), a jak się przejdzie kawałek wgłąb Piłsudskiego, w stronę Arkad, to skrzyżowanie już jest całe :lol: Ale w sumie nic dziwnego, parę dni im ten objazd po mieście zajął, tylko skoro przejeżdżali drugi raz to nie mogli tego lepiej złożyć? :nuts:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Najwyraźniej we Wrocławiu tak szybko się remontuje rozjazdy, że wujek Google nie nadąża :D

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

W Szczecinie było podobnie z remontowanym wówczas Placem ¯ołnierza. Na jednym ujęciu był kompletnie rozkopany, a na drugim już skończony i pełen samochodów. ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Ukraina dołączyła do StreetView :) Można obejrzeć Lwów, Kijów, Donieck, Odessę i Charków.
Jak byłem we Lwowie to dwa razy ich samochód widziałem i szukałem siebie ale na razie bez efektów ;) Nie potrafię sobie przypomnieć gdzie to dokładnie było.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

http://goo.gl/maps/v8Fb - takie tam ciekawostki widziane z poziomu StreetView ;) Niestety sfotografowane w różnych dniach, na jednym jest Ikarus, a kawałek dalej już w danym miejscu stoi jakiś turystyk.

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Ale po przesunięciu dalej w strone ul. Jiraskovej Ikarus nadal stoi. nawiasem mówiąc widać coś także z widoku satelity.
Btw, ciekawe plenery ma to google obfotografowane ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Łeee, no to se ne vratil. Ja protestować. Chciałem sobie pooglądać bliżej tego ślicznego Ikarusa 280... a tu klops. Co robi tam turystyk ? :chytry:

Piotr

Post autor: Piotr »

Wpis usunięty przez autora.
Ostatnio zmieniony 2017-11-25, 12:01 przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Teraz mi się przypomniało, że jak w piątek jechałem z Gliwic do Pawłowic, to w ¯orach mijał mnie samochód Google Street View. Ciekawe czy robił zdjęcia w ¯orach czy też jechał gdzieś dalej. Ale mam nadzieję, że tym razem zobaczę się w SV :D

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Mnie już dwa razy złapali (raz na rowerze, raz na przystanku pod szkołą), więc tylko czekam na SV z Koszalina... :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tia. To teraz pół Polski będzie klikać na SV. Wiadomo w jakim celu - a przynajmniej kierunku :strzałka: ¯ory i Koszalin :P

Tigin

Post autor: Tigin »

Amalio pisze:Teraz mi się przypomniało, że jak w piątek jechałem z Gliwic do Pawłowic, to w ¯orach mijał mnie samochód Google Street View. Ciekawe czy robił zdjęcia w ¯orach czy też jechał gdzieś dalej. Ale mam nadzieję, że tym razem zobaczę się w SV :D
Nosz kurr... że też akurat w piątek musiałem być poza ¯orami :-P

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Mapy Google

Post autor: Wojtek-MKM »

Chciałem zapytać, jak skopiować Mapy Google Krakowa tak, żeby nanieść na nią trasy tramwajowe, a jednocześnie żeby zachowała swoje właściwości (wielkość, możliwość przybliżania, oddalania itp)?

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Po prostu rysujesz linie w Google Maps (pamiętaj, żeby się zalogować). Następnie zapisujesz mapę pod wybraną przez ciebie nazwą i wsio ;)

PS. Zły dział.

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Zrobiłem konto, zalogowałem się, ale jak rysować linie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”