Kwestie serwerowe

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Kwestie serwerowe

Post autor: Przemek »

Hmmm, zakładam ten temat zważywszy na okoliczności, jakie wczoraj mnie zastały. Pewien serwis, którego, z racji regulaminu, nazwy nie podam, wczoraj został zablokowany na serwerze z powodu rzekomego przekroczenia użycia serwera w 70%.

Tym serwerem jest darmowy Cixx6. Oferuje on wystarczające jak na pewien serwis, parametry, łącznie z obsługą PHP, MySQL, mail();, DNS, ilość miejsca 20GB, a transfer miesięczny na poziomie 200GB. Niestety okazało się, że nie daje sobie rady z Wordpressem, czego wczoraj się dowiedziałem w mailu od administracji.

Moim pytaniem jest więc - czy zna ktoś godny polecenia serwer:

- najlepiej darmowy. PHP,MySQL >8MB, DNS (+dodawanie subdomen),mail(), transfer co najmniej 100GB miesięcznie, miejsca na dysku co najmniej 1GB; żeby Wordpress dawał na nim rady, a nie straszył 70% użyciem CPU

Do tej pory używałem Cixx6, zaś wcześniej - byethost. Dopowiem też, że chodzi o hosting strony niekomercyjnej z kilkoma subdomenami o miesięcznym poziomie ok. 5000-10000 odsłon.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Kędzior pisze:wczoraj został zablokowany na serwerze z powodu rzekomego przekroczenia użycia serwera w 70%.
To jest nic. Jeden z dużych serwisów komunikacyjnych przestał na długi czas działać po tym, jak serwery, na których wisiał wyniosło ABW :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

W sumie trochę ten regulamin nie bardzo, skoro i tak wiadomo o co chodzi.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

TLG pisze:To jest nic. Jeden z dużych serwisów komunikacyjnych przestał na długi czas działać po tym, jak serwery, na których wisiał wyniosło ABW :D
O, ciekawie :D

Sprawdziłem oferty, jednak wciąż nie znalazłem pasujących parametrów hostingu pod stronę. Tzn. jedna z firmy mocno reklamowanej w telewizji zwróciła moją uwagę, ale jak popatrzyłem głębiej to się okazało, że kwota zupełnie inna.

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

Jeżeli jesteśmy przy PHP, jakie darmowe serwery ogarniają instalatory PHP ? (prócz CBA)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

NorbertKomusinski pisze:Jeżeli jesteśmy przy PHP, jakie darmowwe serwery ogarniają instalatory PHP ? (prócz CBA)
Niezliczona ilość, a jeśli nie jest wielką dla ciebie barierą inny język, to i znajdziesz hosting i pod galerię wielkości śp. serwisu przegubowiec.

http://www.free-webhosts.com/power-search.php

Co do mnie, to ja dzięki tej stronie znalazłem serwer na niespełna jednogigabajtową stronę i chwilowo problem opisany w pierwszym poście tego tematu nie istnieje ;)

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

Ja męczę się na htttp://members.000webhost.com/ i nie umiem zainstalować WorldPress... więc też temu pytam o jakiś prosty serwis który ogarnia MySQL i PHP

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Pod Wordpressa to zalecam wybór lepszych serwerów i wstrzymanie się z aktualizowaniem wersji tak "na już" zaraz po wydaniu nowej wersji - skrypt ten ma swoje wymagania, których wiele darmowych serwerów nie spełnia - mam tu na myśli ilość MB pamięci podręcznej, a tej musi być min. 128MB. A nowe jego wersje przeważnie mają co raz większe na to zapotrzebowanie.

Na 1FreeHosting jest 10GB miejsca na dysku, PHP, MySQL i autoinstalator różnych skryptów jak Wordpress, joomla, phpbb itp. Siedzi na nim wiodąca strona o komunikacji miejskiej, której adres podany jest w mojej sygnaturce i spełnia moje wymogi. Myślę, że spokojnie wystarczy też i tobie :) Nawet ma wsparcie pod domenę (DNS), jedyny minus to brak wsparcia technicznego w darmowej wersji, są za to poradniki jak co wykonać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”