Rozmowy o napojach

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Co do smaku, to ja nie bede sie wypowiadac. Chery Coke pilem tylko polska, a Coca Cola Chery tylko niemiecka. I Chery Coke chyba juz w ogole w niemczech nie ma(a przynajmniej ja dawno nie widzialem).
Po za tym nalezy tez pamietac, ze smak poszczegolnych smakow (od zwyklej po te wszystkie "wymyslne") rozni sie mniej lub bardziej w zaleznosci od kraju rozlewania.
Roznice sa zawyczaj subtelne, ale wlasnie w przypadku Chery bym uwazal.
Tym niemniej znajomy mojej ciotki (Amerykanin) twierdzi, ze ta amerykanska ma juz niewiele wspolnego z oryginalem jak i europejskimi.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wojtek-MKM pisze: U mnie w Lidlu ostatnio nie było
A szukałeś na napojach? Bo teraz jest wciśnięte w stragan z lepszymi %.
Ja zaś to żem pisze: jutro spróbuję chyba zrobić sobie to
Jako polski biedak poszedłem do Biedronki i zrobiłem z Coli Original i Orango, całkiem niezłe ale nie aż tak, żeby emigrować :P Co ciekawe, śmierdzi zupełnie jak cola z wódą. w ogóle pije się to trochę jak jakieś % i nawet w smaku troszeczkę podobne.
Jeśli zaś o % już mowa, to dzisiaj znowu robię Specjala:
Obrazek
Swojego czasu uważałem go za najlepsze piwo z ,,normalnych" (nie jakichś Ciechanów i Darłowiaków) i nic się chyba od tego czasu nie zmieniło. No nic, dobrze że teraz można je w miarę łatwo kupić także na Mazowszu ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

pmaster pisze:Jeśli zaś o % już mowa, to dzisiaj znowu robię Specjala:
Swojego czasu uważałem go za najlepsze piwo z ,,normalnych"
Nie wiadomo, gdzie rozlewany, ten sam korporacyjny "sikacz" będący niedorobioną kopią "¯ywca" ;)

Ja tam wolę piwa z lokalnych browarów - może i są droższe, ale smaczniejsze. Takie np. Ciehan Wyborne, Noteckie, lub Gniewosz Ciemne.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Kędzior pisze:Nie wiadomo, gdzie rozlewany
Zdaje się, że w Elblągu
Kędzior pisze:ten sam korporacyjny "sikacz" będący niedorobioną kopią "¯ywca"
Chodziło mi właśnie o to, że dobry jak na sikacza. Choć dzisiaj coś mi nie smakuje.
Kędzior pisze:Ja tam wolę piwa z lokalnych browarów - może i są droższe, ale smaczniejsze. Takie np. Ciehan Wyborne, Noteckie, lub Gniewosz Ciemne
Też prawda, Ciechan najlepszy. Ale 3,50 to jednak 3,50

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Nie rozumiem zachwytu nad Noteckim, dla mnie to zawsze były siki i większość moich znajomych też tak uważa, chociaż nie mamy nic do regionalnych piw. Gniewosz w smaku jest bardzo dobry, ale jeśli chodzi o ciemne piwa to i tak wygrywa zdecydowanie Fortuna ;) W Poznaniu można ją dostać "z kija" (czy tam z beczki jak wolicie, bo niektórzy przyjezdni się śmieją z tego określenia) w większości pubów, jak wpadniecie to polecam się napić :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze: jeśli chodzi o ciemne piwa to i tak wygrywa zdecydowanie Fortuna
Zgadzam się w 102%. Czarne najlepsze.
KKS pisze: jak wpadniecie to polecam się napić
j/w

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

KKS pisze:A macie we Wrocławiu w centrum miasta jakieś dyskonty?
Są Biedronki - jedna nawet w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku, inna 100 metrów dalej, przy Arkadach (też niedaleko Rynku) kolejna, w PKSie następna. Trochę tego jest. Lidl i Netto trzymają się na przedmieściach.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

pmaster pisze:Specjala
Piłem to piwo jakiś czas temu i niezbyt mi podeszło, smakowało jakby było rozcieńczone w wodzie. A kupiłem je chyba w Delikatesach Centrum. Ostatnio coś na stałe przerzuciłem się na Tyskie Klasyczne, jak kiedyś nie cierpiałem tyskiego tak teraz uwielbiam.
KKS pisze:dla mnie to zawsze były siki
Największe siki jakie piłem to był Kastel za 1,5 w E.Leclerc, widziałem je też w ¯abkach, osobiście - nie polecam.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Marcin_FTŚ pisze:Największe siki jakie piłem to był Kastel za 1,5 w E.Leclerc, widziałem je też w ¯abkach, osobiście - nie polecam.
Ech, pewnie nie piłeś piwa z Netto za 0,99 :D

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Nie, nie piłem, ale już sama cena mówi jakiej jest jakości, a podaj nazwę to sobie zobaczę :P

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Ja kiedyś piłem Argusa Strong. Nie polecam, po dwóch się z... no, musiałem po krzakach wymiotować.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Kędzior pisze:Argusa Strong
Wiem, z Lidla, nie jest za dobre, w sumie chyba jak każde takie dyskontowe siki. Jedyne w miarę znośne to Keniger z Biedronki.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Piwo Tesco i Brewer z ¯abki - dwa najgorsze jakie znam. Pierwsze, pewnie się domyślacie jak smakuje, a po głębszym łyku Brewera czuć piasek. Ceny oscylują oczywiście w okolicach 2 zł.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Argus Strong to takie "tanie mocne", ale np. Argus miodowy jest całkiem dobry, malinowy ponoć też. Raczej nie pijam dyskontowych browarów, więc ciężko mi się wypowiedzieć na ten temat ;)
A jakich "sieciowych" piw nie lubicie? Ja np. nie rozumiem fenomenu Tyskiego, no i Carlsberga. O ile Tyskie po prostu jest dla mnie niedobre jak na tę cenę, to Carlsberg ogólnie jest paskudny. Jak jest w promocji, np duża butelka za 2,20 w Lidlu to się opłaca, ale w normalnej cenie w życiu bym nie kupił.

[ Dodano: 22 Sie 2012 19:00 ]
Mrozard pisze:Piwo Tesco
Buehehe :D Kiedyś podwędziłem ojcu, bo miałem ochotę na piwo, ale wypiłem łyka i resztę wylałem. Nie wiem jak on mógł to pić :P Wtedy na pewno kosztowało sporo mniej niż 2 złote. Kiedyś kupiliśmy w prezencie piwo bezalkoholowe marki Tesco, podobnie paskudne, ale już nieco droższe.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

KKS pisze:malinowy
Piłem, nie powiem dość dobry, ale ze smakowych zdecydowanie Trixx z Biedronki, moja druga połowa uwielbia Redssa ¯urawinowego.
KKS pisze:Carlsberg ogólnie jest paskudny. Jak jest w promocji, np duża butelka za 2,20 w Lidlu to się opłaca, ale w normalnej cenie w życiu bym nie kupił.
Raz w Lidlu była promocja Carlsberga 1,99 za puszkę.
KKS pisze:A jakich "sieciowych" piw nie lubicie?
Ja osobiście nie przepadam za ¯ywcem i Tatrą, nie wiem czemu ale jakoś mi nie podchodzą te piwa, Harnaś też ostatnio spadł w dół ze smakiem.

U nas z tanich sików osiedlowe żule lubują się w dość wyszukanych nazwach jak "Kumpel" "Kuflowe Mocne" "Brewer" "Super Piwosz" które w naszym osiedlowym sklepiku idą po cenie niższej niż 2zł, Kumpel jest ODIP za 1,69.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

KKS pisze:Ja np. nie rozumiem fenomenu Tyskiego, no i Carlsberga.
Jako poznaniak powinienłeś wspierać LECHa :P Zasmakował mi ostatnio ten nowy LECH z limonką.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

A jako kibic mam w pamięci jak wykorzystując nazwę udawali, że nas sponsorują a prawdziwe pieniądze pakowali w Wisłę Kraków :P

Ogólnie zielony Lech (Premium) mi jakoś specjalnie nie smakuje, złoty, lokalny (choć podobno można go ostatnio dostać w innych regionach) Pils kiedyś mi nie smakował, ale ostatnio chętnie po niego sięgam, zwłaszcza w butelce. Poza tym lubię ¯ubra, Warkę a z droższych ¯ywca i Stronga (chociaż tego drugiego jakoś bardziej). No i Kasztelan, który się zrobił ostatnio takim już sieciowym piwem jest dobry ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Marcin_FTŚ pisze:podaj nazwę to sobie zobaczę
Na nazwę nie starczyło :mruga:
Marcin_FTŚ pisze:Wiem, z Lidla, nie jest za dobre, w sumie chyba jak każde takie dyskontowe siki. Jedyne w miarę znośne to Keniger z Biedronki.
Argus zwykły to akurat jedno z najlepszych piw poniżej 2 zł, a Keniger to właśnie niedobre siki i to z obniżoną zawartością alkoholu
KKS pisze:nie rozumiem fenomenu Tyskiego
To typowe piwo dla taksówkarzy
KKS pisze:Carlsberg ogólnie jest paskudny
Eee tam, ja lubię. Poza tym ma fajne butelki.
KKS pisze:kupiliśmy w prezencie piwo bezalkoholowe marki Tesco
No to rzeczywiście hojni jesteście. Ja daję VIPy :D
Marcin_FTŚ pisze: Raz w Lidlu była promocja Carlsberga 1,99 za puszkę.
W Biedronce tyle kosztowały za butelkę, mój kumpel zabrał cały karton, jak jechał nad jezioro
KKS pisze:(choć podobno można go ostatnio dostać w innych regionach)
U mnie tylko w PiPie. Ale za to Czarne jest w Polo Markecie.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

KKS pisze:nie rozumiem fenomenu Tyskiego
Dla niektórych (ale nie dla mnie) jest namiastką dawnego EB.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

pmaster pisze:Ale za to Czarne jest w Polo Markecie.
Czarne? Jakie to? Ja kojarzę "Lecha Mocnego", ale był czerwony.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”