TV i Internet

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

TV i Internet

Post autor: faja_k »

Fajny temat, szkoda żeby przepadł w shoutboksie.
Kędzior pisze: [Sro 19:08] *Kędzior: Dajcie spokój, HDMI nawet ma - inaczej nie miałbym podłączenia pod dekoder UPC Zresztą po co zmieniać coś, co działa a na dodatek z nienaganną jakością obrazu?
Moduł CAM to same zalety:
- Jedno urządzenie mniej do zawieszania się
- Jeden pilot do wszystkiego
- Brak jakichkolwiek strat w sygnale
- Brak kabli
Wady:
- Brak własnego dysku, nie wszystkie telewizory mają możliwość nagrywania na dysk zewnętrzny
- Brak (utrudniony?) dostępu do usług dodatkowych, z których i tak często nikt nie korzysta (np. Mood)

Co do dekodera z UPC to na pewno ma inne gniazda do podłączenia telewizora niż HDMI.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

To tak tematem:

1. Jaka jest jakość obrazu w naziemnej telewizji cyfrowej którą można odbierać w Polsce i czy moc sygnału jest na tyle dobra że można odbierać ją zwykłą anteną pokojową?

W Anglii, odbieram około 60 kanałów z anteny pokojowej w odległości ok 40 km od nadajnika w Hemel Hempstead. Jakość kanałów: bardzo dobra. ¯adnej pikselozy, flaga WSS - cud miód i orzeszki normalnie ;)

2. Czy jest jakiś ostateczny termin wyłączenia kablówki analogowej w Polsce, albo czy to będzie istniało dopóki będzie na to popyt?

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Analogówkę wyłączać będą stopniowo a zaczną już za miesiąc.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

K4016td pisze:1. Jaka jest jakość obrazu w naziemnej telewizji cyfrowej którą można odbierać w Polsce
Bardzo dobra.
K4016td pisze:czy moc sygnału jest na tyle dobra że można odbierać ją zwykłą anteną pokojową?
Nie.
K4016td pisze: 2. Czy jest jakiś ostateczny termin wyłączenia kablówki analogowej w Polsce, albo czy to będzie istniało dopóki będzie na to popyt?
Ostatnie nadajniki będą wyłączone w lipcu 2013, pierwsze już za miesiąc.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Kędzior pisze:Analogówkę wyłączać będą stopniowo a zaczną już za miesiąc.
KKS pisze:Ostatnie nadajniki będą wyłączone w lipcu 2013, pierwsze już za miesiąc.
Ale mi zupełnie nie o to chodzi ;)

Jak wiecie kablówki zazwyczaj mają dwie oferty. Jedną analogową czyli zwykły telewizor z ustawionymi kanałami i drugą cyfrową czyli tą z dekoderem i osobnym pilotem. N.p. Vectra oferuje takie coś ;)

A mi chodzi o to czy tę kablówkę analogową wyłączą i każdemu dadzą po dekoderze albo będzie działać do póki będą na nią chętni. Vectra na swojej stronie nie podaje żadnych terminów.

Dodam że analogowa kablówka ma tę zaletę że bez żadnych dodatkowych dekoderów, multiroomów można odbierać różne kanały na kilku różnych telewizorach korzystając z jednego gniazda w mieszkaniu ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

K4016td pisze:A mi chodzi o to czy tę kablówkę analogową wyłączą
Sorry, nie doczytałem słowa "kablówki" ;)
Każda sieć raczej zadecyduje o tym indywidualnie, ale raczej nie widać, żeby ktoś zaczął się z tego wycofywać. Nie jest to w interesie dostawców, bo to oni zapewniają dekodery, które w większości sieci są bezpłatne, jeśli będą płatne, to część klientów korzystająca z wielu telewizorów na pewno będzie chciała odejść do konkurencji. Jeśli chodzi o tv naziemną, to wiadomo, że do żadnej konkurencji się nie odejdzie, więc można sobie pozwolić na taką "cyfrową rewolucję".

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja w przeciwieństwie do K4016td mam tego pecha, że telewizja naziemna w ogóle nie wchodzi w rachubę - jestem zbyt zabudowany, by cokolwiek obejrzeć, a wyniesienie anteny na dach budynku nie jest możliwe z wielu innych względów nie tyle technicznych. A zatem pozostaje mi satelita, na szczęście to działa - skutecznie ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Jeśli chodzi o dostawców TV kablowej, to w ich przypadku TV analogowa jest dostarczana bezpłatnie dla posiadaczy dedykowanych dekoderów, bo zarówno kanały analogowe jak i cyfrowe puszczane są po tym samym kablu. Jeśli chodzi o UPC, to najpierw został zlikwidowany pakiet podstawowy TV analogowej, a później zaczęto stopniowe wyłączanie programów z tego pakietu, jednocześnie zachęcając do przejścia na TV cyfrową.

Problem w tym, że wielu abonentom TV analogowa służy jako dodatek, gdzie w jednym pokoju jest dekoder, a w drugim analogówka. Jak tak dalej pójdzie, to w tej drugiej w ogóle nie będzie czego oglądać, zaś pakiet multiroom oznaczałby horendalne wydatki - 200zł sama instalacja drugiego dekodera.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”