Filmy pojazdów KM z internetu

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

:strzałka: http://www.youtube.com/watch?v=QJTjQxkF ... r_embedded#!
KolejTakPkpNie pisze:Zaginione wagony Intercity

Pasażerowie gniota się w pociągach, jeżdzą starymi szrotami po Przewozach Regionalnych jak 111A gdy tymczasem na największej i prestiżowej wagonowni stoja w krzakach dziesiątki wagonów w tym wiele nowoczesnych z klimatyzacja i dopuszczeniem na 200km/h.... a one stoją i wrastają w szyny....


[ Dodano: 2011-01-21, 12:54 ]
:strzałka: http://www.youtube.com/watch?v=W8i0OGqFr7Q

Kiedy radiowóz MO pędzi ulicami Warszawy mija wiele ówczesnych środków komunikacji miejskiej. Pod koniec filmu - 4:58 widoczny jest całkowicie spalony Jelcz-Berliet PR100.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Obejrzałem z ogromną ciekawością ten film. Oczywiście wszystkie ujęcia pochodzą z Warszawy ;)

Jednakże Zwróćcie uwagę na zachowanie kierowców autobusów MZK - oni natychmiast zjeżdżali autobusami z drogi pojazdowi uprzywilejowanemu.

Nie jednokrotnie potrafili autobusem nawet "wskoczyć" na chodnik. Byleby tylko szybko przepuścić radiowóz lub karetkę ;)

Natomiast Zobaczcie jacy byli wtedy motorniczy warszawskiego MZK... oni wtedy nikomu nie odpuszczali. Nawet Milicji Obywatelskiej ;)

Trudno zatrzymać w miejscu rozpędzony tramwaj, ale w kilku widocznych na filmie sytuacjach, motorniczy mieli czas i miejsce na zatrzymanie tramwajów. A mimo to, nie przepuszczali radiowozu :]

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W warszawskich Ikarusach, to była norma. ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

To i tak lepiej, że w tym miejscu. Któryś z naszych volvojelczy ex. zajezdnia IX, ma dziurawy dach i leje się woda do wewnątrz w czasie deszczu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kędzior pisze:To i tak lepiej, że w tym miejscu. Któryś z naszych volvojelczy ex. zajezdnia IX, ma dziurawy dach i leje się woda do wewnątrz w czasie deszczu.
Spoko. Scanie PKS-u Grodzio też tak mają - co prawda nie wszystkie, ale kilka na pewno. Jechałem jedną i musiałem kaptur załozyć w czasie deszczu :D

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

:strzałka: http://www.youtube.com/watch?v=N5KA3o6v9Js

W tym filmie występuje wiele wątków komunikacyjnych. Jednak najciekawszy pokazany jest dokładnie w 7:00 minucie. Warszawski Jelcz-Berliet PR100 #3344 w roli pogotowia technicznego!

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Fajnie, że ktoś to filmował. Lubię oglądać te materiały i patrzyć, jak to było, gdy nie było mnie jeszcze na świecie. :)

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

30 lat temu i ludzie sobie potrafili z takim żywiołem poradzić, tylko trochę im to zajmowało. A dziś ? Technika na poziome 3/4 razy wyższym, i dupa blada. Do szkoły nie pojadę, bo ultra-nowoczesny autobus firmy Solaris nie odpalił. A ten Jelczyk to nie jest chyba techniczny, tylko ma zwykły sztywny hol podpięty i zholowuje kolege.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Rumpel pisze:A ten Jelczyk to nie jest chyba techniczny, tylko ma zwykły sztywny hol podpięty i zholowuje kolege.
Zobacz co ma na filmie.

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Fakt. Przyzwyczaiłem się do obrzynów na pogotowiu. Co nie zmienia faktu, że z zima sobie zgrabnie poradzili.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rumpel pisze:30 lat temu i ludzie sobie potrafili z takim żywiołem poradzić, tylko trochę im to zajmowało.
To były po prostu inne czasy. Wtedy normalnością były "czyny społeczne". Gdzie zbierano pracowników z zakładów pracy i wspólnie coś robiono. Np. sadzono drzewa w parku, czy porządkowano jakieś miejsce ;)

W mojej firmie starsi pracownicy do dzisiaj wspominają zimę stulecia. I wszyscy doskonale pamiętają, że wspólnie ... odkopywali wejście do firmy. Pracowali wspólnie, solidarnie. ;)

Po za tym wtedy Ludowe Wojsko Polskie, to była zgraja prostych, silnych i nie przeszkolonych chłopaków, którzy nie nadawali się na wyjazdy typu Irak czy Afganistan, ale za to byli darmową siłą roboczą. :cool:

I ówczesna władza doskonale o tym wiedziała. Jak tylko zdarzyła się potrzeba, to nikt się nawet nie zastanawiał. Natychmiast wzywano wojsko ;)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Kilka ciekawych starych ujęć z Wałbrzycha, przewija się sporo autobusów, Ikarusy, Jelcze, Sanosy, Autosany:
http://w710.wrzuta.pl/film/8WSGpwk5O80/movie_1

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Film ciekawy z historycznego punktu widzenia. M11, Ikarusy 260 i 280. Wszystko jako ""czerwonaki" ;)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Jak odpalić lokomotywę, czyli pozdrowienia z Rosji:
http://youtu.be/tH0lIIQ05Uw

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Generalnie rzecz biorąc to jest w pewnym sensie fake. :D

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Troszkę nie do końca pomyślnie zakończony crash test w stołecznej KM :D
http://youtu.be/g2wch0qDLp4

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

"A tak rozbijamy samochody w Warszawie". Trochę mi to przypomina nieudany test nowego systemu hamowania Volvo S60 przed zaproszonymi dziennikarzami ;)
Prędkość tramwaju zdecydowanie za duża.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Epickie :D

Choć z drugiej strony już sama koncepcja by robić takie coś przed samą halą jest tak jakby trochę idiotyczna...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Swego czasu dosyć chętnie robiono takie crash-testy w Warszawie z udziałem "parówek". Nawet jeden nagrano specjalnie do filmu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym ;)

Odnoszę jednak wrażenie, że tego typu crash-testów, to w Warszawie było już kilka ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”