Budowa Kabiny KT4Dt

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
EU07-306
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-06, 20:12
Lokalizacja: Szczecin

Budowa Kabiny KT4Dt

Post autor: EU07-306 »

Witam,
Pochodzę ze Szczecina, na co dzień interesuję się koleją, ale komunikacja miejska, a zwłaszcza tramwajowa ostatnio bardzo mi się spodobała. Szczególnie podobają mi się tramwaje KT4Dt. Zapragnąłem zbudować uproszczony model w skali 1:1 kabiny tego właśnie pojazdu. Zdaję sobie sprawę, że to nie łatwe zadanie. Nie chodzi mi o podpięcie jej do symulatora, bo aż tak zaawansowany technicznie nie jestem. Elektryka w takiej kabinie nie powinna sprawić mi większego kłopotu, bo robię jakieś układy elektryczne prawie cały czas, a w razie problemu mam kontakt z kilkoma elektrykami. Na ten moment mam jeden problem, skąd wziąć części odpowiadające tym w kabinie?

Obrazek

Kabina wygląda mniej więcej tak:
Obrazek


Nie piszemy posta pod postem.../Auper

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Budowa Kabiny KT4Dt

Post autor: pmaster »

Monitor to nie problem, podobne przyciski trafisz w sklepach elektronicznych albo na allegro (raczej to drugie), nie ma tu chyba nic takiego, czego nie dałoby się załatwić. I pogadaj z tramwajarzami, może mieliby coś przydatnego

EU07-306
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-06, 20:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Budowa Kabiny KT4Dt

Post autor: EU07-306 »

Dzięki za pomoc, kupiłem już płytę wiórową i z dykty do budowy. Jak znajdę chwilę czasu to będę budował i relacjonował postępy prac. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”