Ciekawostki z życia wzięte...

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
EU07-306
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-06, 20:12
Lokalizacja: Szczecin

Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: EU07-306 »

Myślę, że temat będzie ciekawy.
Ja prezentuje ciekawostkę jaką ostatnio napotkałem w Tesco, a mianowicie szkło powiększające:
Obrazek

Szczecińska kawiarenka, niby wszystko jest dobrze rodzice zabrali dziecko do kawiarni, kupili balonika, a wystarczy zwrócić uwagę do czego jest przywiązany sznurek.
Obrazek

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: pmaster »

Czy wiedzieliście, że Związek Radziecki miał większą powierzchnię niż Ameryka Południowa?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: J-31 »

Ja cię kręcę. Tyle lat żyję i dopiero teraz się dowiedziałem :mruga:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: Przemek »

A kiedyś...
Obrazek
Teraz za takie zdjęcie w swoim aktualnym miejscu pracy dostałbym pewnie dyscyplinarkę. Ale na szczęście to było dawno temu i wtedy nie pracowałem w handlu.

EU07-306
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-06, 20:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: EU07-306 »

Tak jakby ktoś chciał koszulkę z promocji, to w martesie w galaxy w Szczecinie jest :)
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: J-31 »

Promocja normalnie 100% nic tylko biec do sklepu i kupować :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: pmaster »

Kilka ciekawostek:
- powyższy post powstał w moje urodziny
- dotychczas jedynie Auper napisał coś w tym dziale w tym roku

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: J-31 »

Wszystkiego najlepszego. Tylko następną razą najpierw Napisz, potem Wypij - nie odwrotnie. :D

To może ja coś jeszcze napiszę. Już jechałem Solarisem w tym roku. Jutro chyba będzie promocja :diabeł:

A propo. Zastanawiam się nad maseczką na usta i nos. Co o tym Myślicie ? ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: pmaster »

Maseczka bez sensu, taki smog jest od dawna.
A Solarisem też nie jechałem, jednakże dzisiaj jest duża szansa na to, że się to zmieni.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: J-31 »

To fakt, smog jest od dawna i od pewnego czasu mam problem z oskrzelami i zresztą nie tylko ja ;)

Natomiast mój problem polega na tym, że zum arbeit muszę zasuwać z buta mniej więcej 3/4 kilometra, a wcześniej wspinać się po schodach z metra. W taką pogodę powinno się oddychać nosem, a w moim przypadku to nie realne, bo jak już wyturlam się z metra na powierzchnię, to dycham paszczą. Całą paszczą, więc może lepiej mieć coś na tej paszczy, coś co by ją zasłaniało od tego co wisi w powietrzu :retard:

Właśnie kupiłem sobie taką maskę jak mają robotnicy - to jest jednorazówka i kosztowała grosze (w porównaniu z tym co oferują sklepy specjalistyczne dla biegaczy i innych wyczynowców) - no i chcę to wypróbować. Ciekawe, czy przeżyję :diabeł:

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: Auper »

U nas już tak zawalone powietrze że stojąc na światłach przed Hutą Katowice nawet bramy wjazdowej nie widziałem, ba, nawet rozjazdu dróg który jest 100m dalej...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: J-31 »

To się teraz powinno zmieniać, bo zaczyna wiać. Powinno skutecznie oczyścić powietrze, ale wesoło nie jest ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: Auper »

No niech nieco to rozdmucha... Tak na dobrą sprawę to już dziś było lepiej, mimo że jakiegoś szczególnego wiatru nie odczułem...

Dziś w ogóle taka jakaś wiosenna atmosfera jak z roboty wyszedłem, słoneczko, cieplutko, przyjemnie, w autku okna pootwierałem...;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: J-31 »

Front przesuwa się powoli z zachodu, więc w Warszawie też było jeszcze słonecznie. Rano powietrze jeszcze stało, ale teraz wracałem już było wietrznie. Jutro może być nie wesoło. Opady śniegu + wiatr. Nie wiem, czy wszędzie, ale pewnie w znaczniej części kraju... a jak będzie to się okaże ;)

A propo - temat zanieczyszczonego powietrze okazał się być "strzałem w dziesiątkę" dla producentów masek. Podobno schodzą teraz na pniu, a jeszcze wcześniej nie było na nie popytu. :retard:

Z tymże z tymi super profesjonalnymi maskami - dla wyczynowców - to jest tak, że jest maska z filtrem... ale filtr trzeba wymieniać, czyli iść do sklepu i kupić nowy. Znalazłem stronę jednego z producentów i wyszło na to, że kompletna maska to wydatek - u tej jednej firmy - od 120 zł w górę do nawet 300 zł, a filtr 129 zł. A więc nie małe pieniądze, ale z czystej ciekawości zajrzałem w Złotych Tarasach w Warszawie do sklepu "Go Sport". I okazało się, że tam podobne maski śmigają już po 60 zł, a filtr po 10 zł. To w sumie ma sens, ale nie kupiłem... bo już nie było ;)

Cóż - aby do wiosny... a wtedy pyłki, kwiatki i te inne sprawy :-P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: pmaster »

Ej, ale to temat o ciekawostkach, a nie o pogodzie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: J-31 »

Yhy... Szedłem sobie grzecznie wąską zaśnieżoną uliczką i nagle ! Zobaczyłem piękną nieznajomą w krótkiej spódniczce. Zrobiła na mnie takie wrażenie że aż się poślizgnąłem, upadłem, a następnie poturlałem po śniegu z górki na pazurki. Straciłem przytomność....

... gdy się ocknąłem, siedziałem zaśnieżony, oparty o jakieś drzewo i ktoś mi przykleił marchewkę do nosa super klejem. :diabeł:

Wciąż oklejam marchewkę i zastanawiam się jaki to był klej. Czy ktoś może ma jakiś pomysł, jaki to mógł być klej i gdzie go można kupić ? :retard:

... i za ile ? :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: pmaster »

Kleju toś ty się chyba nawąchał.
Jakby coś polecam dopalacze, do dostania w każdym osiedlowym kasynie

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: J-31 »

Jak tak dalej pójdzie, to mięso będzie można kupić w kiosku ruchu, a papier toaletowy, z pod lady w sklepie mięsnym. Pozostaje jeszcze picie wody po goleniu zamiast denaturatu po przefiltrowaniu ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: pmaster »

W kwestii alternatywnych sposobów narąbywania się naukowcy z Bierutowic odkryli ,,obieg wołomiński" - wypić piwo, wyszczać je do puszki, z której się je piło i wypić jeszcze raz. % od tego w organiźmie nie przybędzie, ale organizm skojarzy sobie podnoszenie puszki i wypijanie zawartości i delirka osłabnie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciekawostki z życia wzięte...

Post autor: J-31 »

Naukowcy amerykańscy twierdzą, że jest "szkoła wołomińska" i "szkoła otwocka". "Szkołę wołomińską" już znamy z Twojego powyższego postu ("obieg wołomiński), a "szkoła otwocka" polega na tym, że ta druga zawartość wspomnianej puszki jest dodatkowo sztucznie filtrowana (najlepiej) wełnianą czapką, podczas spożywania :diabeł:

Domyślam się, że "szkoła otwocka" nie jest zbyt praktyczna :retard:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”