Części z pojazdów

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
EU07-306
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-06, 20:12
Lokalizacja: Szczecin

Części z pojazdów

Post autor: EU07-306 »

Witam,
Interesuję się komunikacją miejską oraz modelarstwem i koleją, ale uwielbiam też majsterkować.
Zawsze fascynowała mnie praca kierowcy autobusu, jednak abym mógł usiąść za sterami prawdziwego pojazdu musi minąć jeszcze trochę czasu. Kiedyś od rodziców pod choinkę dostałem wymarzony symulator OMSI. Jako iż mieszkam w Szczecinie, to pierwsze co zrobiłem po zainstalowaniu symulatora było pobranie projektu Szczecin. Radość byłą jeszcze większa, gdy okazało się, że autobus linii 57, którym jeździłem czasem do domu (głównie 87) jest w projekcie i mogę sobie nim pojeździć. Niestety od pół roku nie miałem styczności z OMSI, ponieważ kupiłem nowy komputer i przekonałem się, że jakbym nie próbował na Windowsie 10 symulator nie działa.
Nie mam jeszcze omsi 2, ale póki co przed zakupem symulatora chciałbym zrobić pulpit sterowniczy. Kierownica nie jest problemem, bo mogę ją spokojnie kupić, a do mojej zabawy na szczęście wystarczy tylko taka za kilkadziesiąt złotych. Sama budowa pulpitu nie powinna stanowić dla mnie problemu pod względem zamocowania przycisków, czy choćby kasy biletowej, oraz aby moje urządzenie było kompatybilne z komputerem i podłączane do niego za pomocą wtyczki USB.
Mam jeden zasadniczy problem, skąd wziąć części do pulpitu?
Myślałem, że może z autobusów tzw. "na części", ale na chwilę obecną nie mogę żadnego takiego znaleźć na terenie Szczecina, tak więc proszę o sugestie.

tomekrz

Re: Części z pojazdów

Post autor: tomekrz »

Znajomy wspominał o starym autobusie na jednym ze złomów, ale to było ze dwa tygodnie temu.

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 119
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Części z pojazdów

Post autor: Burmistrz »

To proste, wbij na jakikolwiek skup złomu złomujący autobusy. Za grosze powinni Ci te części odsprzedać.

EU07-306
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-06, 20:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Części z pojazdów

Post autor: EU07-306 »

Dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”