Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: shakkie »

Z cyklu "ludzie unikają kanarów": siedzę sobie w autobusie linii 86 czekając na odjazd z początkowego (Plac Rodła). Nagle wsiada 3 kontrolerów, wywołując tym samym natychmiastową ewakuację 2 przedstawicieli gimbazy. 3 przystanki dalej (Św. Wojciecha) wsiada tylko jedna osoba (w wieku pracującym), zauważyła siedzących kanarów i natychmiast wybiegła z pojazdu :D i od razu zadzwoniła do kogoś tam. Wisienką na torcie był fakt, że owi kontrolerzy byli na tym kursie tranzytem - wysiedli na kolejnym przystanku (Plac Zgody), bez przeprowadzania kontroli.

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: wojtek1611 »

To może przy okazji zadam pytanie, od czego zależy umundurowanie kontrolera? Gdy wczoraj byłem świadkiem kontroli, kontrolerzy byli ubrani po cywilnemu, ale sam wielokrotnie widziałem oznakowanych kanarów.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: oolek15 »

Od ich pracodawcy tj. organizatora i ich widzimisię. U mnie zawsze chodzą po cywilnemu, na żądanie pasażera muszą pokazać swoją legitymację.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: 9507 »

wojtek1611 pisze:To może przy okazji zadam pytanie, od czego zależy umundurowanie kontrolera? Gdy wczoraj byłem świadkiem kontroli, kontrolerzy byli ubrani po cywilnemu, ale sam wielokrotnie widziałem oznakowanych kanarów.
We Wrocławiu zależy to od umowy - jeżeli kontroler ma umowę o pracę, to ma strój służbowy, jeżeli ma umowę zlecenie, to ma zwykłe ubrania.

kubono

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: kubono »

Chyba wszędzie obowiązuje taka zasada... A że większość ma umowę zlecenie to... odpowiedzcie sobie sami :)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: Przemek »

W moim miejscu pracy zleceniowcy i tzw. "lizingowcy" też pracują "po cywilnemu" bez stroju służbowego. Ale ani to śmieszne, ani głupie.


Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: oolek15 »

Awaria hamulców, jakieś zasłabnięcie albo zaśnięciem kierowcy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: J-31 »

Oolek w zasadzie wszystko opisał. Przypuszczalnie driver z jakiegoś powodu nie zapanował nad pojazdem ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”