Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: J-31 »

Trzeba przyznać, że Lipin to rzeczywiście może być ciężko. 18-stki nie ma, czyli pozostają autobusy. Trochę ich tam na szczęście jeździ, ale rozkład jazdy jest taki, że mnie by raczej zniechęcił ;)

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: Rumpel »

Ogólnie to podziwiam, że zdecydowałeś się na podróż T17. Lipiny nie są zbyt bezpiecznym miejscem, a już szczególnie dla goroli ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: J-31 »

Generalnie nie było tak źle, aczkolwiem miałem świadomość zagrożeń związanych z tym miejscem i szybko schowałem kamerę mając jednocześnie oczy dookoła głowy. Dodatkowo miałem współpasażera, który nie wzbudzał zaufania... no, ale udało się ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: Marcin N »

A byłeś pan na bazie Meteora na Lipinach ? ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: J-31 »

Nie. Przez Lipiny tylko przejechałem tramwajem. Baza Meteora zresztą nie była w moich planach - natomiast obfociłem ich autobusy w tym ich Volvo 7700, tj. #773, w Nowym Bytomiu ;)

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: Rumpel »

Jeśli chodzi o Lipiny to osobiście muszę się kiedyś wybrać w całą trasę autobusem linii 201, bo to jest tej jeden rarytas autobusowy na Lipinach i Chropaczowie - no poza tym co jeździ główną droga przez Lipiny. Przyjemne, niezwykle patologiczne dzielnice :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: J-31 »

No ładnie. Zachęciłeś mnie, następną razą to i ja się wybiorę 201. Akurat będzie mi pasował na Dworzec PKP w Bytomiu :mruga:

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: Rumpel »

Linia widmo, którą mimo wielokrotnego nietrafiania do szkoły i notorycznego pojawiania się w okolicach Bytomia nigdy nie udało mi się przejechać ;)

JoannaW

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: JoannaW »

Jadąc KM usłyszałam - "ustąpi mi pan miejsca bo moje torby nie mają gdzie usiąść." :)

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 119
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: Burmistrz »

Z cyklu jak można się wkopać.

Jechałem dzisiaj wozem nr #8526 (?), w każdym razie SU15 II. Jegomość wsiadł i stwierdził rzecz przerażającą! W autobusie są otwarte okna, szyberdachy, klimatyzacja nie działa. Mówię że wóz nie ma klimatyzacji. Klient idzie w zaparte, podaje się za pracownika ZTM (tak, akurat), zadzwonił gdzieś po czym stwierdził że gówniarze otworzyli okna w autobusie, i jeszcze klimatyzacja nie działa. Potem poszedł się kłócić z kierowcą.

Wszystko dobrze, tylko 13 letni autobus nie ma klimatyzacji...

Jestem ciekawy co zrobił kierowca, i czy dla spokoju zamknął te okna i szyberdachy :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: J-31 »

Jeśli to był SU15 (w Warszawie jest tylko II-ga generacja) to na pewno nie był #8526, bo akurat ten numer taborowy należy do SU18 III z rocznik 2011 z R1 o ile dobrze pamiętam. ;)

No, a co do tegoż jegomościa, to naprawdę jakim trzeba być ... tutaj aż prosi się o brzydkie słowo :nuts: ... by twierdzić, że nasze, stołeczne SU15 mają klimę... skoro jej nie ma. I jeszcze mu otwarte okna przeszkadzają ;)

Ja chyba wiem dlaczego. Otóż, dawno, dawno temu, ktoś mądry z MZA wgrał we wszystkie Solarisy - również SU18 III z rocznika 2007 (czyli 81xx) - informację, która pojawia się na wewnętrznym display "Proszę nie otwierać okien ! Autobus jest klimatyzowany !"

Ten tekst wprowadza tylko w błąd. :chytry:

Jedno jest pewne, jak tylko pojawiają się takie upały jak teraz, to ja szerokim łukiem omijam SU15, MAN-y NG313, MAN-y NL223 (ITS-u) oraz NM223.3, a także tramwaje z uchylnymi oknami, czyli przede wszystkim "U-booty" - bo tam można szybko stracić przytomność, jazda tymi pojazdami w obecnych warunkach jest po prostu niebezpieczna ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: pmaster »

Wg mnie żaden z pojazdów w Polsce nie powinien mieć klimatyzacji i to zdarzenie tylko to potwierdza.

ppln

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: ppln »

Etam, Warszawa akurat radzi sobie z klimą bardzo dobrze (sprawdzić czy nie PKS, no ale tutaj nazwa zobowiązuje). Jest włączona kiedy trzeba (a nie jak centrala łaskawie pozwoli albo jeszcze godzinę później), okna zwykle są zablokowane, a sama klimatyzacja w miarę sprawna.
A że nie każdy wie, w których pojazdach ta klimatyzacja jest może wynikać co najwyżej z braku informacji. Gdyby zamiast tych idiotycznych nalepek dla inwalidów z przodu pojazdu (tak jakby ktoś nie wiedział jak wygląda Ikarus i że od bardzo dawna jeździ tam prawie wyłącznie niska podłoga, a od poł roku już nie prawie) oznaczać w ten sposób (lub podobny) pojazdy klimatyzowane może świadomość by wzrosła

A kierowca mógł włączyć wyciąg i udawać, że to klimatyzator :>

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 119
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: Burmistrz »

Przecież na drzwiach są nalepki "Pojazd klimatyzowany"...

Może z tym numerem to racja, ale nie mam pojęcia jaki to, zresztą to bez znaczenia :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: pmaster »

Etam, Warszawa akurat radzi sobie z klimą bardzo dobrze (sprawdzić czy nie PKS, no ale tutaj nazwa zobowiązuje). Jest włączona kiedy trzeba (a nie jak centrala łaskawie pozwoli albo jeszcze godzinę później), okna zwykle są zablokowane, a sama klimatyzacja w miarę sprawna.
A mnie zdarzało się jeździć niepekaesowskim piekarnikiem
A że nie każdy wie, w których pojazdach ta klimatyzacja jest może wynikać co najwyżej z braku informacji. Gdyby zamiast tych idiotycznych nalepek dla inwalidów z przodu pojazdu (tak jakby ktoś nie wiedział jak wygląda Ikarus i że od bardzo dawna jeździ tam prawie wyłącznie niska podłoga, a od poł roku już nie prawie) oznaczać w ten sposób (lub podobny) pojazdy klimatyzowane może świadomość by wzrosła
Trochę się tu trochę mylisz. Tłum jest tak inteligentny jak najgłupsza jednostka weń, która jest kompletnym kretynem i żadne naklejki do niego nie trafią, bo skoro kiedyś klimy nie było, a teraz klima jest to znaczy, że ma być we wszystkim co nie przypomina PR110, nawet w NG272. Trudno, znak czasów.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: oolek15 »

Właśnie - ploc ma rację. U nas w ex-berlińskich NL262 był ciepły guzik i fotokomórki. Pomimo dupnych strzałek ( FOTO ) niektórzy stali przed drzwiami i czekali aż ktoś im otworzy. A pierwsze dni ich jeżdżenia - z małymi naklejkami koło CG to była komedia. Za to po pewnym czasie ludzie zaczęli naciskać "awaryjne otwieranie drzwi" w SL2x3 (podobne do CG, MAN chyba za bardzo nie przemyślał takiego rozwiązania, ale w końcu to tani Turek), na szczęście nakrętki z Kubusia pomogły :D . Teraz mamy fotokomórki w NL223. Jest mała karteczka informująca o tym (FOTO, środkowe drzwi, górna naklejka) a i tak niektórzy są zdziwieni "czemu te drzwi się nie zamykają". Tak to już u nas jest. Naklejki musiałyby zajmować całe okno, chociaż i tak nie ma pewności, że wszyscy przyswoiliby informację tam zawartą.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: J-31 »

To o czym Piszesz Oolek, to jest zupełnie normalne i dotyczy całego kraju nie tylko Jastrzębia Zdroju. Dokładnie takie same problemy mieli warszawiacy - do CG ludzie przyzwyczajali się przez wiele lat i pomimo tego, że niby już się przyzwyczaili to jeszcze gdzie niegdzie znajdą się "dziwne jednostki", które walą lub kopią po drzwiach zamiast nacisnąć CG.

Natomiast w Gdańsku byłem wielokrotnie świadkiem jak ludzie mieli poważne problemy z drzwiami w MB O405GN2 ex BVG Berlin - dokładnie takie same jak Opisałeś powyżej :cool:

Teraz w Warszawie wagony metra Siemens Inspiro które są wyposażone w CG i maszyniści w DP automatycznie otwierają wszystkie drzwi (czyli nie zachodzi potrzeba naciskania CG)... pomimo tego ludzie masowo je naciskają nawet wielokrotnie, bo elektronika kilka sekund "przetrzymuje" skład zanim maszynista będzie mógł otworzyć drzwi ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: pmaster »

Fotokomórki w Polsce nie mają sensu i powinny być jak najszybciej poodłączane. Co, ktoś będzie musiał wysiąść z zatłoczonego autobusu, bo fotokomórka? To samo z CG w metrze — w ogóle oprzyrządowanie te Inspira mają takie, jakby tramwaj robili.
A w Płocku z drzwiami tylko na CG w używce poradzono sobie w prosty sposób — dorobiono kierowcy przycisk ;)

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: oolek15 »

pmaster pisze:Fotokomórki w Polsce nie mają sensu i powinny być jak najszybciej poodłączane. Co, ktoś będzie musiał wysiąść z zatłoczonego autobusu, bo fotokomórka?
Fakt, dopóki badania potoków pasażerskich są robione po to, żeby były a nie żeby cokolwiek zmienić - fotokomórki będą tylko denerwowały pasażerów. Jak gdzieś są potoki na przegubowca a daje się solówkę z fotokomórkami to nie ma się co dziwić że jedzie się jak sardynka w puszce z dłuższym postojem na każdym przystanku. A jak jest tłok - fotokomórki się nie sprawdzają. U nas powinno się zacząć od dostosowania taboru do ilości pasażerów.

ppln

Re: Śmieszne [ i głupie] rzeczy usłyszane w KM

Post autor: ppln »

Fotokomórki w Polsce nie mają sensu i powinny być jak najszybciej poodłączane. Co, ktoś będzie musiał wysiąść z zatłoczonego autobusu, bo fotokomórka?
Jak najbardziej mają, pod warunkiem że da się je wyłączyć z panelu kierowcy. W niezbyt zapełnionym ogrzewanym lub klimatyzowanym autobusie czasowe zamykanie (nie do zrobienia bez fotokomórek) to fantastyczny patent. Chyba we wszystkich nowych autobusach się da, gorzej ze starymi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”