Komunikacja miejska w TV

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Damhan

Post autor: Damhan »

Wiem jak to było realizowane- pewnie na dworcu w Krakowie nagrywali tylko scenę wsiadania do prawdziwego pociągu, a już sceny wewnątrz rozgrywały się pewnie na jakiejś bocznicy ze statystami. Wiadomo, że nie będą nagrywać sceny strzelaniny i zatrzymania sprawców przy prawdziwych pasażerach. Ale też mogli poczekać aż na dworzec podjedzie coś podobnego do tamtego pociągu. Cóż, dobrze, że nie pokazali wejścia do szynobusu i wnętrza EZT. To już by była kompromitacja.

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Wczoraj w TVP 3 wydaniu kuriera było o narastającym strajku pracowników Kieleckiego MPK. Sam dyrektor wypowiadał się że jeżeli strajk będzie trwał dłużej niż jedną dobę zostaną spełnione żądania strajkujących i zostanie ogłoszona upadłość spółki w Kielcach na rzecz kierowców. :confused:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Teraz na "Discovery Science" pokazują jak powstają niskopodłogowe autobusy.

Damhan

Post autor: Damhan »

Razor 688 pisze:Wczoraj w TVP 3 wydaniu kuriera było o narastającym strajku pracowników Kieleckiego MPK. Sam dyrektor wypowiadał się że jeżeli strajk będzie trwał dłużej niż jedną dobę zostaną spełnione żądania strajkujących i zostanie ogłoszona upadłość spółki w Kielcach na rzecz kierowców. :confused:
Taa... Dzisiaj jedna z prezenterek TVN24 ogłosiła, ze ze względu na strajk z zajezdni nie wyjadą też kieleckie... tramwaje. :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Damhan pisze:Dzisiaj jedna z prezenterek TVN24 ogłosiła, ze ze względu na strajk z zajezdni nie wyjadą też kieleckie... tramwaje.
No co, mieli plany budowy sieci, a tramwaje i tak nie wyjadą :P

S_S
Posty: 236
Rejestracja: 2005-11-30, 18:16

Post autor: S_S »

Tak to było dobre, oni myślą że KM to zawsze autobusy i tramwaje. :rotfl:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Wczoraj w Teleexpresie mówili o jakichś problemach z "nowymi warszawskimi tramwajami", niestety nie zdążyłem zobaczyć, o co chodziło, ktoś może to oglądał?

Marcin Nader

Post autor: Marcin Nader »

Zdaję się mówili że Pesa wykryła jakąś awarie, i tramwaj nie może jeździć, ale nie jestem pewien ;)

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Oglądałem w internecie to wczorajsze, wydanie Teleexpresu dokładnie wiem tyle że producent nie pozwolił. Wypuścić tramwaju na trasę ponieważ w wyniku produkcji, wykryto wadę producent nie chcę ujwanić jaka to wada czy ona zagraża bezpieczeństwu pasażerów.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tzn. Pesa - 3101 wyjechała na swój pierwszy kurs 20 sierpnia - nawet ja ją widziałem na pl. Konstytucji. A już następnego dnia zatrzymano ją w zajezdni. Nolem twierdził, że nic poważnego i były to tylko prace konserwacyjne. Tymczasem tramwaj ponownie wyjechał na linię 24 sierpnia. Czyli w zajezdni stał 3 dni :roll:

Skoro już mówimy o tramwajach warszawskich, to w TVP3 Warszawa, w ostatnim tygodniu sierpnia, w programie "Teraz Ty" dziennikarka rozmawiała z prezesem TW, p. Karosem.

1. p. Karos nie potrafił odpowiedzieć na pytanie "dlaczego musimy testować prototyp? " - chodziło oczywiście o PESę 120N

2. p. Karos nic nie powiedział - najwyraźniej nie wiele miał do powiedzenia - na temat możliwych projektów rozbudowy sieci tramwajowej, m.in. do Wilanowa

3. Najciekawsi byli jednak widzowie. Zachęcenie do telefonowania i wysyłania SMS-ów.

:strzałka: w pewnym momencie zadzwoniła pewna pani i zapytała - prezesa TW - kiedy ... postawią kontenery na śmieci i co z tym recyklingiem. Bo ona za coś zapłaciła. A ktoś zabrał pojemniki. I co pan Karos na to ? :rotfl:

:strzałka: SMS - "Zbyt powolna jest wymiana taboru .... kolejowego !" :wall:

:strzałka: SMS - "Najlepszym rozwiązaniem dla Warszawy byłby powrót tramwaju konnego" :lol:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

irisbus pisze:Dziś an TVN24 w programie firma mówili jak założyć własną firmę KM, pokazane były autobusy z MZA, ITS Michalczwski W-wa, DLA Wrocław...
Też to wówczas oglądałem :)
Dodam też że pokazanych było też parę Volv z MPK Wrocław, a sam program kręcony był na terenie zajezdni DLA przy ul. Krakowskiej we Wrocławiu.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Nawet prowadzący program, siedział za kierownicą Mana z DLA Wrocław.

Matthew

Post autor: Matthew »

Czy jest gdzieś dostępny ten materiał ?

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Czy jest gdzieś dostępny ten materiał ?
Może na stronach TVNu i TVNu24 poszukaj, może coś znajdziesz. A co do tego programu to bardzo mi się ten odcinek podobał. Widać nie jest tak łatwo założyć firmę przewozową ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tymczasem o "serii wykolejeń" na świeżo wyremontowanym torowisku we Wrzeszczu informowano dziś w Teleekspresie.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

http://pl.youtube.com/watch?v=je7Kw1MnaJA
Dosyć stare nagranie o incydencie który się kiedyś zdarzył.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Fajne te znaki drogowe :D

Lopez

Post autor: Lopez »

Nie wynika z materiału czy kierowca zostawił kluczyki w wozie. Jestem tego bardzo ciekaw.
A facet, który bez mrugnięcia okiem godzi się kupić od trzech dzieciaków autobus za 2600 zł albo jest chory albo tylko zwyczajnie głupi.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Lopez pisze:Nie wynika z materiału czy kierowca zostawił kluczyki w wozie. Jestem tego bardzo ciekaw.
No, MAN SL202 raczej na pewno immobilisera nie ma — wyłamać stacyjkę choćby dużym śrubokrętem, sczepić z sobą 3 kable, do tego 4 na chwilę i już możesz ruszać w trasę, jak kierowca ma zatwardzenie to spokojnie można zdążyć.

Kamil

Post autor: Kamil »

Pamiętam jak w W11 była akcja co zamordowali kierowcę MPK Kraków. 2 MKMów chodziło po zajezdni, normalnie się zachowywali oglądali autobusy itd... Potem rozwiązali sprawę i zabójcami byli ci MKMi. W scenach były Scanie, Gnioty, Vero... Fajny odcinek to był :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”