Komunikacja miejska w TV

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

A w "Szymon Majewski Show" zaproszone przez Szymona gwiazdy dawniej wychodziły z wagony metra na stacji Majewski Platz, a teraz schodzą z piętrowego autobusu ;)

Kamil

Post autor: Kamil »

Przed chwilą w ''Uwaga! Pirat'' pokazywali Warszawę i widać było Solarisy, MANa, Ikarusy, 105-ki, 13N... :mruga:

Lopez

Post autor: Lopez »

No, raczej niezupełnie. Odcinki W11 są, przynajmniej częściowo, oparte na faktach.
A to ciekawe... Prawda jest taka, że z polskimi statystykami CIEKAWYCH zabójstw to nawet by 1 odcinek w miesiącu nie wystarczyło.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A to ciekawe... Prawda jest taka, że z polskimi statystykami CIEKAWYCH zabójstw to nawet by 1 odcinek w miesiącu nie wystarczyło.
Nawet się chyba nie dziwię. Bo które zabójstwo jest "ciekawe" :roll:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Codziennie w Trafficu w TVN24 można pooglądać co sie dzieje na drogach polskich miast : Warszawy , Gdańska , Katowic , Szczecina . Dzieki temu można zobaczyć autobusy :) .

Traffici są zawsze co kwadrans od 6 do 9 w Poranku TVN24 :) .

PE 099

Post autor: PE 099 »

W Niedzielę na Discovery Channel w programie "Jak to jest zrobione" prezentowano budowę typowo Amerykańskiego 100% LF...

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

PE 099 pisze:W Niedzielę na Discovery Channel w programie "Jak to jest zrobione" prezentowano budowę typowo Amerykańskiego 100% LF...
A podobny filmik (tylko że z Discovery Science) jest tutaj:
http://pl.youtube.com/watch?v=iZuFxZWjmf0

PE 099

Post autor: PE 099 »

Właśnie to było :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

W filmie "Katyń" można zobaczyć parowóz Tr12-25.

PE 099

Post autor: PE 099 »

u2w chodziło mi o to że to co Kędzior podesłał w linku było wtedy w niedzielę na DC :!:

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

ep40 pisze:W filmie "Katyń" można zobaczyć parowóz Tr12-25.
Wtedy wypożyczyli go specjalnie z Wolsztyna, dorobili na drzwiach dymnicy czerwoną, komunistyczną gwiazdę, i starli oznaczenia (+ośnieżenie).
A swoją drogą ciekawe, czy to prawda historyczna, że w "maszynach trofiejnych" Sowietów znalazły się też parowozy pochodzenia austriackiego?

Kiedyś w Wiadomościach prezentowali materiał o jakiejś grupie artystycznej, w której elementem było wyginanie się i taniec na Lxd2 (!).

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

PAFAWAG pisze:dorobili na drzwiach dymnicy czerwoną, komunistyczną gwiazdę, i starli oznaczenia (+ośnieżenie)
Nie wiem czy to ten sam parowóz (raczej tak dla zmniejszenia kosztów) gdyż w dokumencie mówiącym o powstawaniu filmu były pokazane sceny z widocznym oznaczeniem Tr12-25.
PAFAWAG pisze:Wtedy wypożyczyli go specjalnie z Wolsztyna
On jest z Chabówki.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

A dzisiaj w Wiadomościach, w czołówce, jako główny motyw pokazano skład 805Na w Pabianicach.

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Hmm ja znalazłem w sieci filmik z 1 nocki Zielonogórskiej. :)
http://pl.youtube.com/watch?v=AK4maU6KH ... wa%2Epl%2F

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Razor 688 pisze:Hmm ja znalazłem w sieci filmik z 1 nocki Zielonogórskiej. :)
http://pl.youtube.com/watch?v=AK4maU6KH ... wa%2Epl%2F
Szkoda tylko, że to był przejazd z okazji przejścia na emeryturę tego M11. Ale impreza udana, i to się liczy. Miło, że pani spikerka znała pełną nazwę tego autobusu :D

Może to nie do końca telewizornia, ale na stronie hostingowej www.imageshack.us ostatnio reklamuje się MAN, że jego najmocniejszy silnik Diesla ma ponad 100,000 KM ;).

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

W ostatnim programie "Jazda Polska" na TVN Turbo pokazywali styl jazdy warszawskich kierowców autobusów, a w przyszłym tygodniu w programie "Wypadek - Przypadek" będzie analizowany wypadek z udziałem dwóch warszawskich tramwaii i autobusu turystycznego (MB O303 ??)

m3ntor

Post autor: m3ntor »

PAFAWAG pisze:Może to nie do końca telewizornia, ale na stronie hostingowej www.imageshack.us ostatnio reklamuje się MAN, że jego najmocniejszy silnik Diesla ma ponad 100,000 KM .
Eeee 100,000 KM? Nie za dużo? :-)

ppln

Post autor: ppln »

m3ntor pisze:Nie za dużo?
Chyba za mało, zwykły krótki NL223 ma 220 KM, a nie 100 ;)

Przecinek wprowadza części dziesiętne, do rozdzielania długich liczb jest spacja, albo w wyjątkowych przypadkach kropka.

Lopez

Post autor: Lopez »

ppln pisze:Przecinek wprowadza części dziesiętne
W krajach anglosaskich jest właśnie odwrotnie.
100000 KM mogą mieć silniki okrętowe, ale nie słyszałem żeby MAN takie produkował.

Kamil

Post autor: Kamil »

Przed chwilą w ''Twarzą W Twarz'' był policyjny H7.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”