Komunikacja miejska w TV

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
voy

Komunikacja miejska w TV

Post autor: voy »

Czy często spotykacie się z komunikacją miejską w telewizji?
Bo ja ostatnio oglądałem reklamy w TV to w reklamie tepsy jechał Ikarus i gniot a w reklamie Coldrexu jakiś niewiadomo jaki autobus zielony na linii 69 ;p

Wiśnia

Re: komunikacja miejska w TV

Post autor: Wiśnia »

voy pisze:Czy często spotykacie się z komunikacją miejską w telewizji?
Bo ja ostatnio oglądałem reklamy w TV to w reklamie tepsy jechał Ikarus i gniot a w reklamie Coldrexu jakiś niewiadomo jaki autobus zielony na linii 69 ;p
W jeszcze innej reklamie jest 105, a w pogodzie o 7:30 na TVP1 widać z balkonu przejeżdżające MANy i Ikarusy :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Jest pare reklam np.dawna reklama oleju kujawskiego,jak ludzie tłoczą się w tramwaju.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

W teledysku do piosenki "Za młodzi za starzy" Ryszarda Rynkowskiego widać w tle przystanek autobusowy "Piękna 02" w Warszawie (obok Parku Ujazdowskiego) z naklejkami - numerami linii zatrzymujących się na tym przystanku.

DAB

Post autor: DAB »

takie sobie Na wspólnej, czasem rano w Nauce Jazdy bywają busy, na TVP 1/2 nie pamietam jest serial komediowy o kobuchach w wawie.

51

Post autor: 51 »

w teledysku Lady Pank "Stacja Warszawa" widać pod koniec kierowce na tle Mana na pętli Dworzec Centralny, a na tle policjanta przejeżdżające akwarium

RiZoNe

Post autor: RiZoNe »

w jednym z odcinków drugiej cześci Ekstradycji widziałem niedawno nie istniejącą już warszawską linie autobusową 168 :( ehh te sentymenty :D

51

Post autor: 51 »

VOITH pisze:takie sobie Na wspólnej, czasem rano w Nauce Jazdy bywają busy, na TVP 1/2 nie pamietam jest serial komediowy o kobuchach w wawie.
Chodzi o kanarów? :D serial to Bulionerzy, ale jest w nim mnóstwo nieścisłości- wchodza do jednego busa, wychodzą z innego

przypomniał mi sie jeszcze film "Warszawa" - przewijał sie tam cały czas jejdn bus w charakterze dekoracji, a epizodycznie pojawiła sie postać llitościwego kontrolera z czymś co wyglądało jak terminal do kart kredytowych w ręce(bo LDP czyli warszawskie urządzenie kontrolerskie toto nie było)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

W serialu "Daleko od szosy" powtarzanym co jakiś czas, można poobserwować łódzką komunikację z przełomu lat 60-tych i 70-tych. Bohater serialu jest przez pewien czas kierowcą Jelcza-Ogórka :D

spider

Post autor: spider »

W serialu Na wspólnej często jest Warszawa pokazana i też autobusy lub trawaje:D był też jakiś chyba serial na TVP o gościu który kanarem był... co tam jeszcze??:lol: ehhhh nie wiem jak sobie przypomne to napisze.

mac : Poprawiam błędy , staraj sie ich nie robić .

Hannibal

Post autor: Hannibal »

W reklamie tp jest urywek gdzie są pokazane 2 warszawskie Jelcze 121.
Ostatnio zmieniony 2004-11-14, 18:22 przez Hannibal, łącznie zmieniany 1 raz.

Tommy

Post autor: Tommy »

Pojazdy KM można chyba najczęściej zobaczyć w reklamach, choć w filmach też ich nie brakuje, np. Speed. Uważam, że autobusy, tramwaje, ... urozmaicają produkcje telewizyjne i są ciekawym dodatkiem do filmu, reklamy itp.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Wczoraj w tvp byl film "Gliniarz z Metropoli" gdzie głowny bohater Eddie Murphy próbowal z partnerem zatrzymac amerykanski tramwaj który pędzil w dół i bokiem samochodu "doczepili" sie przodu tego tramwaju i udalo sie :cool:
Ostatnio zmieniony 2004-11-17, 18:52 przez Hannibal, łącznie zmieniany 1 raz.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

mac pisze:Wczoraj w tvp byl film "Gliniarz z Metropoli" gdzie głowny bohater Eddie Murphy próbowal z partnerem zatrzymac amerykanski tramwaj który pędzil w dół i bokiem samochodu "doczepili" sie przodu tego tramwaju i udalo sie :cool:
Ogladałem.Rzeczywiście tram pędził nieźle ale udało się go zatrzymać,i to z jakim skutkiem...

Policzan

Post autor: Policzan »

Albo naprzykład Miodowe Lata 1
Gdy były napisy końcowe były pokazane dwie 102na

spider

Post autor: spider »

Tak i Karol jeźdzł chyba 15-stką...:D hmm a w reklamie eurobanku jest pokazane metro(raczej warszawskie :!: )

voy

Post autor: voy »

I to chyba był rozwalacz budynków - wagon Konstal Metropolis.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:I to chyba był rozwalacz budynków - wagon Konstal Metropolis.
Nie przesadzajmy. Metropolisy nie rozwaliły jeszcze żadnego budynku. Co najwyżej filiżanki tańczyły "krakowiaka" razem z talerzami w szafach lub komodach ludzi mieszkających blisko tunelu metra...

A tak poza tym metro pojawia się tu i ówdzie na reklamach. I to nie tylko Metropolisy, ale również 81-ki...

[ Dodano: 2004-11-18, 12:36 ]
Ostatnio w niedzielę widziałem po Wiadomościach w TVP1, zdaje się, że "Bulionerów", czy coś w tym guście. W każdym bądź razie jest to serial. A jeden z bohaterów zdaje się, że chyba jest "kanarem", bo kontrolował ludzi w Solarisie Urbino 15 i złapał jakiegoś księdza...

Natomiast w lato ja byłem świadkiem zdarzenia. Kręcono jakiś film własnie w SU 15 (MZA, R7). Autobus jechał powoli ul. Rosoła, blokował ruch i w pewnym momencie zatrzymał się na przytanku tuż obok mnie. Ludzie podchodzili do autobusu i chcieli wsiąść, a pasażerowie w środku machali rękami, żeby nie podchodzić. W pewnym momencie autobus odjechał...

Mam nadzieję, że ten post znajdzie się tam gdzie powinien, czyli temacie: "Komunikacja w TV"...


Ufff. Udało się....

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Ufff. Udało się....
Jak widac te prośby i moje czary pomagają... :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No tak. I dzięki Ci za to... :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”