Pomysły na forum

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Hannibal nie jest swobodny od pięciu lat.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Po 20 maja się przewali i coś pokombinujemy, tylko zróbcie listę co dokładniej pasuje zrobić to się będzie jechać po kolei punkty z listy. ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Przede wszystkim zmienić wygląd. Nie znam strony, która od 5 lat wygląda tak samo, możecie mówić potem, że gorzej, ale fakt jest taki, że patrząc 5 lat na to samo miejsce przychodzi znużenie.

No i większość istotnych rzeczy była już na forum wspominana, ja będę naciskał na wprowadzenie punktów "pomógł" dla każdego użytkownika zamiast rang. I integrację z fejsbukiem, na głównej stronie musi się ładnie świecić, że fejsbuk itp., zresztą podczas wyświetlania postów też linki do FB mogłyby być widoczne, np. z boku.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

KKS pisze:(...) ja będę naciskał na (...) integrację z fejsbukiem, na głównej stronie musi się ładnie świecić, że fejsbuk itp., zresztą podczas wyświetlania postów też linki do FB mogłyby być widoczne, np. z boku.
Panowie! Nie przesadzajmy! Podobne szaleństwo mieliśmy jeszcze niedawno z nk, teraz na topie jest wszechobecny facebook. Sposób na promocję może i dobry, ale nie do tego stopnia, żeby pod postami były odnośniki do tego portalu. Oficjalne konto KMF'u oraz odnośnik do niego na portalu oraz głównej stronie forum powinien wystarczyć. Takie jest moje zdanie.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

A więc spróbujmy wszystko wrzucić do jednego wora:
  • Upgrade forum do wersji phpbb3 (rozwiązałoby to wiele z poniższych problemów),
  • ustawić szerokość strony na 80%, bo na monitorach HD aż bije po oczach pusta przestrzeń po bokach, poprawiłoby to wyświetlanie forum także na mniejszych rozdzielczościach,
  • nowy wygląd strony postulowany przez KKS - ja bym się jednak skłaniał ku niewielkiemu restylingowi z użyciem tej samej kolorystyki, jednak w oparciu o nowy styl forum, np.: Absolution, lub Freestyler,
  • Dostosowanie forum do mobilnych urządzeń, jak komórki, smartfony, czy tablety,
  • pozbycie się tej żółtej i pomarańczowej strzałki (?), czy czego podobnego. Nie wiadomo w sumie dlaczego one są i co mają oznaczać, ale przez nie forum trochę traci na wyglądzie. I tutaj moja sugestia na temat wyglądu strony - przykład z naszego fanpage'a: http://www.facebook.com/km.forum
  • funkcja pomógł dla każdego użytkownika,
  • dodanie kanału RSS forum,
  • większa integracja z facebookiem: nie tylko likebox na stronie portalowej, lecz także ikonka w topie strony, coś jak tutaj: http://transportnews.tk/, ale także do ikona podlinkowana do kanału RSS,
  • Na stronie portalowej dołączone pluginy z facebooka, jak: Rekomendacje, Ostatnia aktywność, któe wyświetlane byłby w blokach, jak obecnie obrazek z pogodą, itd..
  • zachowanie funkcji trójstopniowego ostrzeżenia widocznego dla wszystkich,
  • zachowane wyświetlanie obrazkowe przeglądarki i używanego systemu przez użytkownika, rozszerzone o obrazki innych, także obecnie używanych systemów operacyjnych: tj. iPhone, iPad, Android, Symbian, Windows Mobile, Windows Vista, Windows 7, wkrótce także Windows 8,
  • obrazki "User" dla użytkowników pod nazwą nicka,
  • poprawione działanie edytora postów (obecnie nie działa kolorowanie znaków, ustawianie rozmiaru czcionki; w phpbb3 jest to już naprawione),
  • Poprawa wyświetlania statusu komunikatorów (dla tlenu jest źle ustawione), można też rozwinąć to do adresu profilu do stron społecznościowych, np. profil na nk.pl, czy na facebooku,
  • pole do wpisywania numeru strony na którą chcemy sie udać w temacie,
  • Facebook Like button przy postach,
  • Zachowanie shoutboxu,
  • Facebook social plugins do Galerii
Ostatnio zmieniony 2012-05-01, 15:35 przez Przemek, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Ja jeszcze si.ę wypowiem - pole do wpisywania numeru strony na którą chcemy sie udać w temacie.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Skoda 16T pisze:Panowie! Nie przesadzajmy! Podobne szaleństwo mieliśmy jeszcze niedawno z nk, teraz na topie jest wszechobecny facebook.
A potem będzie co innego i przerzucimy się na co innego. FB jest teraz czy to się komuś podoba czy nie głównym źródłem informacji dla wielu osób, użytkownik może o forum zapomnieć, ale na tablicy będzie mu się pokazywała informacja o tym, że to i to dzieje się na forum. Dlatego link do FB musi być zawsze w widocznym miejscu, żeby nowy użytkownik tam kliknął i z nami został. Poza tym możliwość lajkowania postu na forum sprawi, że może zachęci to do przyjścia innych MKM-ów.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:Przede wszystkim zmienić wygląd. Nie znam strony, która od 5 lat wygląda tak samo, możecie mówić potem, że gorzej, ale fakt jest taki, że patrząc 5 lat na to samo miejsce przychodzi znużenie.
Nie zgodzę się. Jest dobrze i niech zostanie jak jest, możnaby jedynie dodać nowe schematy/tematy/jak to się tam nazywa, żebyś sobie zmienił :P
Kędzior pisze:pozbycie się tej żółtej i pomarańczowej strzałki (?), czy czego podobnego. Nie wiadomo w sumie dlaczego one są i co mają oznaczać, ale przez nie forum trochę traci na wyglądzie.
Tego? Nie jest złe, może zostać, chyba że będzie nowy wygląd.
Ja jeszcze dodałbym zmiany w ekipie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pmaster pisze:Ja jeszcze dodałbym zmiany w ekipie.
Ok. A wg. Ciebie kto nadaje się do ekipy ? ;)

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Hmm... może jeszcze dodanie do profilu sekcji z datą urodzin, itp. bzdetami?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze: Ok. A wg. Ciebie kto nadaje się do ekipy ?
Ciężko mi powiedzieć, poza tym jak przeglądam forum to nie wszyscy rzucają mi się w oczy tak, żebym ich jakoś zapamiętał. Ale lepiej jest mieć odpowiednią ilość dobrych, niż mało kiepskich.
Mrozard pisze:Hmm... może jeszcze dodanie do profilu sekcji z datą urodzin, itp. bzdetami?
Eee, to tylko taki niekoniecznie niezbędny bajerek

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Co wy z tym facebookiem? - Jakoś ja nie mam tam konta i żyję. Facebook jest teraz wszechobecny a to forum ostało się jeszcze normalne.

Twarzoksiążka jest tu tak potrzebna jak drzazga w d**ie.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

K4016td pisze:Co wy z tym facebookiem? - Jakoś ja nie mam tam konta i żyję. Facebook jest teraz wszechobecny a to forum ostało się jeszcze normalne.

Twarzoksiążka jest tu tak potrzebna jak drzazga w d**ie.
To że ty nie masz tam konta, [to znaczy że nie żyjesz! (żart)] to nie znaczy, że inni nie mają. I tak jak kiedyś przeglądanie internetu zaczynało się od Google, tak teraz wielu zaczyna od Facebooka i z niego dowiaduje się informacji w innych stronach, forach. I to daje dodatkową promocję strony.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Kędzior pisze:To że ty nie masz tam konta, [to znaczy że nie żyjesz! (żart)] to nie znaczy, że inni nie mają. I tak jak kiedyś przeglądanie internetu zaczynało się od Google, tak teraz wielu zaczyna od Facebooka i z niego dowiaduje się informacji w innych stronach, forach. I to daje dodatkową promocję strony.
To mam się czuć obywatelem drugiej kategorii jak tam konta nie mam?

Co do promocji strony - to chyba jedyny plus tego całego ''Fejsbuka''

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Trzeba myśleć ogólnikowo - jeżeli jest duża grupa osób z niego korzystających, to przydałoby się to wprowadzić. Przecież świat się nikomu nie zawali jak to się zrobi.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

K4016td pisze: To mam się czuć obywatelem drugiej kategorii jak tam konta nie mam?
Tak, ja też tak się czuję.
Facebooka można nie lubić, ale to już bardzo ważny element życia codziennego. A nawet jeśli miałby posłużyć tylko do promocji, to co z tego?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To mam się czuć obywatelem drugiej kategorii jak tam konta nie mam?
Wcale nie Musisz, ja też nie mam konta na Facebooku i jakoś nie czuję się człowiekiem drugiej kategorii - ale jeśli dałoby radę zareklamować forum na FB, to czemu by nie spróbować ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”