Uwagi odnośnie pracy ekipy

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

TLG pisze: Słowo ode mnie: zadeklarowałem opiekę nad działami "szynowymi". Jestem zadowolony z poziomu, który obowiązuje w tych działach. Dawno temu przeprowadziłem tam bardzo duże porządki i od tej pory działają bez większych problemów.
OK, to tym bardziej pokazuje braki na forum - Ty: Działy "Tramwaje" i "Kolej i Metro", MSzymkowiak - działy "Hand Made" i ten drugi co z niego powstał, na resztę zostają Kędzior, Marcin_FTŚ, Shadow238 i J-31, z czego dwóch ostatnich to osoby, które reagują tylko przy skrajnym syfie, do tego większość z Was siedzi pół dnia w pracy. Dalej uważasz, że jest wystarczająco dużo moderatorów?
TLG pisze: Wyznaję nieco inną metodykę moderowania.
Moja uwaga wzięła się stąd, że z początku wyznawałeś właśnie taką metodykę.
TLG pisze: Działań moderatora nie należy oceniać po liczbie wykonanych w jakimś okresie manewrów. Stawiamy na ilość posunięć czy na ich jakość? Sprawując dozór nad forum należy przede wszystkim skupić się na sprawach bieżących.
OK, ale sam przyznasz, że o ile w działach szynowych jest porządek, to w pozostałych niezbyt, taka reforma z przetargami bardzo by poprawiła przejrzystość informacji na forum.
TLG pisze: Reasumując: KMF nie jest i nie będzie ani serwisem newsowym ani wysokospecjalistycznym portalem opiniotwórczym. ¯yje własnym życiem dając szansę swobodnej (w granicach regulaminu i szeroko pojętych norm społecznych) wymiany zdań. Jeżeli ktoś ma przesadne ambicje względem KMF to zawiedzie się.
A tu się z Tobą nie zgodzę, ja mam ambicje względem KMF i uważam, że przy jakimś wysiłku można to zrobić. Oczywiście nie wierzę w to, że nagle stworzymy super społeczność i będziemy jeździć po Polsce i robić własne imprezy KM w każdym mieście, ale ogólny wizerunek forum można poprawić. Na PMTM w ogóle nie było moderatorów i mimo mnóstwa fachowych użytkowników grupa umarła, nie chcę żeby KMF zostało tylko forum z modelami i rysunkami.
J-31 pisze:Po prostu do tanga trzeba dwojga. Trudno o wszystko mieć pretensje do moderatorów. Klimat forum tworzą sami użytkownicy. To nie ja wykłócam się o byle szczegóły z Wami... tylko Wy sami w poszczególnych tematach często kłócicie się ze sobą.
Problem jest dlatego, że użytkownicy sygnalizowali zmiany, które ekipa olała i o to mi głównie chodzi w całej aferze.
Kędzior pisze: Wysłałem więc zapytanie do moderatorów, co w takiej sytuacji zrobić. Po naradzie moderatorów stwierdziłem, że w takim wypadku nie pozostało mi nic więcej, jak ukarać każdą osobę, która dalej rozwijała jakże mało merytoryczne wątki, pomimo tego, że wcześniej wysłałem upomnienie.
Trzeba spróbować zlikwidować źródło konfliktu. Po prostu ja, podobnie jak inni użytkownicy, czułem się oburzony, że ktoś może na KMF pisać takie totalne głupoty i nie można go sprostować. Dlaczego nikt z ekipy nie napisał - Butelka, nie dość, że zaczynasz OT i kłótnie w każdym temacie, to jeszcze gadasz totalne głupoty. Tego, co pisałem ja, pmaster, Amalio, czy inni. Dlaczego nikt nas nie poparł? Jakoś jak nie ma takich spamerów na forum to nie zbieramy warnów za kłótnie, przynajmniej nie w takich ilościach.
Coffee pisze: KKS -> Dla mnie jesteś sam, sobie winny. Zamiast go olać i mieć spokój, wykłócałeś się z nim jak głupi (i nie był to już Twój pierwszy raz. Pamiętam, jak ze mną się też tak wykłócałeś), a teraz sam zgrywasz niewiniątko. (Sprawa również się tyczy pmastera) Sorry, ale dla mnie takie zachowanie jest porównywalne ze skamleniem umierającego psa, potrąconego przez auto...
Odpowiedział Ci pmaster, odpowiedział Ci OPi. Wchodzę często na różne inne fora, na których jednocześnie można się dowiedzieć sporo sensownych rzeczy, jak i sporo totalnych głupot. Te głupoty inni użytkownicy mogliby wyprostować, ale idą Twoją drogą i nie "wykłócają się z nim jak głupi". I potem te fora mają opinię jaką mają. Ja jako aktywny użytkownik od tylu lat czuję się odpowiedzialny za to, co jest na forum i jak jest postrzegane na zewnątrz.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

J-31 pisze:Butelka - jeśli wróci - będzie pod kontrolą.
To on w ogóle wróci? Myślałem że go zbanowaliście: http://www.km-forum.com.pl/plusminus.ph ... iew&u=2762

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

J-31 pisze:Od pewnego czasu zaczyna mnie irytować, że coraz częściej w Hand Made - jeśli ktokolwiek prześle jakiś rysunek - to natychmiast ktoś podnosi krzyk

- tam są użyte moje fotele - to jest KRADZIE¯
- w tym rysunku są moje felgi - to jest KRADZIE¯
- w tym rysunku jest moja kreska - to jest kradzież i dziwię się, że moderatorzy jeszcze nie ukarali tego delikwenta
Dalece nie tylko to mnie drażni, ale nie będę się produkował setny raz bo to walka z wiatrakami a konkretnie mowa o masowych zakupach pojazdów w temacie o firmach fikcyjnych. Okej ja rozumiem że jak ktoś ma mało roboty w domu to sobie lubi porysować coś, ale nie do tego stopnia żeby wykupować wszystko co inni wystawiają na sprzedaż nazywajmy rzecz po imieniu głównie chodzi o kol. Skoda 16T i rietze, nie żebym miał coś przeciwko temu ale koledzy dajmy też szansę innym na rozwinięcie swoich firm i nie wykupujmy im wszystkiego spod nosa ;)
K4016td pisze:Mam takie malutkie pytanie o to - czy dodawanie sygnaturki o autorach rozwiązało by ten problem? Bo jeżeli tak to można założyć odpowiedni temat gdzie wpisywano by ludzi udzielających pozwolenia na swoje elementy?
No i to by było chyba najlepsze wyjście, niech każdy z rysunkowych autorów napisze czy wyraża zgodę na używanie jego rysunków i w jakim stopniu mogą być one modyfikowane (czy tylko można je przemalować czy też np poprawić w nich niektóre elementy)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

OPi pisze: To on w ogóle wróci? Myślałem że go zbanowaliście: http://www.km-forum.com.pl/plusminus.ph ... iew&u=2762
No to najwyraźniej jego mamy z głowy.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

A BTW spamowania mam jeszcze jedną propozycję.

Jak można zauważyć większość spamu rodzi się w Hyde Parku - część osób pisze jakiekolwiek bzdety żeby mieć tylko posta, a co za tym idzie większy pasek nad avatarem.
Może by tak wyłączyć naliczanie postów w Hyde-Parku, o ile aktualne oprogramowanie forum to umożliwia(nie wiem, nie znam się na tym ;)). Powstrzymało by to część spamerów którzy by pomyśleli że nie warto tam spamować skoro nie ma z tego żadnych korzyści. Wtedy by można ocenić merytoryczny wkład w rozwój forum danego użytkownika.

Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Zapewniam Cię, że moderatorzy nie są i nigdy nie byli dobierani w oparciu o zasadę BMW. Zawsze dokładnie i wspólnie przeglądamy kandydatów pod naprawdę wieloma względami. Czasami długo dyskutujemy i spieramy się odnośnie potencjalnych kandydatów
Są, nie są, i tak wychodzi to tak, jak wychodzi.
KKS pisze:Jakoś jak nie ma takich spamerów na forum to nie zbieramy warnów za kłótnie, przynajmniej nie w takich ilościach.
A i jak są, to warny często rozdawane są chyba tylko dlatego, żeby prowodyrowi nie było smutno, że tylko on oberwał. Np. ty dostałeś chyba tylko za to, że ci się chciało.
Marcin_FTŚ pisze:Okej ja rozumiem że jak ktoś ma mało roboty w domu to sobie lubi porysować coś, ale nie do tego stopnia żeby wykupować wszystko co inni wystawiają na sprzedaż
To możnaby do tego zorganizować jakieś rysunkowe RPG, tylko że to kupa roboty.
K4016td pisze: Co o tym sądzicie?
Czemu nie?

Tigin

Post autor: Tigin »

Taki mój mały pomysł ;) Skoro część moderatorów i tak jest odpowiedzialna tylko za małą część działów, to może by to odzwierciedlić też ustawieniach ;) Przecież jest możliwość przypisywania moderatorów tylko do wybranych działów. Dodatkowo przydałby się jeszcze chociaż jeden dodatkowy (lub kilku, ale do wybranych działów) moderator z zapasem czasu, a także jak już było wspominane, jeden lub dwóch adminów "technicznych". Mogli by oni mieć np. pełne lub ograniczone uprawnienia admina, a niekoniecznie posiadać uprawnienia moderatora ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

KKS pisze:Dalej uważasz, że jest wystarczająco dużo moderatorów?
Nigdzie tu nie napisałem, że uważam, że jest wystarczająco dużo moderatorów.
KKS pisze:Moja uwaga wzięła się stąd, że z początku wyznawałeś właśnie taką metodykę.
Możliwe.
K4016td pisze: część osób pisze jakiekolwiek bzdety żeby mieć tylko posta, a co za tym idzie większy pasek nad avatarem.
Najprostszym zabezpieczeniem przed nabijaniem postów jest wyłączenie zliczania w ogóle (nie tylko w HP) i "rang". I taki pomysł popieram.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Co do metodyki TLG uważam że nie jest zła, jaka by ona nie była.
TLG pisze:Najprostszym zabezpieczeniem przed nabijaniem postów jest wyłączenie zliczania w ogóle (nie tylko w HP) i "rang". I taki pomysł popieram.
Wyłączenie zliczania w ogóle to raczej średni pomysł, ale rang mogłoby nie być. Zresztą coś ciężko mi je teraz zaobserwować

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

TLG pisze:Najprostszym zabezpieczeniem przed nabijaniem postów jest wyłączenie zliczania w ogóle i "rang". I taki pomysł popieram.
Jeszcze można wyzerować komuś licznik wiadomości, żeby zaczynał od zera, może wtedy mu się odechce nabijania.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

OPi pisze:Jeszcze można wyzerować komuś licznik wiadomości, żeby zaczynał od zera, może wtedy mu się odechce nabijania.
Łatwo Ci powiedzieć, ale pretensje będą potem do nas. Moderatorów. Znów ja się będę musiał tłumaczyć, kto, dlaczego i jakim prawem ;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

No to jeszcze pozostaje opcja, by w regulaminie napisać, że przy okazji wlepienia zakazu pisania (po 3 ostrzezeniach) zerowany jest licznik postów. Wtedy pretensji być nie powinno, a przynajmniej można pokazać regulamin i po problemie. ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

OPi pisze:Jeszcze można wyzerować komuś licznik wiadomości, żeby zaczynał od zera, może wtedy mu się odechce nabijania.
Jak ktoś ewidentnie nabija posty to lepiej po prostu wystawić mu warna za nabijanie postów, a nie się bawić

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Zdaje się, że ktoś zadziałał i wyłączył rangi, jakoś teraz łyso. Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł, bo nowy użytkownik nie wie czy ma do czynienia z kimś, kto mu ot tak radzi, bo właśnie wszedł w temat czy z kimś, kto często i gęsto tu pisze, co jednocześnie oznacza, że jest raczej akceptowany tutaj, czy też odpisuje mu ktoś przypadkowy.

Mogłyby to zastąpić i zastąpiłyby w lepszy sposób punkty "pomógł", których tak ze dwa lata temu domagali się użytkownicy, wprawdzie teraz zaczęłoby się nabijanie od zera, ale w przyszłości można by było wyłączyć liczniki postów. Na dzień dzisiejszy jestem na nie. Propozycja K4016td bardzo dobra, spam w Hyde Parku nie jest szkodliwy, ale nie widzę powodu, żeby aktywność w Hyde Parku była liczona. Na wielu forach tak jest, także nie wydaje mi się, żeby był to jakiś poważny problem.

Wojciech
Posty: 92
Rejestracja: 2009-02-23, 22:22
Lokalizacja: Jedna z wielu nad Wisłą

Post autor: Wojciech »

KKS pisze:Zdaje się, że ktoś zadziałał i wyłączył rangi, jakoś teraz łyso. Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł, bo nowy użytkownik nie wie czy ma do czynienia z kimś, kto mu ot tak radzi, bo właśnie wszedł w temat czy z kimś, kto często i gęsto tu pisze, co jednocześnie oznacza, że jest raczej akceptowany tutaj, czy też odpisuje mu ktoś przypadkowy.
Faktycznie, dziwnie to wygląda. Wolałem widok rang.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

pmaster pisze:To możnaby do tego zorganizować jakieś rysunkowe RPG, tylko że to kupa roboty.
No właśnie, dlatego jest to temat rzeka i nic się z tym nie zrobi...

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Jest KRPG, ale nikt w to nie gra (może i przesadziłem... ale gra w to m.in. Butla :P ogólnie nie jest za dużo graczy), bo jest od jakiegoś czasu wybitnie nudne.

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

A ja mam pytanie (nie wiem czy już padło) odnośnie pochwał. Czy planuje się wprowadzenie pochwał tak, aby każdy użytkownik mógł do każdego posta dać "plusa"?

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Nie wiem, czy jest to dobry pomysł - zaraz znalazłaby się grupa użytkowników, która starałaby się sobie nawzajem podbijać punkty.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Niekoniecznie. A może w ogóle wyłączyć pochwały?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”