Uwagi odnośnie pracy ekipy

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

pmaster pisze:To możnaby do tego zorganizować jakieś rysunkowe RPG, tylko że to kupa roboty.
No właśnie, dlatego jest to temat rzeka i nic się z tym nie zrobi...

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Jest KRPG, ale nikt w to nie gra (może i przesadziłem... ale gra w to m.in. Butla :P ogólnie nie jest za dużo graczy), bo jest od jakiegoś czasu wybitnie nudne.

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

A ja mam pytanie (nie wiem czy już padło) odnośnie pochwał. Czy planuje się wprowadzenie pochwał tak, aby każdy użytkownik mógł do każdego posta dać "plusa"?

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Nie wiem, czy jest to dobry pomysł - zaraz znalazłaby się grupa użytkowników, która starałaby się sobie nawzajem podbijać punkty.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Niekoniecznie. A może w ogóle wyłączyć pochwały?

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

KKS pisze:Zdaje się, że ktoś zadziałał i wyłączył rangi, jakoś teraz łyso. Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł
Racja, jakoś łysawo. A np. jakby zrobić by aby rangi zależały od długości stażu na forum ( o ile tak się da)? I przede wszystkim nie będzie to powodować SPAMu.

Przykładowo mogłoby to wyglądać tak:
0-30 dni ranga x
od 30 dni do 12 miesiący ranga y
od roku do załóżmy 4 lat ranga z
powyżej 4 lat ranga xyz

Co o tym myślicie?

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Hmm... w sumie, to staż nie odzwierciedla tego, jaki user jest. Bo jeden może być w czymś ekspertem, mimo że na forum jest góra pół roku, a drugi po 4 latach nadal może być trollem.

Wojciech
Posty: 92
Rejestracja: 2009-02-23, 22:22
Lokalizacja: Jedna z wielu nad Wisłą

Post autor: Wojciech »

A ja bym chętnie powrócił do jeszcze wczorajszej metody, tzn. rang "procentowych".

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

To, czy się komu będą pod nickiem wyświetlały napisy, procenty, gwiazdki czy ptaszki to akurat mały problem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:"Tak, a moderatorzy nic nie robią". A robią? Tak naprawdę to do momentu ostatnich zmian w ekipie robili tylko irisbus i J-31, z czego J-31 - bez obrazy, bo to nie o to chodzi - jest takim dobrym wujkiem, który niechętnie wyciąga konsekwencje i tylko jak już jest naprawdę duży syf daje warny i dzieli tematy. Jest dobrym moderatorem, ale oprócz niego potrzeba też ludzi bardziej stanowczych. Ja się nie dziwię, że Kędzior się nie spieszył z dawaniem trzeciego warna Butelce, bo potem byłby "tym złym" i byłoby "że się na mnie uwziął". Bo co tak naprawdę robi reszta?
KKS pisze:
Marcin_FTŚ pisze:Niestety, ale jak tak patrzę na niektóre dyskusje to naprawdę wprowadziłbym zasadę twardej ręki...
To wprowadź, nie ma przecież dyscypliny wśród moderatorów, jak chcesz to możesz być twardy i bezwzględny
Panowie. Celowo zacytowałem te dwa fragmenty z postów naszego kolegi - KKS - który otwarcie nawoływał do zmian na forum i który przede wszystkim chciał nas - ekipę moderatorską - tymi słowami pobudzić do działania.

Na początek zapewniam, że nie jestem przeciwnikiem zmian. I nikt z naszych kolegów nie jest przeciwny jakimkolwiek zmianom. Jeśli są one ciekawe, to czemu nie, ale nad wszystkim musi rządzić rozsądek.

Aby udowodnić Wam, że uważnie słuchamy Waszego głosu, nasz kolega - Kędzior - wprowadził zasadę "twardej ręki". ;)

KKS o to otwarcie nawoływał (cytaty powyżej), reszta przyklasnęła, a gdy ja napisałem parę dni temu, że będziecie nas za to krytykować - nikt nawet się nie odezwał. :chytry:

No to nie musiałem długo czekać.

Oto PW jaki otrzymałem dzisiaj od jednego z naszych kolegów - na wszelki wypadek (aby go nie urazić) nie podam od kogo... treść jest oryginalna
Witam.
Nie chcę tu jakoś kogoś obrażać... Ale uważam (nie tylko ja) że trochę jednak z tymi warnami przesadzacie. A szczególnie Kędzior :| . Piszę na razie tylko ja, bo nikt inny się nie odważył do tej pory. Dlatego proszę was żebyście uregulowali tą sprawę, w innym wypadku złożymy odpowiednie wnioski do admina. Przepraszam za fatygę.
Pozdrawiam.
No i co teraz ? Co ma zrobić ekipa moderatorska ? :chytry:

Chcecie zmian ? OK - są zmiany... źle, bo są zmiany
Chcecie bardziej ostrej reakcji moderatorów ? OK - działamy... źle, bo moderatorzy za dużo dają warnów

Moja sugestia jest taka. Każdy głos w sprawie uwag prac moderatorów jest ważny. I zachęcam pisania tutaj...

... ale moderowanie forum Pozostawcie nam. ;)

Zapewniam, że my jako ekipa, decydując się na jakiś ruch względem danego użytkownika, wszystko dokładnie omawiamy. Chodzi o to by nikogo nie urazić i aby działać rozsądnie ;)
Ostatnio zmieniony 2012-03-30, 10:33 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Post autor: Rudy »

Zamiast usuwać rangi nie lepiej zostawić jedna nie zmieniająca się np user?

Wojciech
Posty: 92
Rejestracja: 2009-02-23, 22:22
Lokalizacja: Jedna z wielu nad Wisłą

Post autor: Wojciech »

pmaster pisze:To, czy się komu będą pod nickiem wyświetlały napisy, procenty, gwiazdki czy ptaszki to akurat mały problem.
Consuetudo altera natura est.

spooney

Post autor: spooney »

Ciężkie jest życie moderatora, wiem coś o tym bo sam jestem modem na bydgoskim forum komunikacyjnym. Też mieliśmy problemy z trollami, dziećmi neo ale po wprowadzeniu zasad "twardej ręki" (tzw. "fuckin-mod")problem zniknął jak ręką odjął :) Jeśli nie warny to za mniejsze naruszenia regulaminu userzy mieli blokowaną możliwość wypowiedzi na 14 dni - skutek murowany, szybko się nauczyli porządku, zniknęło trollowanie, spamowanie, wieczne offtopy i bezsensowne kłótnie. Teraz jest porządek, forum zostało przemoderowane, uporządkowane tematycznie i w zasadzie nie mam nic do roboty :) A kiedyś to nie wiadomo było w co najpierw ręce włożyć...
Pozdrawiam "ekypę" i wytrwałości życzę w dążeniu do merytorycznego kształtu forum mimo krytyki malkontentów i zbieraczy "gwiazdek" :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wojciech pisze: Consuetudo altera natura est.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure.
J-31 pisze:Aby udowodnić Wam, że uważnie słuchamy Waszego głosu, nasz kolega - Kędzior - wprowadził zasadę "twardej ręki".
Nie o to nam chodziło.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

J-31 pisze: No i co teraz ? Co ma zrobić ekipa moderatorska ?
Kontynuować, aż nie będzie porządku. Na mnie też się spamerzy skarżyli :P
Rudy pisze:Zamiast usuwać rangi nie lepiej zostawić jedna nie zmieniająca się np user?
O, właśnie, moglibyście coś takiego zrobić, bo teraz jest łyso pod nickiem.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Miło by było wyróżnić osoby, z którymi można rzeczowo pogadać. Bo tak to tacy nie będą się odróżniali od nowicjuszy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Kontynuować, aż nie będzie porządku. Na mnie też się spamerzy skarżyli :P
Tak ? No to przeczytaj sobie co napisał powyżej Pmaster.
pmaster pisze:Nie o to nam chodziło.
A dodatkowo zacytuję Ci kolejną wiadomość, którą dzisiaj otrzymałem w ciągu dnia, a przeczytałem teraz
No ale kiedyś na forum było luźno, nie trzeba było się martwić że za chwile się wyleci z forum z hukiem. Teraz na każdej stronie tematu jest warn dla kogoś. Okej, warny były, są i będą, ale z umiarem.
I kogo teraz niby mielibyśmy się słuchać ? Ty obstajesz przy swoim, a reszta ma już tego dosyć. Ja im się nie dziwię ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Jak ja byłem aktywny jako moderator, jak irisbus był aktywny, czy też jeszcze wcześniej - to również warny się sypały. Po prostu ludzie się odzwyczaili a muszą się nauczyć, że warn to tylko ostrzeżenie, za niego się nie wylatuje. Ile osób ostatnio dostało 3 warny i zakaz pisania? Butelka, oprócz niego jakiś czas temu autobus i drugi taki podobny spamer. Osoby, co do których forumowicze zgodzą się, że rozwalały dyskusje.

Po prostu do użytkowników musi dotrzeć - warn to nie wyrok, warn pokazuje, że robisz źle i masz spojrzeć na swoje zachowanie. Jeszcze zacytuję tę PW:
No ale kiedyś na forum było luźno, nie trzeba było się martwić że za chwile się wyleci z forum z hukiem.
Właśnie o to mi chodzi! Do tej pory na forum było zbyt luźno i ludzie sobie spamowali na lewo i prawo nie przejmując się tym, że ktoś będzie miał coś przeciwko. Te warny mają obudzić użytkowników i pokazać, że robią źle.

Inna sprawa, gdzie te warny? Nie widzę ich za bardzo, chyba że masowo lecą w działach z rysunkami i modelami, gdzie nie zaglądam.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

KKS pisze:Kontynuować, aż nie będzie porządku.
Jestem podobnego zdania. Oczywiście należy zachować zdrowy rozsądek, ale jak czytam 10 postów jałowej pisaniny o wyższości Jelcza nad Solarisem w temacie o MANie albo "Wypadkach i awariach pojazdów KM" ["Gdyby to był Jelcz to kierowca nie dostałby zawału serca"] (może przesadzam ale coś w ten deseń) to się lekko irytuję. Jak mam przeglądać ciągłe kłótnie, posty nie na temat albo "gorzkie żale" to wolę ominąć temat i się nie wypowiadać.
KKS pisze:Oprócz tego na szansę bycia moderatorem zasłużył Amalio. Wiem, że jest kontrowersyjny, ale nie wykłóca się z innymi użytkownikami już tak jak kiedyś i nie stosuje argumentów "nie bo nie". Jeśli miałby czas zająć się forum to z pewnością pomógłby w trzymaniu porządku.
IMO dobry pomysł, ale oczywiście wszystko zależy od ekipy i Amalia.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Ja osobiście, jeśli wypowiedzieć się można, również jestem absolutnie przychylny wszelakim zaostrzeniom w moderowaniu forum... Nie do końca rozumiem narzekań na p. Kędziora, bo jak by nie patrzeć, warny rozdawane przez niego są absolutnie zasłużone... Tym bardziej jest on cennym moderatorem, gdyż często zagląda właśnie do działu z rysunkami, a obiektywnie patrząc to właśnie tam istnieje największy chaos, sodoma i gomora, a przynajmniej było tak jeszcze nie dawno, bo wszelkie zmiany idą stanowczo ku lepszemu...

mrozard pisze:Miło by było wyróżnić osoby, z którymi można rzeczowo pogadać. Bo tak to tacy nie będą się odróżniali od nowicjuszy.
Szczerze mówiąc nie przystawał bym na coś takiego, gdyż niektórzy mogli by popaść w nieokiełznany samozachwyt, a to do niczego dobrego nie prowadzi... Po prostu dać tam napis User/Mod/Admin i tyle...

Dziękuję za udzielenie głosu, pozdrawiam...;) I tak jeszcze nawiasem, nie próbujcie na siłę dogodzić wszystkim, bo to się nigdy, ale to nigdy nie uda...;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”