Najlepszy autobus w waszym mieście/regionie

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Inspektor

Post autor: Inspektor »

J-31 pisze:
-->Mercedes Citaro(DLA)
Inspektorze, a czy mógłbys tak przybliżyć trochę ten autobus, tzn. opisać w jakich barwach się on objawia w DLA i czy jest to nowy, czy używany autobus (jeśli tak to ile ma lat). Czy ten autobus jest dwu- czy trzywejściowy ? :)
W ostatnią niedzielę (21.11) do PUP Czeladź przyjechał MAN NG272 z Niemiec. Jest to pierwszy niskowejścowy przegub w KZK GOP.
A czy Wiecie jaki jest wiek tego autobusu ? Bo jeśli jest on w miarę "świerzy", to rzeczywiście opłaca się kupować takie pojazdy niż nowe SU15 :mruga:
Jeśli o Citaro chodzi to sa 2 takie autobusy,jeżdzi on w barwach:żółtej + reklamy.Jest on doręczycielem pasażerów do Centrum Bielany (Tesco,Obi...idt),są to zupełnie nowe autobusy.Widziałem je jeszcze w oryginalnym malowaniu jak jechały do DLA pierwszym razem.Ma stałą trasę:Dworzec PKS - CH Bielany.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Dzięki.... :)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Inspektor pisze:
J-31 pisze: Inspektorze, a czy mógłbys tak przybliżyć trochę ten autobus, tzn. opisać w jakich barwach się on objawia w DLA i czy jest to nowy, czy używany autobus (jeśli tak to ile ma lat). Czy ten autobus jest dwu- czy trzywejściowy ? :)
Jeśli o Citaro chodzi to sa 2 takie autobusy,jeżdzi on w barwach:żółtej + reklamy.Jest on doręczycielem pasażerów do Centrum Bielany (Tesco,Obi...idt),są to zupełnie nowe autobusy.Widziałem je jeszcze w oryginalnym malowaniu jak jechały do DLA pierwszym razem.Ma stałą trasę:Dworzec PKS - CH Bielany.
Citaro z DLA są używane, kupione w 2003r. A do CH Bielany jeździ chyba Conecto #529.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Świetnie. Dzięki. Pozdrawiam ... :)

Orange

Post autor: Orange »

U nas w Warszawie najlepszym autobusem według mnie to MAN NL223 i Solaris Urbino 15, ale ten pierwszy co wymieniłem to jest lepszy

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

W Rzeszowie oprócz MANA NL223 wymieniłbym Vecto. Nie w sensie jego ogólnej jakości ale w porównaniu z liczną rzeszowską peerką wypada nieźle ;)

Kolins

Post autor: Kolins »

W Wejherowie wszystkie Neoplany są fajne. Ale ja najbardziej lubię Mana 10.180 HOCL-N. Jest po prostu zgrabny.

voy

Post autor: voy »

Jak on wygląda??

Hannibal

Post autor: Hannibal »


voy

Post autor: voy »

Aaaa to ten :) to jest chyba MAN NM192, a to co podał Kolins to na pewno wewnętrzne (w firmie MAN żeby rozróżnić poszczególne modele) oznaczenie MANów.

Kolins

Post autor: Kolins »

A czy przypadkiem MAN 10.180 HOCL-N nie jest poprzednikiem MANA NM192? Ale być może się mylę....

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Kolins , korzystając z okazji ,czy mógł byś w dziale Man założyc temat o tym autobusie?
Ja i inni chętnie byś my o nim się coś dowiedzieli :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście to jest ciekawy autobusik, rzadko spotykany w Polsce... :)

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

U nas najlepsze autobusy to Mercedesy Conecto i Volvo B 10 BLE i Volvo B 10L Autosany H7
Ostatnio zmieniony 2005-01-08, 15:16 przez Dominik, łącznie zmieniany 4 razy.

Kolins

Post autor: Kolins »

Melony też macie?? Oo, fajne busiki... Już dawno w Tczewie nie byłem... A Autosany H9 jeszcze macie? Kiedyś takim miałem przyjemność jechać.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Kolins pisze:Melony też macie?? Oo, fajne busiki... Już dawno w Tczewie nie byłem... A Autosany H9 jeszcze macie? Kiedyś takim miałem przyjemność jechać.
Tak mamy busiki dwa i zostały jeszcze nam zostały autosany H-9 35 oraz mamy jednego autosana A1010M .

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

Rzeszów: MAN NL223, ze starszych Merc O405N, najoryg. - Stokrotka.
A w regionie to zastanawia mnie MAN NL222 w Stalowej Woli. Muszę sie tam wybrać na niego.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Oglądałem zdjecia MPK Rzeszów ładne macie autobusy a w ogóle podoba mi się ten na avatarze

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

Dziękuję :) <puchnie z dumy> Na avatarze widnieje Autosan Stokrotka A844MN :D

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

A ja myślałem że na avaterze to A10 10M to widocznie się pomyliłem ale wygląda ja A10 10M chyba troche mam racje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”