Linia Wejherowo - Strzebielino

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Kolins

Linia Wejherowo - Strzebielino

Post autor: Kolins »

Nawet u nas mało kto wie, że od 16 grudnia jeździ linia nr 50 jakiegoś prywatnego przewoźnika z Wejherowa do Strzebielina. Ciekawe, jak długo się utrzyma... Na razie autobusy jeżdżą raczej puste. Trasa dość ciekawa, bo przez centrum Bolszewa, a nie główną drogą (ciekawe wydłużenie - ale więcej ludzi jest szansa zabrać). Firma posiada jakieś 2 małe autobusy, jeden ma drzwi... z tyłu! Nie są używane chyba... Muszę go koniecznie pstryknąć, wrzucę tu oczywiście.

Konkurencją ta linia może być najbardziej dla SKM, chociaż czas przejazdu nie jest nawet porównywalny (SKM jest o wiele szybsza). PKS jest na tej trasie też obecny, też lekko straci...

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

To mi troche przypomina początki SKM Warszawa.

Kolins

Post autor: Kolins »

Też tak po cichu startowali? W lokalnej prasie o linii nr 50 coś tam było, ale żadnych dat, cennika... A nie spodziewam się, żeby pierwsze kursy były darmowe...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy Wiesz może jak nazywa się przewoźnik i jaki tabor posiada ? ;)

Kolins

Post autor: Kolins »

Wszystko będę wiedział niedługo, proszę o cierpliwość... Ma jakieś 2 malutkie autobusy, jeszcze nie wiem, kto to taki... Dam znać.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Extra. Wielkie dzięki. Czekam na wieści. ;)

Kolins

Post autor: Kolins »

A najnowsze wieści są takie: 9.01.2006 zdjęto rozkłady jazdy, linia jest zawieszona lub zlikwidowana. Takie są skutki wożenia powietrza w autobusach. kurcze, nawet złamanej fotki nie zrobiłem... Ale wiem, że gość garażuje swoimi autobusami w Kębłowie k/Wejherowa, znajdę go wkrótce...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kolins pisze:A najnowsze wieści są takie: 9.01.2006 zdjęto rozkłady jazdy, linia jest zawieszona lub zlikwidowana. Takie są skutki wożenia powietrza w autobusach. kurcze, nawet złamanej fotki nie zrobiłem... Ale wiem, że gość garażuje swoimi autobusami w Kębłowie k/Wejherowa, znajdę go wkrótce...
Mam wrażenie - choć może mylne - że oni po prostu w nie właściwym momencie uruchomili to połączenie. Powinni powrócić do tematu w lato, w okresie turystycznym ;)

Kolins

Post autor: Kolins »

Wrażenie masz dobre, po co komu zimą ta linia...? Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś się skarżył na SKM na tym odcinku. Ta linia po prostu ją dublowała. Więc i latem ona nie przyniesie nikomu spodziewanych zysków.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Może przemyślą to jeszcze i ją zmodyfikują, a to oznacza, że bliżej wiosny bądź lata powstanie zupełnie nowa linia ;)

Kolins

Post autor: Kolins »

Gość się nieźle przejechał na tej linii... Całe MZK lało ze śmiechu, po co komu kursy do Strzebielina...? Z busiarzami tu można ładnie konkurować, jeżdżą do Gniewina, Choczewa... Tam nie ma kolei (tym bardziej SKM), jest tylko PKS.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A ja się zastanawiam co tej firmie - a właściwie jej szefostwu - wpadło do głowy, aby tak bezsensownie "umoczyć". Ciekawy jestem, czym się kierowali ? :cool:

[ Dodano: 2006-01-13, 10:01 ]
PS. Zdaje się, że w Warszawie mamy "powtórkę z rozrywki". I jeden z hoteli właśnie zorganizawał własną linię mikrobusową na lotnisko. Obsługują ją mikrobusy Mercedesy oraz Iveco. Jeżdżą dość często i są poobklejani reklamą linii.... No i... co najważniejsze mikrobusy jeżdżą zupełnie puste. Wożą powietrze... :mruga:

Kolins

Post autor: Kolins »

Mam już ten niesamowity autobus, który kursował na linii nr 50 Wejherowo - Strzebielino. Jest to Orion II.501, konstrukcja amerykańska (wiem od kolegi z Trambusa).

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

:shocked: Co to jest :nuts: :?: Ja się nie dziwie czemu pasażerów nie było :|.

Kolins

Post autor: Kolins »

rupak pisze::shocked: Co to jest :nuts: :?:
Hehe... :rotfl: Fajny, nie? Amerykański Orion, niezbyt częsty widok na naszych drogach... Architekton Sopot ma / miał coś takiego również. Wygląda jak karetka pogotowia... Kierowca przy dachu siedzi...

Ta firma Gert-Trans ma jeszcze jedno dziwne stworzenie, ale poczekajmy trochę... Zapoluję kiedyś.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

1. Orion jest firmą należącą do koncernu Daimler-Chrysler i jest raczej kanadyjska. Główna fabryka znajduje się w Kanadzie natomiast w USA jest wykonywany montaż końcowy.
2. Planetobus - nie Architekton.

Robson

Post autor: Robson »

Kolins pisze:Mam już ten niesamowity autobus, który kursował na linii nr 50 Wejherowo - Strzebielino. Jest to Orion II.501, konstrukcja amerykańska (wiem od kolegi z Trambusa).
Widzę że na Gorzowskich blachach więc wydaje mi się wcześniej że właścicielem był "Tatarzyński" który przez jakiś czas miał konkurencyjne połączenie Gorzów-Lipki Wielkie obsługiwane właśnie takimi autobusami a wcześniej tenże przewoźnik obsługiwał linię 102+105 na zlecenie MZK.

Kolins

Post autor: Kolins »

u2w pisze:Planetobus - nie Architekton
A tu mnie lekko zaskoczyłeś. Co tu jest nazwą firmy? Ja byłem pewny, że to Architekton...

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Architekton GDA to jest firma projektowo-budowlana. Planetobus Linie Autobusowe jest firmą- córką w/w. Powstała początkowo do obsługi osiedla Planeta. Ale nie przejmuj się, wielu myli te firmy ;) Spowodowane jest to prawdopodobnie tym, że pojazdy P. jeżdżą z autoreklamą Architektona na przodzie i bokach, natomiast info o przewoźniku jest umieszczane na tyle autobusu i to też w formie reklamy.

Kolins

Post autor: Kolins »

Wielkie dzięki za wyjaśnienia. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”