Coś się ruszyło w Poznaniu w autobusach.

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:Nie zauważyłem zeby na odcinku Górczyn<=> ¯eromskiego "93" był jakoś zatłoczony, z resztą dlatego juz nie jeżdżą tam 18-metrowce bo były puste, a że w 12-metrowce nie możesz usiąść to już zapchany?? Fajne masz mniemanie zapchania...
Jeździsz, jeździłeś na "93".??

Przegubowe MANy ścicągneli, po to aby mogły jeździc na innych liniach (widoczny niedobór długiej niskiej podłogi na A-3) a do wiadomosći lokalnej podali, że nie ma wystarczajacych potoków

Jutro jeżdze na "93" i jak chcesz to Ci moge notkatki szczegółowe zrobic. Jestem przekonany, ze w godzinach od 15-18 na "93" w kierunku Sobiecha zapełnienie 100%

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Jeździłem, teraz rzadziej i pamiętam, że pełny (wtedy) 18-metrowiec bywał niezwykle rzadko (zawsze siedziałem) . Nie przeczę stanowczo, że mały autobus moze byc zapchany ale 100 % a w 18-metrowym to jakieś 60 % :(

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:Jeździłem, teraz rzadziej i pamiętam, że pełny (wtedy) 18-metrowiec bywał niezwykle rzadko (zawsze siedziałem) . Nie przeczę stanowczo, że mały autobus moze byc zapchany ale 100 % a w 18-metrowym to jakieś 60 % :(
Były kursy co przegubowiec też był zapchany do granic wytrzymałości..

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Możliwe ale pamietam tylko jeden taki lekko po 7 na Górczyn ale za Zeromskiego już usiadłem... Tej linii potoki spadają z dnia na dzień od 1 lutego 1997 co mnie martwi bo ją lubię.

Podi

Post autor: Podi »

Poznańczyk pisze:Tylko co daje "91" na 18-metrowym MANie
Powiedz to moim kolegom dojeżdzającym nim do szkoły... Która jest przystanek przed pętlą...

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Ogólnie daje dużo na odcinku Ogrody<=> Połabska. Na drugi raz cytaj całą myśl jeśli już musisz...

Podi

Post autor: Podi »

Poznańczyk pisze:Na drugi raz cytaj całą myśl jeśli już musisz...
To zdanie nawet jesli nie jest wyrwane z kontekstu jest bez sensu...

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Ja uważam, że nie jest, bo tam (ma Bułgarskiej) nie potrzeba akurat tej linii. Możesz tego nie zrozumieć.

Podi

Post autor: Podi »

Poznańczyk pisze:Możesz tego nie zrozumieć.
Jak na razie to ty się cały czas gubisz w wypowiedziach na tym forum... To co powiem ja, Poznaniak i ty składasz w jedną papkę i prezentujesz w postach...
Ja uważam, że nie jest, bo tam (ma Bułgarskiej) nie potrzeba akurat tej linii
Jasne że nie potrzeba, ci co jeżdzą na mecze- wsiadać w A !!!

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Chodzi mi o to, żeby nie jeździł na Bulgarskiej prosto do Bukowskiej tylko skręcał jak kiedyś w Marcelińską.

PS. W niczym się nie gubię, bo umiem czytać ze zrozumieniem w przeciwieństwie do niektórych.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:Możliwe ale pamietam tylko jeden taki lekko po 7 na Górczyn ale za Zeromskiego już usiadłem... Tej linii potoki spadają z dnia na dzień od 1 lutego 1997 co mnie martwi bo ją lubię.
Przykładem drugiej takiej linii jest np 85

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

"90" też spada na 12-metrowce, słabnie....

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:"90" też spada na 12-metrowce, słabnie....
Też fakt. Jakos wszystko z Piątkowa spada na psy, oprócz "51"..

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

No i 74 chyba....

Podi

Post autor: Podi »

Poznaniak pisze:Jakos wszystko z Piątkowa spada na psy
98 też ma się dobrze i 93 w mojej opinii również(może jednak za rzadko jeżdze,możecie tego nie potwierdzić)...
Poznańczyk pisze:No i 74 chyba....
Jak najbardziej :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznaniak pisze:
Poznańczyk pisze:"90" też spada na 12-metrowce, słabnie....
Też fakt. Jakos wszystko z Piątkowa spada na psy, oprócz "51"..
Panowie, ale o ile pamiętam to linie 51, 74 oraz 90 łączą rejon os. Jana III Sobieskiego oraz Piątkowa ze Śródmieściem Poznania. A to oznacza, że poniekąd "dublują" PST.

Oczywiście celowo napisałem słowo dublują w cudzysłowiu, ponieważ doskonale Wiecie, że żadna z tych linii nie pokrywa się z trasą PST, a jedynie - w szczególnie linie 74 i 90 - poprowadzone są równolegle do PST.

PST odbiera im pasażerów, ludzie wolą dojechać tramwajem szybciej i bezpośrednio do Centrum, niż tłuc autobusami na tyły Starego Miasta - nawet za cenę tłoku i ścisku w tramwaju :mruga: Autobusy straszliwie lawirują po lokalnych ulicach. A tramwaj jedzie prosto - prosto do Centrum... ;)

Trudno, żeby w takich okolicznościach nie zmniejszały się potoki pasażerskie na tych liniach ;)

Podi

Post autor: Podi »

Panowie, ale o ile pamiętam to linie 51, 74 oraz 90 łączą rejon os. Jana III Sobieskiego oraz Piątkowa ze Śródmieściem Poznania.
Oczywiscie, 51 i 90 kończą bieg w centrum, natomiast 74 jedzie dalej na Rataje,drugie wielkie blokowisko Poznania :)
J-31 pisze:a jedynie - w szczególnie linie 74 i 90 - poprowadzone są równolegle do PST.
Równolegle,ale przez rejony gdzie nie ma tramwajów :)
J-31 pisze:PST odbiera im pasażerów, ludzie wolą dojechać tramwajem szybciej i bezpośrednio do Centrum, niż tłuc autobusami na tyły Starego Miasta - nawet za cenę tłoku i ścisku w tramwaju :mruga: Autobusy straszliwie lawirują po lokalnych ulicach. A tramwaj jedzie prosto - prosto do Centrum... :wink:
Jak ktoś chce dojechać na Stary Rynek,to wybiera jednak 74 z moich obserwacji-20 minut i jesteś :)
J-31 pisze:Trudno, żeby w takich okolicznościach nie zmniejszały się potoki pasażerskie na tych liniach :wink:
Kiedyś było odwrotnie...

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

74 i 90 jadą może i równolegle do PST, ale nie zapominajmy że jadą rejonami gdzie jednak S¡ tramwaje: Piątkowska, Murawa, Słowiańska/Szelągowska (Wilczak), Solidarności (d. Serbska).

Podi

Post autor: Podi »

74 i 90 jadą może i równolegle do PST, ale nie zapominajmy że jadą rejonami gdzie jednak S¡ tramwaje: Piątkowska, Murawa, Słowiańska/Szelągowska (Wilczak), Solidarności (d. Serbska).
Zawsze jakieś są w pobliżu,ale nie tak blisko żeby ludziom się chciało łazić...Choć rola dowozowa do tramwajów to tez duzy odsetek pasażerów...

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

W sumie masz rację, ale ja jesli miałbym jechać z Os. Pod Lipami na Garbary to racjonalnie jechałbym 74 lub 90, ale dla przyjemności chyba wybrałbym "4" jeśli miałbym czas...

[ Dodano: 2006-02-13, 22:32 ]
Głupio mi trochę,że 2 posty moje będą obok siebie, ale co zrobić?? Po co mam zakładać nowy temat...

Zatem, od 1 marca lub kwietnia jak informują poznańskie dzienniki linia 50, o której już pisałem poid naciskiem King Crossa ma ruszyć. Obsługa niestety co pół godziny na opisywanej już trasie Ogrody - Górczyn.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”