Transmiejskie linie autobusowe

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej

Czy należy tworzyć linie autobusowe transmiejskie wspomagające tramwaje i trolejbusy??

TAK
4
44%
NIE
5
56%
 
Liczba głosów: 9

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Transmiejskie = przez miasto (nigdzie nie jest napisane że przez centrum), a nikt mi nie wmówi, że 82 91 i 93 nie są transmiejskie, bo linie dzieli się na lokalne (typu 65 88 87) i transmiejskie (82 91 93 74 90 63 A). Jak już nie macie o czym pisać to proponuję dokładność wypowiedzi=>zatem "linie transśródmiejskie" (74 90 A 71 51 63 68).
Proponuję bardziej kulturalną wymianę zdań (chociaż ta dyskusja staje się już tak żenująca, że zastanawiam się, czy warto ją kontynuować. Skoro "transmiejskie" znaczy "przez miasto" (bo tak w istocie jest), to każda linia miejska kwalifikuje się do tej definicji, czyli wychodzi na to, że jest to dyskusja o wszystkim, czyli o niczym.)
mod. Thomas78
Ostatnio zmieniony 2006-01-12, 23:21 przez Poznañczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:Transmiejskie = przez miasto (NIGDZIE ZATEM NIE JEST NAPISANE PRZEZ CENTRUM), a nikt mi nie wmówi, że 82 91 i 93 nie są transmiejskie, bo linie dzieli się na lokalne (typu 65 88 87) i transmiejskie (82 91 93 74 90 63 A). Jak już nie macie o czym pisać to proponuję dokładność wypowiedzi=>zatem "linie transśródmiejskie" (74 90 A 71 51 63 68).
A musisz krzyczeć (znamy regulamin forum)??

"93" jadące w głównej mierze jedna z głównych tras przelotowych przez Poznań nie można nazwać transmiejską. Jeśli sie już mowi o transmiejskich to zakładajmy scisle centrum.

"68" transśródmiejska bo.....?

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

To nie jest krzyk tylko chce żeby ktoś to zauważył, fakt mogłem np. pogrubić.

93 można nazwać transmiejską, bo nie dowozi on lokalnie do innego środka transportu tylko wiezie ludzi przez prawie całe miasto w osi N-S. A jedzie trasą przelotową dla Winiar (wiesz gdzie to jest w ogóle??) i żeby przewieźć mieszkańców stamtąd szybko na Ogrody i Górczyn, czyli przemierza całe miasto!

68 bo jedzie na Dw. PKP, Dworcową, Św. Marcinem, Niepodległości a to chyba ścisłe Centrum Poznania!

Ja już mogę skończyć ten temat, bo bezsensowna jest chyba rozmowa jak się ktoś czepia byleby nabijać postów i udowodnić, że ma się zawszę rację. :mruga:

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Poznańczyk pisze:To nie jest krzyk tylko chce żeby ktoś to zauważył, fakt mogłem np. pogrubić.
5 i) Nie nadużywaj formatowania czcionek (nie pisz pogrubioną czcionką, nie używaj rozmiaru "duży" i "ogromny", nie pisz postu WIELKIMI literami (użycie wielkich liter oznacza krzyk); ;)
Poznańczyk pisze:bo bezsensowna jest chyba rozmowa jak się ktoś czepia byleby nabijać postów i udowodnić, że ma się zawszę rację. :mruga:
I ciekawe kto to taki sobie licznik postów nabija, ciekawe.. :diabeł:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:To nie jest krzyk tylko chce żeby ktoś to zauważył, fakt mogłem np. pogrubić.

93 można nazwać transmiejską, bo nie dowozi on lokalnie do innego środka transportu tylko wiezie ludzi przez prawie całe miasto w osi N-S. A jedzie trasą przelotową dla Winiar (wiesz gdzie to jest w ogóle??) i żeby przewieźć mieszkańców stamtąd szybko na Ogrody i Górczyn, czyli przemierza całe miasto!
Wiem gdzie są Winiary, lepiej sie martw o swoja topografię, bo Twoja jest lekko zakręcona. 93 mam w jednym paluszku. Powiadasz, że nie dowozi. Sobieskiego, Piątkowska- tam ludzi na tramwaj na prawdę nie dowozi?
Poznańczyk pisze:68 bo jedzie na Dw. PKP, Dworcową, Św. Marcinem, Niepodległości a to chyba ścisłe Centrum Poznania!
No przystańmy na tym, ale w ten sposób można by jeszcze kilka linii wymienić

[ Dodano: 2006-01-12, 22:37 ]
Mac pisze:
Poznańczyk pisze:bo bezsensowna jest chyba rozmowa jak się ktoś czepia byleby nabijać postów i udowodnić, że ma się zawszę rację. :mruga:
I ciekawe kto to taki sobie licznik postów nabija, ciekawe.. :diabeł:
@Mac: Nie wmówisz mu tego, niestety..

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Może do Sobieskiego, tylko że on tam był przed PST :lol: a na Piątkowskiej jakos olbrzymiego ruchu nie ma.

A moja topografia terenu jest świetna =>nieskromnie powiedziane. Ciekawe w czym jest zakręcona??

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dobra panowie - koniec tej kłótni. :|

To może dla równowagi, zapraszam do wpisania czegoś o liniach transmiejskich innych kolegów. :)

Np. Szczecin, Gdańsk. Jak tam jest z autobusowymi liniami transmiejskimi. Czy one pokrywają się z tramwajami. Czy je dublują ? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”