Informacja przystankowa

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ep40 pisze:oraz raz się spotkałem z tym że nie było znaczka o kursie niskopodłogowym, a mimo tego podjechał niskacz
Straszne.
ep40 pisze:lecz niestety godziny odjazdów nie zawsze odpowiadają temu kiedy pojazd przyjedzie
Jeszcze straszniejsze.
Mnie w Słupsku podobało się oznaczenie przystanków (nazwa i linie) — estetyczne, czytelne, widoczne z daleka. Gdyby u nas tak było…

Ryszard49

Post autor: Ryszard49 »

Witam.
W Bydgoszczy rozkłady jazdy umieszczone na przystankach oraz do ściągnięcia na komórkę wyglądają tak:
http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/?id=komu ... klad_jazdy
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Busman dla ubogich

Post autor: pmaster »

Wracając w czwartek ze szkoły, poszedłem jak zwykle na przystanek Kolegialna 1-go Maja. Jest to przystanek typu zatoczka, wąski chodnik, kupa ludzi nań, i słupek przystankowy z rozkładami wielu linii, aczkolwiek brakowało tam co najmniej jednego rozkładu — linii 7. Aczkolwiek rozkład ten znajdował się na ścianie kamienicy obok słupka przystankowego:
Obrazek
Dobry pomysł, jeśli komuś podobają się rozkłady z Busmana, a nie ma nań pieniędzy.
Dla porównania — Busmanowski rozkład 7-ki, który powinien tam być

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

plocmaster pisze:Dobry pomysł, jeśli komuś podobają się rozkłady z Busmana
Na komputer i choćby OO też nie stać :?: Gutenberg się w grobie przewraca :nuts:

ppln

Post autor: ppln »

u2w pisze:Na komputer i choćby OO też nie stać
Przecież Busmana mają bo inaczej by nie mogli szybko i łatwo eksportować rozkładów na stronę internetową.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

u2w pisze:Na komputer i choćby OO też nie stać Gutenberg się w grobie przewraca
Komputer kosztuje z grubsza tyle samo, a OO do zastosowań komercyjnych chyba jest płatne :mruga:
ppln pisze:Przecież Busmana mają bo inaczej by nie mogli szybko i łatwo eksportować rozkładów na stronę internetową.
Może wygasła im licencja, albo komputer się popsuł :D

ppln

Post autor: ppln »

plocmaster pisze:a OO do zastosowań komercyjnych chyba jest płatne
?! ?! ?! ?! ?! ?! ?!
Nie ma czegoś takiego jak OO.org do zastosowań komercyjnych, OO.org jest na GPL tak jak (GNU/)Linux. I z komercyjnymi wydaniami jest tak jak z pudełkowymi Linuksami - można kupić i ma się wsparcie i dodatki, ale nie trzeba (bo jest wersja oficjalna OO.org i darmowa OO.ux.pl)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

plocmaster pisze:OO do zastosowań komercyjnych chyba jest płatne
StarOffice dla zastosowań komercyjnych był płatny, dlatego część programistów z Sun się obraziła i zrobiła OO, który jest bezpłatny we wszystkich wydaniach :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

No tak, istotnie, oprogramowanie wolne jak Ikarus z wyłączonym silnikiem. Myślałem, że te Linuxy, OpenOfficy i inne wynalazki są, jak wszystko, płatne, gdy zarabia się nimi pieniądze. No cóż, bojownik o wolność oprogramowania i demokrację komputerową to ze mnie żaden…

ppln

Post autor: ppln »

plocmaster pisze:No cóż, bojownik o wolność oprogramowania i demokrację komputerową to ze mnie żaden…
Polecam lekturę Stallmana :P

DK_ZG

Post autor: DK_ZG »

W Zielonej Górze rozkład wygląda tak:
http://zkmkm.nazwa.pl/pazdziernik2007/11.jpg

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Mogłyby być w 1 kolorze

Lopez

Post autor: Lopez »

Mogłyby być w 1 kolorze
A cóż Ci tu przeszkadza? ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Faktycznie pomysł z kolorami nie jest zły. ;)

To co mnie może lekko razić, to brak nazw przystanków, na których zatrzymują się autobusy tej linii. :cool:

Chociaż inna rzecz, że ta linia - 24 - wydaje się być bardzo krótka. Zaledwie dwie ulice. To może nawet jest usprawiedliwieniem.

DK_ZG, czy Mógłbyś w kilku słowach streścić jaką funkcję spełnia linia 24. Czy to jest jakaś specjalna linia. Tak się zastanawiam, ponieważ ma małą częstotliwość, jest dosyć krótka i funkcjonuje wyłącznie w DS. Co więcej dubluje się z inną linią - 28 (której autobusy kursują dokładnie po tej samej trasie ? :shocked: ) ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Mnie zdziwoło na tym rozkładzie, że chociaż kursuje tylko w dni powszednie i to co godzinę to zrobiono dla niej pełną tabelkę. W Krakowie jeśli coś nie jeździ w weekendy to automatycznie nie umieszcza się na rozkładzie pustych rubryk.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Mnie zdziwoło na tym rozkładzie, że chociaż kursuje tylko w dni powszednie i to co godzinę to zrobiono dla niej pełną tabelkę. W Krakowie jeśli coś nie jeździ w weekendy to automatycznie nie umieszcza się na rozkładzie pustych rubryk
To rzeczywiście ciekawe. W Warszawie również używa się całej tabeli, ale w dni, których dana linia nie kursuje, pisze się zwykle "nie kursuje". ;)

A mnie coraz bardziej zastanawia ta zielonogórska linia. Co to właściwie jest - linia szczytowa ? :roll:

DK_ZG

Post autor: DK_ZG »

Już odpowiadam :)
Linia 24 nie jest aż taka krótka jak się wydaje.. wyszczególnione są ulice, na których ta linia ma jeszcze przystanki, poprzednich ulic nie podano. "24" ma za zadanie dowozić uczniów do trzech szkól zawodowych/techników, które znajdują się na ulicy Botanicznej. Pokrywa się z linią 38, a nie 28 :) (wiem słabo widać). Linia 38 ma trochę krótszą trasę niż 24 i wykonuje tylko dwa kursy rano..

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Trochę nieczytelny jest przez ten trójkolor

Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 282
Rejestracja: 2007-10-02, 21:05
Lokalizacja: PL-WR,KR,KSU/IE-G

Post autor: TranslatorPS »

To nawet bardzo pomysłowe,bo ja np. muszę spoglądać w dolną część rozkładu i szukać wśród "cegiełek".Dobry też trójkolor.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pisaczek pisze:To nawet bardzo pomysłowe,bo ja np. muszę spoglądać w dolną część rozkładu i szukać wśród "cegiełek".
Hm. No tak, ale co jest pomysłowe ? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”