Informacja przystankowa

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
DK_ZG

Post autor: DK_ZG »

W Zielonej Górze rozkład wygląda tak:
http://zkmkm.nazwa.pl/pazdziernik2007/11.jpg

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Mogłyby być w 1 kolorze

Lopez

Post autor: Lopez »

Mogłyby być w 1 kolorze
A cóż Ci tu przeszkadza? ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Faktycznie pomysł z kolorami nie jest zły. ;)

To co mnie może lekko razić, to brak nazw przystanków, na których zatrzymują się autobusy tej linii. :cool:

Chociaż inna rzecz, że ta linia - 24 - wydaje się być bardzo krótka. Zaledwie dwie ulice. To może nawet jest usprawiedliwieniem.

DK_ZG, czy Mógłbyś w kilku słowach streścić jaką funkcję spełnia linia 24. Czy to jest jakaś specjalna linia. Tak się zastanawiam, ponieważ ma małą częstotliwość, jest dosyć krótka i funkcjonuje wyłącznie w DS. Co więcej dubluje się z inną linią - 28 (której autobusy kursują dokładnie po tej samej trasie ? :shocked: ) ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Mnie zdziwoło na tym rozkładzie, że chociaż kursuje tylko w dni powszednie i to co godzinę to zrobiono dla niej pełną tabelkę. W Krakowie jeśli coś nie jeździ w weekendy to automatycznie nie umieszcza się na rozkładzie pustych rubryk.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Mnie zdziwoło na tym rozkładzie, że chociaż kursuje tylko w dni powszednie i to co godzinę to zrobiono dla niej pełną tabelkę. W Krakowie jeśli coś nie jeździ w weekendy to automatycznie nie umieszcza się na rozkładzie pustych rubryk
To rzeczywiście ciekawe. W Warszawie również używa się całej tabeli, ale w dni, których dana linia nie kursuje, pisze się zwykle "nie kursuje". ;)

A mnie coraz bardziej zastanawia ta zielonogórska linia. Co to właściwie jest - linia szczytowa ? :roll:

DK_ZG

Post autor: DK_ZG »

Już odpowiadam :)
Linia 24 nie jest aż taka krótka jak się wydaje.. wyszczególnione są ulice, na których ta linia ma jeszcze przystanki, poprzednich ulic nie podano. "24" ma za zadanie dowozić uczniów do trzech szkól zawodowych/techników, które znajdują się na ulicy Botanicznej. Pokrywa się z linią 38, a nie 28 :) (wiem słabo widać). Linia 38 ma trochę krótszą trasę niż 24 i wykonuje tylko dwa kursy rano..

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Trochę nieczytelny jest przez ten trójkolor

Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 282
Rejestracja: 2007-10-02, 21:05
Lokalizacja: PL-WR,KR,KSU/IE-G

Post autor: TranslatorPS »

To nawet bardzo pomysłowe,bo ja np. muszę spoglądać w dolną część rozkładu i szukać wśród "cegiełek".Dobry też trójkolor.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pisaczek pisze:To nawet bardzo pomysłowe,bo ja np. muszę spoglądać w dolną część rozkładu i szukać wśród "cegiełek".
Hm. No tak, ale co jest pomysłowe ? ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mała ciekawostka - coś do tematu. Na okres Święta Zmarłych służby przystankowe ustawiły w rejonie ul. Królewskiej i Marszałkowskiej kilka tymczasowych przystanków autobusowych.

I oto poniżej mamy przykład takiego właśnie przystanku. Spełnia on dwie funkcje:

1. jest on dla "wysiadających" pasażerów linii 276
2. a jednocześnie jest on dla "wsiadających" pasażerów linii 227 (i tylko jej rozkład wisi na tabliczce) :)

Obrazek

Obie linie łączyły ul. Królewską z Cmentarzem Bródnowskim. Tyle tylko, że autobusy linii 276 podjeżdżały na cmentarz od strony ul. Odrowąża (czyli do bramy zachodniej), a 227 na ul. św. Wincentego (czyli do bramy wschodniej) ;)

Michał

Post autor: Michał »

Tak wygląda rozkład MPK Sieradz:
Obrazek
(Nie ukradłem go, jak zmieniali na aktualny to sobie wziąłem, zdjęcie robione aparatem z K510i, kiedyś miałem jeszcze starszy ten w starym stylu - godziny odjazdu wypisane po kolei nie tabelka, również linia 6, ale zgubiłem go kilka lat temu)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie zmieniają się rozkłady wywieszane na przystankach.

Dla porównania - stare rozkłady. Tak wyglądają jeszcze na większości przystanków
Obrazek

A to są najnowsze rozkłady ;)
Obrazek Obrazek

Krótko napiszę, że różnica pomiędzy starym a nowym polega na tym że na nowych rozkładach pojawia się średni czas przejazdu pomiędzy przystankami, oraz całej trasy ;)

Oczywiście, liczba minut zaznaczona w kwadraciku to kurs realizowany pojazdem niskopodłogowym. ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

We Wrocławiu mamy rozkłady jazdy analogiczne do tego:
Obrazek
Tylko że zamiast napisu ZDIK Wrocław, jest teraz napis Wydział Transportu UM Wrocławia.

I nie ma już takich "wynalazków" jak godziny odjazdów od 11:00 do 12:00 dnia jutrzejszego:
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

1. Jeżeli moge powiedzieć nie narzekam ale na kilku przystankach albo jest sam słupek bez rozkładu bo ukradli ale to raczej pozamiastem w mieście natomiast tabliczki z rozkładem są zamalowane markerami i mało widoczne ledwo co mozna odczytać na kilku przystankach o jakich godzinach odjeżdża autobus. Jeżeli chodzi o same przystanki to ja powiem tyle są w stanie jakim są zwykłe drewniane wiaty deski poodrywane przez chuliganów popisane i same zatoczki wymagają remontu koleiny sie porobiły.
2. Kiedyś były na każdym nowszym przystanku przykręcone tabliczki z numerem przystanku i liniami odjeżdżającymi z nich teraz ślad po noch zaginoł jak zwykle wścieki kibice podrywali.Jeżeli chodzi o nazwy przystanków to kilku się nie połapie co oznacza C.K.U. WUCH np.
3. Tak na każdym przystanku jest to napisane jeżeli chodzi o kierunek jazdy.Przesiąść raczej można sie na każdym przystanku.

bubel12345

Post autor: bubel12345 »

A w Rybniku łatwo można odczytać jaki i o której godzinie jedzie, jest tabelka podzielona na 3 części:Dni robocze,sobota niedziela i nie pisze jak w KZK GOP np godzina 15 i mniejsze cyfry minuty,w których jedzie dany autobus, tylko 15:01, 15:30. Jak nie rozumiecie, raczej nie, to wyśle dziś po szkole zdjęcie rozkładu.A właśnie jeśli KB nie pisał, to w Rybniku wkrótce na każdym przystanku będzie informator,trzy nabliższe przyjazdy autobusów. Na każdym inny, to zależy jak często jeżdżą na danym przystanku.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Krakowie rozwiązano to jeszcze ciekawiej. Linia tramwajowa nr 50 (Krowodrza Górka - Kurdwanów pętla), ma dosyć specyficzną częstotliwość. Toteż rozkłady jazdy wywieszone na przystankach ... są podwójne. Na pierwszym (ten od lewej), widać rozkład jazdy z dnia powszedniego. Na drugim (ten po prawej) widać rozkład jazdy w soboty oraz niedziele i święta ;)

Obrazek

Lopez

Post autor: Lopez »

Raczej konieczność, niż wynik szczególnej pomysłowości ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Hah, nie myślałem, że po napisaniu na WFK, że na moim osiedlu nie ma na przystankach informacji o biletach semestralnych na drugi dzień pojawi się ekipa, która stosowane info powiesi... Szkoda, że z półtoramiesięcznym opóźnieniem :D

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

W sumie nie wypowiedziałem się jeszcze o informacji pasażerskiej w Przemyślu.
Rozkłady występują następująco:
:strzałka: MZK
galeria/details.php?image_id=18858
:strzałka: PKS
galeria/details.php?image_id=18958
galeria/details.php?image_id=15973
Jeśli chodzi o wyeksponowanie numerów autobusów na przystankach to na niektórych wiatach są namalowane numery z których odchodzą poszczególne kursy. Natomiast są one bardzo stare, a na nowych przystankach takich informacji nie ma, tylko są bezpośrednio na rozkładach.
Oczywiście zdarza się, że rozkłady są pozrywane, szybki zbite i nie można się niczego dowiedzieć, ale nie długo po tym zajściu znów pojawia się rozkład.

MZK Jarosław:
:strzałka: galeria/details.php?image_id=18127
Co do wiat to znajdują się tam tylko rozkłady.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”