Informacja przystankowa

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

A pokazują spóźnienia?

DK_ZG

Post autor: DK_ZG »

Tak.. jeśli autobus jest opóźniony to czas przyjazdu zwiększa się, czasem dochodzi do sytuacji takiej, że dana linia znika z tablicy, bo coś innego przyjedzie wczesniej. Ostatni wiersz na tablicy pokazuje różne informacje od imprez kulturowych do zmian w rozkładach. W przypadku wyłączenia przystanku z ruchu, który obsługuje tablica oczywiście pokazuję się takak informacja ze wskazaniem najbliższego.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Świetna rzecz, taka tablica. Może kiedyś będą u nas…

Michał

Post autor: Michał »

W Łodzi (pętla Dworzec Kaliski, Wyszyńskiego itp.) przecież jest takie coś. Taka tablica elektroniczna, która pokazuje najbliższe odjazdy.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

W Poznaniu na pętlach też jest, ale cały bajer tablic z Zielonej Góry polega na tym, że zamontowane są one na przystankach pośrednich, co zresztą było napisane już wyżej ;)

ppln

Post autor: ppln »

A do tego podaje spóźnienia i nieobsadzone kursy, a nie tylko rozkład jak w Łodzi na Kaliskim czy Wyszyńskiego (ale ta to chyba nie działa)

Podi

Post autor: Podi »

bystrzak2000 pisze:Czy taki rozkład uważasz za mało wyraźny: http://komunikacja.we.wroclawiu.net/roz ... /11216.pdf ?
Można być cwaniakiem i podać linka do wersji pdf :cool:
Tylko że na żywo jest to o wiele mniejsze...
No i po co zaznaczać zjazdy na bazę bez pasażerów ? :retard:

Obrazek
plocmaster pisze:Ale to ma wielką zaletę — jeśli będzie się z sobą woziło archiwalne jednorazówki skasowane na różne sposoby i kawałki papieru wielkości biletu do sprawdzania układu dziurek, niektóre przejazdy ma się za darmo
Za komuny moja mama to z igiełką zawsze jeździła i kombinowała :P
Ostatnio zmieniony 2007-08-21, 22:05 przez Podi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Podi pisze:Za komuny moja mama to z igiełką zawsze jeździła i kombinowała
Też tak można.

[ Dodano: 21 Sie 2007 21:00 ]
O, rozkład taki dobry jak płockie. A nawet lepszy!

Podi

Post autor: Podi »

Wiadomo że dobry. I niech mi ktoś jeszcze powie, że we Wrocławiu są czytelne.
Po całodniowej wycieczce we Wro wchodząc z Poznaniakiem do tramwaju w Poznaniu poczuliśmy się jak w zachodnim RFN :P

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

plocmaster pisze:
bystrzak2000 pisze:Jak jednego kiedyś złapali
Jak?
Był nieostrożny i kanarzy się skapnęli

[ Dodano: 21 Sie 2007 22:30 ]
Podi pisze:Można być cwaniakiem i podać linka do wersji pdf :cool:
Tylko że na żywo jest to o wiele mniejsze...
Tak to wygląda w realu: http://www.perian.republika.pl/744-rozklad.jpg Ja jakoś nie widzę większej różnicy między tym rozkładem, a poznańskim, oprócz tego, że Wasz jest kolorowy. Poza tym nasze mają tę przewagę, że wiesz na jakiej ulicy jest dany przystanek, a w Poznaniu tego nie ma i trzeba się domyślać.
Podi pisze:No i po cholerę zaznaczać zjazdy na bazę bez pasażerów ? :retard:
Dla MKM-ów :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

bystrzak2000 pisze:Ja jakoś nie widzę większej różnicy między tym rozkładem, a poznańskim, oprócz tego, że Wasz jest kolorowy.
Większych nie ma, ale pomniejsze są ;)
bystrzak2000 pisze:Poza tym nasze mają tę przewagę, że wiesz na jakiej ulicy jest dany przystanek, a w Poznaniu tego nie ma i trzeba się domyślać.
Najlepiej to jednak jest u nas rozwiązane :P

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

plocmaster pisze:Najlepiej to jednak jest u nas rozwiązane :P
A można wiedzieć jak? Chyba nie ręcznie? ;)

ppln

Post autor: ppln »

plocmaster pisze:Eee, to niewiele kombinacji.
9^2 - 81

Ale wiem, że ludzie stosowali metodę odświeżania biletów żelazkiem (zaprasowujemy dziurki), nawet działa (sprawdzałem na łódzkim podziurawionym).

Jeśli chodzi o rozkłady to te kolorowe poznańskie są nawet całkiem czytelne, ale wzorem powinny być łódzkie, które, wprawdzie czarno-białe (+czerwone kursy gwarantowane niskopodłogowe), są czytelne i dobrze się na nie patrzy.
http://www.mpk.lodz.pl/rozklady/start.jsp - http://www.mpk.lodz.pl/rozklady/tablicz ... 1-22:39:50
Internetowe wyglądają niemal identycznie jak zwykłe (układ jest ten sam)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

bystrzak2000 pisze:A można wiedzieć jak? Chyba nie ręcznie?
Nie wiem, czy ręcznie, chodziło mi o to, że przystanki generalnie biorą nazwę od ulicy, na której są umiejscowione i ulicy, która przecina w/w ulicę w okolicy przystanku, np. przystanek na Jachowicza stojący przed skrzyżowaniem z ul. Bielską nazywa się Jachowicza Bielska, a na al. AK stojący blisko ul. Hubalczyków nazywa się Armii Kraj. Hubalczyków.
ppln pisze:9^2 - 81
O, dzięki! Nie wiedziałem, jak obliczyć ;) 81 biletów, co to jest…
ppln pisze:Ale wiem, że ludzie stosowali metodę odświeżania biletów żelazkiem (zaprasowujemy dziurki)
Brat na mydło jeździł ;)
Offtop się zrobił, może by tak wydzielić to i owo?

Damhan

Post autor: Damhan »

Pociągnę OT i zaraz wydzielę. Oczywiście uważam, że przynajmniej w przypadku rozkładów to Gdańsk przoduje w Polsce. Spójrzmy:
http://img266.imageshack.us/my.php?imag ... 0134uc.jpg (sorry, że obrócone, ale już mi się nie chciało przekręcać i na nowo wrzucać na IS). Jak widzimy, jest czytelnie oznakowane godziny odjazdów, także ładnie zrobiony wykaz przystanków. Można szybko sprawdzić czasy przejazdu pomiędzy poszczególnymi przystankami oraz czas przejazdu narastająco od konkretnego przystanku. Obecnie rozkłady są jeszcze ładniejsze, ponieważ zostały umieszczone w ładnych gablotach, za pleksją. Może to kwestia przyzwyczajenia, ale z tego co jeżdżę po Polsce to nie mogłem za bardzo połapać się w tamtejszych rozkładach. Niniejszym też przenoszę część wątku na jego właściwe miejsce. łatwe to nie było, bo strasznie mieszaliście wątek o biletach z wątkiem o rozkładach.

A poza tym to nie doceniałem Cię plocmaster. Ja tu zabieram się do wydzielania, a tu nagle widzę post "Może tak wydzielić". I to już nie pierwszy raz. :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Damhan pisze:pleksją
pleksą (od pleksiglas)
Damhan pisze:A poza tym to nie doceniałem Cię plocmaster. Ja tu zabieram się do wydzielania, a tu nagle widzę post "Może tak wydzielić". I to już nie pierwszy raz.
Owszem, jestem spamerem, który ciągle offtopicuje i ogólnie stanowi wrzód na odbycie administracji, ale dobrze o tym wiem! :retard:
Te rozkłady w Gdańsku aż takie wspaniałe nie są… to chyba niewygodnie jest, takie przekręcone czytać.
ObrazekA to jeden z najczęściej przeze mnie sprawdzanych rozkładów. No, czego w nim brakuje?

PE 099

Post autor: PE 099 »

http://galeria.funthomas.info/details.p ... ode=search|

Przykładowe Krakowskie rozkłady.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Cóż, jak widać, przeważają wariacje Busmana…

ppln

Post autor: ppln »

W krakowskich brakuje (nie widać) czasów przejazdu do konkretnych przystanków. A płockie są fajne, ale trochę za bardzo ściśnięta jest ta lista przystanków.

@Damhan: Bo chcąc poza Gdańskiem zobaczyć listę przystanków obracałeś głowę, a lista była umieszczona normalnie ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

Nie chodzi tylko o listę przystanków, a takie obrócenie wcale dużo nie przeszkadza. Mi wystarcza i dlatego jestem też bardzo niezadowolony z forsowanego przez ZTM wzoru rozkładów. Otóż, oprócz braku pewnej estetyki jest umieszczany na różnych karteluszkach, które po pierwszym deszczu wyglądają jak obraz Pabla Picasso. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”