Informacja przystankowa

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Bardzo ciekawe rozwiązanie, chociaż obawiam się, ze była to również bardzo łatwa okazja dla złodziei tablic autobusowych, którzy w tym dniu mogli zakosić sobie taką tablice (pod warunkiem, ze nie była przymocowana) bez konieczności czajenia się w autobusie
Wiesz, to może wydawać się dziwne. Nikt ich nie demontował. Te tablice, pozostawione przez służby przystankowe ZTM, stały sobie od soboty 28.10 aż do zakończenia akcji czyli do 1.11. I nikt ich nie ukradł :P

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze: Wiesz, to może wydawać się dziwne. Nikt ich nie demontował. Te tablice, pozostawione przez służby przystankowe ZTM, stały sobie od soboty 28.10 aż do zakończenia akcji czyli do 1.11. I nikt ich nie ukradł
Widocznie nie było warunków do skradzenia tych tablic. Ale nie bój nic, potencjalni złodzieje w ferworze chęci skradzenia takich tablic mogli by równie dobrze podjechać w nocy "pożyczoną" ciężarówką i wziąć tablicę razem ze słupkiem przystankowym xD.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Michal w temacie 'Oznaczenia linii komunikacyjnych' pisze: Zamiast 6xx będzie Nxx. Już teraz nowe oznaczenia wiszą na przystankach równnolegle ze starymi
Michał już to opisał - ZTM już oswaja warszawiaków z nowymi oznaczenia i liniami nocnymi - a zatem uzupełnię już tylko post Michała, dokumentacją zdjęciową. Zdjęcia zrobiłem w poniedziałek 28 maja w kilku miejscach:

:strzałka: Śródmieście, ul. Waryńskiego, przystanek Metro Politechnika
Obrazek

:strzałka: pl. Konstytucji
Obrazek Obrazek

:strzałka: A to już przystanek z dala od Centrum. Warszawski Ursynów, ul. Dereniowa
ObrazekObrazek

Na tych dwóch ostatnich fotkach widać stare i nowe oznaczenie linii nocnej ;)

ppln

Post autor: ppln »

Byłem w ostatnich dniach w Berlinie i tamtejsza informacja przystankowa po prostu mnie urzekła - nie dość że przy praktycznie wszystkich przystankach w centrum są tablice informujące o najbliższych autobusach to jeszcze powiadamiają o ich spóźnieniach.

Ale mają strasznie podrapane szyby w autobusach (zwłaszcza z tyłu)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ppln pisze:Byłem w ostatnich dniach w Berlinie i tamtejsza informacja przystankowa po prostu mnie urzekła - nie dość że przy praktycznie wszystkich przystankach w centrum są tablice informujące o najbliższych autobusach to jeszcze powiadamiają o ich spóźnieniach.
A czy Możesz "rzucić" jakąś fotką ? ;)

ppln

Post autor: ppln »

Niestety, takowych nie mam.
Na TWB znalazłem coś takiego, mniej więcej widać jak ta tablica wygląda (to to coś z pomarańczowymi diodami po lewej jest)
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-159713.html

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Nasz ZDiK planował takie coś na testy wziąć, ale na planach się skończyło.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki Ppln. Rzeczywiście tam coś widać. Rozumiem, że informacja na tej tablicy świetlnej zmienia się, ale czy orientujesz się, co jeszcze się tam pojawia ? ;)

ppln

Post autor: ppln »

J-31 pisze:ale czy orientujesz się, co jeszcze się tam pojawia ?
Linia, kierunek, czas do przyjazdu, ewentualna informacja o spóźnieniu. Pełen wypas :p

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

W Wałbrzychu się coś ruszyło, postawiono pierwsze znaki z nawą przystanku rozkładem i liniami zatrzymującymi się na danym... ciekawe jak długo to wytrzyma, postaram się zrobić zdjęcia takowym :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

irisbus pisze:W Wałbrzychu się coś ruszyło, postawiono pierwsze znaki z nawą przystanku rozkładem i liniami zatrzymującymi się na danym... ciekawe jak długo to wytrzyma, postaram się zrobić zdjęcia takowym :)
W Warszawie to jest standard i.. jakoś się trzyma. Nikt tego nie dewastuje. No może poza rozkładami ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:Nikt tego nie dewastuje
Czy aby na pewno nikt? :mruga: Wg mnie to może nieliczna grupa ale skuteczna ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Czy aby na pewno nikt? :mruga:
Owszem zdarza się, ale nie jest tak źle. Często podróżuję po Warszawie km i sporadycznie zdarza mi się widzieć zdewastowane słupki przystankowe czy inne rozkłady. Oczywiście był taki okres, że zdarzało się to nawet często. Obecnie... mamy wakacje :D

DK_ZG

Post autor: DK_ZG »

Witam Panowie.

Jestem z Zielonej Góry i zdaje się, że chyba, jako jedyny.
Tak się skromnie składa, że takie prawdopodobnie takie same tablice mamy w Zielonej Górze (Dokładnie nie widać), oczywiście w innym malowaniu. Fotki możecie zobaczyć tutaj http://www.zkmkm.nazwa.pl/tablice.html

Tablice pokazują rzeczywisty czas przyjazdu autobusu, działają w oparciu o GPS. Dane uaktualniane są na tablicach oczywiście na bierząco. Wszytskie działają od jakiegoś pól roku i oficjalnie są jeszcze w trakcie kalibracji (i pewnie na długo). Czasem coś nie wyjdzie, ale ogólnie działają super :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

:shocked:

Nie wiedziałem, że takie coś gdzieś w Polsce w ogóle istnieje...

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Takie tablice przydałby sie w GOP-ie. Nie wiem jak inni użtkownicy tego forum z GOP-u mają zdanie na temat takich tablic ;)

ppln

Post autor: ppln »

To jest naprawdę ekstra pomysł, chciałbym mieć coś takiego w Łodzi, chociażby tylko w centrum i na krańcówkach

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Hehe być może pojawią się w też w Bielsku. Jak mi się dobrze wydaje to takie tablice są w Poznaniu na dworcu chyba na Ratajach jeśli się nie mylę. :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Razor 688 pisze:Jak mi się dobrze wydaje to takie tablice są w Poznaniu na dworcu chyba na Ratajach jeśli się nie mylę.
W Poznaniu są na wszystkich dworcach autobusowych i na kilku większych końcówkach, ale autobusy w tych miejscach zaczynają swój bieg, a z tego, co widzę na fotkach, tablice w ZG są na przystankach pośrednich ;)

DK_ZG

Post autor: DK_ZG »

Tak w Zielonej Górze mamy je na przystankach pośrednich, w tym 6 w centrum :). Jedna przy Uniwestytecie, kolejna przy Urzędzie Miasta. Następne dwie na przystnkach, z których korzysta dość dużo ludzi i jedna na pętli na ulicy Zawdzkiego "Zośki".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”