Wypadki/awarie pojazdów KM

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Amalio - kicikici ;>

_
http://www.istotne.pl/a9385.php
Tym razem wyłapała Setra z MZK.

W sobotę zaś w tyłek wyłapał jeden U8,6 - #172 z MZK Bolesławiec.

Piotr

Post autor: Piotr »

Wpis usunięty przez autora.
Ostatnio zmieniony 2017-11-25, 12:17 przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,stracil ... goryId=496

Się nam Kaczorek trochę pogniótł.

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

Dzisiaj chwilę przed 13 widziany zepsuty jeden z sosnowieckich NG312. Stał dość mocno wykrzywiony w przegubie (przód był normalnie, środek wysoko, a tył prawie dotykał ziemi). Nie znam się na budowie autobusów, ale wyglądało to tak, jakby się złamał ;)

Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Max998 »

Też to widziałem, ten akurat czekał na pogotowie techniczne ale niektóre tak wracają powyginane do bazy o własnych siłach.

+ dzisiejsza stłuczka na dworcu w Będzinie:

Obrazek

O530 #701 zderzył się z 120M #052. Nic więcej niestety nie wiem..
Zdjęcie wykonał jeden z kierowców.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

Kolejny płonący Jelcz w ROW: 120M #2757 z Transgóru Rybnik. Więcej informacji na nowiny.pl.

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

Doszczętnie spalony MAN EL283 z PUK Komorniki, który to obsługiwał dziś poranny kurs na linii 719 w gminie Dopiewo -> http://epoznan.pl/news-news-44084-Poran ... _Skorzewie

Jeżeli nie chce się wam czytać, to poniżej macie dwa zdjęcia:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Biały
Posty: 276
Rejestracja: 2011-10-26, 01:22
Lokalizacja: Piła

Post autor: Biały »

Zderzenie Solarki pilskiego MZK z Setrą jednego z prywaciarzy.

http://www.asta24.pl/2013/10/12/wypadek-autobusow/

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

http://www.mkm.szczecin.pl/news/1382191 ... lomieniach
Dziś około godziny 14:30 doszło prawdopodobnie do zapalenia się komory silnika w MAN-ie NL283 3038. Autobus wraz z pojazdami straży pożarnej stał na przystanku "Police Mścięcino Krzyżówka". Pojazd obsługiwał wcześniej linię 101.

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

Dzisiaj byłem świadkiem dosyć dziwnej sytuacji. W sosnowieckim M121I (bodajże #363) przy każdym postoju otwierały się przednie drzwi, po czym był problem by je zamknąć (czasem otwierały się też drzwi do kabiny kierowcy). Działo się tak nie tylko na przystankach, ale i na światłach. Gdy kierowca musiał przepuścić tramwaj, drzwi się otworzyły, a hamulec postojowy się nie włączył, przez co autobus do najbliższego przystanku jechał z otwartymi, a po zatrzymaniu się pojazdu, drzwi się zamknęły, przytrzaskując przy tym prawie pasażera. Nagrałem nawet film (niestety już po incydencie z hamulcem), ale nie będę go wrzucał, ponieważ kamerowałem z samego tyłu ;) . Wie ktoś, dlaczego tak się działo?

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Szczegółowe wytłumaczenie kierowcy, którego Mastero miało podobne problemy "On tak ma".

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Chyba już Was nie zaskoczę jak napiszę, że przypuszczalnie pali się skład Siemens Inspiro w warszawskim Metrze.

Celowo napisałem "przypuszczalnie" - ponieważ wagon jest mocno zadymiony, ale na nie widać ognia. W środku wybuchła panika. Jak napisał jeden z portali, podobno ludzie używali gaśnic - ale trudno jest cokolwiek w tym momencie potwierdzić.

Kilka osób ucierpiało w wyniku dymu.

Myślę, że producent i MW mają dużo do wyjaśnienia. :]

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

W TVNie powiedzieli że w środku coś wybuchło. Więcej w Faktach :diabeł:
http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/poza ... nych/mq58n

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Najbardziej mnie rozśmieszył facet - świadek zdarzenia - który powiedział...

... cytuję: "(...) pociąg eksplodował w czasie jazdy (...)"

Pociąg po eksplozji wyglądał by raczej inaczej niźli go producent wyprodukował :retard:

Cóż, ważne, że nikomu nic się nie stało. A problem powinien być wyjaśniony dla bezpieczeństwa pozostałych składów. Swoją drogą sam jestem ciekawy co się stało i co było faktyczną przyczyną tego zdarzenia ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

wojtek1611 pisze:W TVNie powiedzieli że w środku coś wybuchło
Najprawdopodobniej odbierak. Nawet przy 750V to są niemałe fajerwerki. Łuki elektryczne pojawiały się dużo wcześniej. Wg. różnych relacji świadków problemy pojawiły się przed Ratuszem, a nawet kilka godzin przed zdarzeniem. Skandalem jest więc nie sama awaria, a to że jej nie zauważono i nie wycofano pociągu z ruchu. Natomiast wątpliwe jest, by rzeczywiście paliło się "żywym" ogniem.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Pewnego razu będąc w Warszawie miałem okazję nie zdążyć na jeden ze składów metra, pociąg zanim wszedłem na peron miał już zamknięte drzwi i zaczął odjeżdżać, chwile po tym jak 2-3 wagony schowały się w tunelu na całej stacji rozległ się głośny huk a za chwilę pojawił się dym, ludzie jakby byli przyzwyczajeni do tego bo nikt nie panikował, wszyscy stali i patrzyli się na skład. Za krótką chwilę maszynista pootwierał drzwi awaryjne i wypuścił pasażerów a w rozmowie z innym pracownikiem metra skwitował wszystko jako "znów się zje**ło". Był to skład typu Metropolis, dymu było sporo ale nie było żadnej ewakuacji ani nic, myślę że i w tym wypadku z Inspiro nie było tak groźnie jak to podają media a głownie to efekt działania paniki - tyle że wtedy dymu nie było w składzie - tu oglądając materiały widać kłęby dymu wewnątrz pociągu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No i kolejny link ;)

http://biznes.pl/magazyny/transport/prz ... detal.html

Cóż, biznes jest najważniejszy. Szkoda tylko, że p. Jakubas mówi o jakiejś "błahostce", a tymczasem komisja nadal pracuje - to chyba samo przez się oznacza, że nie należy się teraz wypowiadać ;)

Swoją drogą, to pomijając już samą kwestię awarii. Zadziwia, a wręcz poraża totalna obojętność wszystkich:

1. świadków - zanim doszło do aż takiego zadymienia - na pewno dym pojawił się wcześniej, a już na pewno był lekki zapach spalenizny. Warto w takich sytuacjach zgłosić to albo służbom na peronach (na każdej stacji są funkcjonariusze MP i Straż Metra), albo skorzystać z "żółtego telefonu"

2. podejrzewam jednak, że jeśli ktoś by to zgłosił, to zarówno dyspozytorzy na kolejnych stacjach jak i sam maszynista - nic by nie zrobili.

Maszynista nie może od tak sobie zatrzymać składu na peronie - bo blokuje całą linię. Zatrzymanie musi być uzasadnione... no i w końcu było :cool:

To zdarzenie na pewno otworzyło oczy wszystkim służbom w metrze. Ja wczoraj korzystałem z metra, napotkani maszyniści bardzo ostrożnie prowadzili Alstomy Metropolisy. Piękna płynna jazda - zero szarpnięć... no chyba, że to ja miałem jakieś wyjątkowe szczęście ;)

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

:strzałka: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /131209136

Drobna stłuczka dwóch radomskich Urbino z racji trudnych warunków pogodowych. ITeeSiak widać nie dostosował prędkości do warunków, lub eMPeK zbyt gwałtownie zahamował ;) Nikt na szczęście nie ucierpiał.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kolejne wieści z Warszawy - w sprawie Siemensów Inspiro. Po pożarze składu w dniu 17 listopada, ogłoszono, że wstępny raport w tej sprawie miałby się pojawić około 15 grudnia....

... termin niby mija dzisiaj, ale właśnie dowiedziałem się z GW, że sprawą zajmuje się Prokuratura oraz UTK. Oznacza to, że pociągi nadal nie będą jeździć i nie wiadomo kiedy zostaną dopuszczone do ruchu. :]

Na razie wiadomo tylko, że zawinił odbierak prądu, ale wszystkie inne kwestie są nadal wyjaśniane ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”