Wypadki/awarie pojazdów KM

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Wypadki/awarie pojazdów KM

Post autor: Marcin N »

Szkoda auta, pewnie pójdzie do kasacji tak jak #507 przy następnym przetargu. Co do wypadku faktycznie spektakularnie to wyglądało... Obecnie wóz stoi w dwóch częściach na zajezdni w Zagórzu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wypadki/awarie pojazdów KM

Post autor: J-31 »

Czy wiadomo jak doszło do tego zdarzenia, bo trochę dziwnie stoi. Czy ktoś mu drogę zajechał, czy z innego powodu go tak skręciło ?

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Wypadki/awarie pojazdów KM

Post autor: Marcin N »

Ponoć coś z wozem było nie tak...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wypadki/awarie pojazdów KM

Post autor: J-31 »

Kiedyś pamiętam jak w Gdyni NG312 jednego z tamtejszych przewoźników - rozłączyło się na skrzyżowaniu. Trochę mu wtedy charmonijkę rozszerzyło i to nie był ponoć odosobniony przypadek ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Wypadki/awarie pojazdów KM

Post autor: Marcin N »

Tutaj to on się sam nie rozłączył, fizyka mu w tym pomogła ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Re: Wypadki/awarie pojazdów KM

Post autor: Amalio »

Dziś w TVP pokazywali PolskiegoBusa, który wpadł do rowu. Jest kilka rannych osób.








Czyżby kolejna prowokacja Gazety.pl?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wypadki/awarie pojazdów KM

Post autor: J-31 »

Oni mają straszliwego pecha ostatnio - mam na myśli PB. Bo rzeczywiście wczoraj wpadł do rowu ich autobus na Gierkówce - w miejscowości Rusiec pod Nadarzynem - znam to miejsce osobiście dosyć dobrze i przyznam szczerze, że naprawdę zastanawiam się jak on to zrobił. ;)

Natomiast mniej więcej jakiś miesiąc temu jadąc na działkę POW (Południową Obwodnicą Warszawy) widziałem stojącą ich Astromegę na poboczu a przednim stojącą osobówkę i radiowóz Policji. Domyśliłem się, że doszło do jakiegoś zdarzenia na drodze... no i nie pomyliłem się.

Wszystko zaczęło się od tego, że kierowca, który miał obsłużyć poranny kurs z Warszawy do Krakowa, mocno pogubił się w Warszawie, o mały włos zwiedził by całą Warszawę, ale szybko znalazł się jakiś pasażer, który wyprowadził kierowcę na właściwą jezdnię POW. Cóż z tego, skoro driver - przypuszczalnie zajęty rozmową - nie zauważył jadącego samochodu na prawym pasie i przytarł go. Skutek był tego taki, że zamiast o godz. 8-ej, autobus do Krakowa odjechał podobno ok godz. 11-stej. ;)

A teraz coś z innej beczki - hindusi wczoraj zrzucili autobus piętrowy rodem z Londynu - z Mostu Gdańskiego wprost do Wisły. Był to pierwszy taki przypadek w historii tegoż mostu. Normalnie tam stoją fotoradary i skutecznie zniechęcają do nadmiernego rozpędzania się ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Re: Wypadki/awarie pojazdów KM

Post autor: Amalio »

Mnie właśnie ten autobus mocno rozczarował. Ja wiem, że to Bollywood i tam wszystko jest możliwe, ale co? Ten autobus będzie robił w filmie za liniowy? Z drzwiami po nie po tej stronie co trzeba?
A jak tak bardzo liczyłem na to, że zrzucą tam jakiegoś Ikarusa lub 120M. Ha - albo może nawet Urbino.
No nędza.
Ostatnio zmieniony 2014-04-22, 12:25 przez Amalio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Wypadki/awarie pojazdów KM

Post autor: Auper »

Chwila, ktoś tam coś wspominał o tym, że wcześniej zdjęcia identycznym autobusem kręcili gdzieś w szkocji, to może będzie tak, że oni tym autobusem do polski przyjechali...?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wypadki/awarie pojazdów KM

Post autor: J-31 »

Kręcili z nim w Warszawie. Rozbijali go na ulicy, ktoś wchodził na dach itp. Fakt piętrus liniowo w W-wie to trochę dziwne, ale cóż ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Wypadki/awarie pojazdów KM

Post autor: pmaster »

To był zdaje się wycofany z ruchu prawdziwy londyński autobus, wcześniej trzymali go na Zaciszu przy Radzymińskiej.
A zrzucili go zamiast Jelcza, bo akcja filmu dzieje się w Londynie

Dalszy ciąg dyskusji na ten temat w temacie: http://www.km-forum.com.pl/viewtopic.ph ... &start=765 //Kędzior

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Wypadki/awarie pojazdów KM

Post autor: oolek15 »

Po 16:00 w Wodzisławiu zjarał się MAZak 203 #50 z ASKI Żory. Jeździł na liniach UM Wodzisław - jednego mniej ;) LINK, FILMIK.
EDYTA:
Według Radia 90 ten sam MAZak palił się ok. 2 tygodnie temu.


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wypadki/awarie pojazdów KM

Post autor: J-31 »

Ciekawe zdarzenie w Warszawie, MAN NG363, Lion's City G, A234 ITS-u A. Michalczewskiego, zgubił ... koło.

:strzałka: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... #LokWawTxt

Prawdę powiedziawszy to stan techniczny Lion's-ów ITS-u jest z dnia na dzień coraz gorszy. Niedawno jechałem ich przegubem i zdziwiło mnie, że pokrywy boczne z podsufitki są pootwierane lub trzymają się tylko na jednym zamku. Wyglądało to dziwnie, no ale oni nie przejmują się tym zbytnio :cool:

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Wypadki/awarie pojazdów KM

Post autor: Auper »

Ee tam, to tylko jedno z bliźniaka, bodajże w Łodzi kiedyś się cały wahacz urąbał, wtedy to dopiero wyglądało...;) A stan tych autobusów adekwatnie wskazuje ich przyszłego nabywcę (dla niewtajemniczonych mam na myśli GOPowskich prywaciarzy)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypadki/awarie pojazdów KM

Post autor: 9507 »

We Wrocławiu był kiedyś sezon na odpadające koła w Volvach. Dość sporo tego wtedy było. Z reguły koła wyprzedzały autobusy ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Re: Wypadki/awarie pojazdów KM

Post autor: Amalio »

Nikt o tym jeszcze nie pisał? Pozbyliśmy się na jakiś czas jednej Pesy:
https://www.youtube.com/watch?v=CHQjYBU8G34#t=21


Tylko nie sugerować się opisem, bo DZ kontaktował się z TŚ i podobno to nieprawda. Tzn motorniczy nie uciekł, a dogadał się z kierowcą ciężarówki co do winy i formalności załatwią na zajezdni by nie blokować ruchu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wypadki/awarie pojazdów KM

Post autor: J-31 »

Na szczęście uderzenie nie jest jakoś specjalnie groźne, naprawa pewnie z ubezpieczenia. Jest szansa, że wagon niedługo wróci do służby, kwestia tylko czasu ile będą trwały procedury + naprawa ;)

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Wypadki/awarie pojazdów KM

Post autor: oolek15 »

W Jastrzębiu 9 grudnia miało miejsce zderzenie Conecta PKS Racibórz i dwóch osobówek (Golf nie zatrzymał się na STOPie, po spotkaniu z autobusem "siłą bezwładności" poleciał na Yarisa). Trzy osoby z osobówek trafiły do szpitala. tuJastrzebie.pl

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wypadki/awarie pojazdów KM

Post autor: J-31 »

Warszawskiemu oddziałowi Mobilisa spalił się dzisiaj Jelcz M083C "Libero". Nikt nie ucierpiał, autobus jechał pusty, kierowca zdążył zatrzymać pojazd i wyjść z pojazdu. Zapaliła się komora silnika.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”