Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych (28 X-1XI)

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

W zagłębiu wygląda to następująco:

Tramwaje Śląskie
* Obowiązują rozkłady jazdy ważne na sobotę.
* Uruchomiona została linia tramwajowa 29 obsługiwana ośmioma pociągami na trasie Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy - Sosnowiec Wspólna z 10 minutową częstotliwością.
* Na liniach 26 i 27 została zwiększona pojemność taboru.
* Ponownie spięto przynajmniej jeden skład z solówek jeżdżący na dwóch pantografach, jest to skład #666+667.
* Do zajezdni Będzin z zajezdni Stroszek przeniesiono wagon #709 i skład #719+720.

PKM Sosnowiec
* Obowiązują rozkłady jazdy ważne na sobotę.
* Uruchomiono linię C-6 obsługiwana czterema Ikarusami 280 z zajezdni Zagórze, na trasie Będzin Kościuszki - Niwka Kościół.
* Na liniach 26 i 188 zwiększono pojemność taboru.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja właśnie przed chwilą wróciłem z Cmentarza Bródnowskiego. I wbrew moim czarnym wizjom, że pewnie będą jakieś straszne tłumy. Okazało się, że ja jak również moja rodzina - w tramwaju znaleźliśmy miejsca siedzące. Tak było pusto miło i spokojnie. U Was też tak jest ? ;)

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

U nas w Bolcu tragedia, na cmentarne 0 wysłali Salusy (i dobrze) :D ale to jest za mało jak na dzień dzisiejszy. Na bisa powinni puścić po jednym małym w kazda strone, bo planówki są bardzo przepełnione (bo kto widział puścic tylko 2 brygady?!

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

W Płocku w tym roku nikomu się nie chciało ustawić linii cmentarnych na wyświetlaczach i wszystko jeździło z dyktami za szybą

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Tegoroczna organizacja w Szczecinie. Kolejny rok, kolejne zmiany (znika D8/8bis, a kursuje 10, co jest możliwe po wybudowaniu dodatkowego łuku na Bramie Portowej). Szczerze mówiąc liczyłem też, że za sprawą tegoż łuku, pojawią się też jakieś inne dodatki, dowożące w inne części miasta. ;)
:strzałka: http://www.mkm.szczecin.pl/news/1350996 ... h-Swietych

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Bolesławiec:
- standardowo niedzielny rozkład jazdy na wszystkich liniach
- dodatkowa linia 3BIS o trasie: Osiedle Kwiatowe - Zabobrze - Widok - Zgorzelecka - Łokietka - Cmentarz, zaczyna o 9:00 na Osiedlu Kwiatowym, ostatni kurs o 16:30 spod Cmentarza (super posunięcie, w końcu ludzie z Osiedla i Zabobrza będą mieli bezpośrednie połączenie pod bramę Cmentarza)
- Linia 0 od 8:30-16:00 średnio co 7-8 minut, 16:00-18:00 średnio co 20 minut, dla zerówek dodatkowe przystanki na ul. Staszica i Łąkowej, wyłączone z obsługi tych linii ulice: Gancarska, Gdańska (POM i Eurocash)

Standardowo ulice przy cmentarzu wycięte z ruchu, bedzie sie mozna przedostac sie jedynie po okazaniu przepustki.


Czyli zdecydowanie lepiej jak rok temu, tylko ciekawe, co wyjedzie na 0 i czemu Solarisy :)

Baphomet
Posty: 44
Rejestracja: 2011-01-13, 18:59
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Baphomet »

Już wam współczuje, w Autosanach się zdecydowanie więcej ludzi mieściło.

Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 282
Rejestracja: 2007-10-02, 21:05
Lokalizacja: PL-WR,KR,KSU/IE-G

Post autor: TranslatorPS »

Radomski MZDiK na razie za wiele nie zadecydował, poza zwiększeniem częstotliwości linii:
> 4 do f-10,
> 1, 12, 13 i 17 do f-15 oraz
> 8 i 25 do f-20
przez weekend 27./28.10. w godzinach około 0930 - 1630. Natomiast na poniedziałek i wtorek, 29. i 30., zarządzono rozkład powszedni.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

We Wrocławiu standardowo między 27.X a 4.XI uruchamiają dodatkowe linie autobusowe i tramwajowe. Najwięcej oczywiście na 1 listopada, wtedy wyjeżdża 8 dodatkowych linii tramwajowych: E1, E2, E3, E4, E5, E6, E7, E8PLUS (z Gaju na Skodach 19T) i E9 z czego większość na Osobowice, bo na tej odnodze sieci znajduje się największa wrocławska nekropolia.

Być może na E2 będą skierowane Skody 16T, co z pewnością trochę pomogłoby w rozładowaniu tłoków na przystankach przy cmentarzu Osobowickim ;)

Ponadto na prawie wszystkich liniach kursujących w okolicy cmentarzy będą wprowadzone autobusy przegubowe, m.in. na K, 118, 125, 131, 142 i paru innych.

Więcej tutaj: http://transportnews(...)w-okresie-od-27-do-31-pazdziernika
i tutaj: http://transportnews(...)na-wszystkich-swietych-2012

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

Kędzior pisze: Być może na E2 będą skierowane Skody 16T, co z pewnością trochę pomogłoby w rozładowaniu tłoków na przystankach przy cmentarzu Osobowickim ;)
Nie wiem jak było ze Skodami na E2, ale na E7 jeździło na pewno po jednej sztuce 16T i 19T.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

W Koszalinie 1.11 uruchomiono kilka linii dodatkowych do cmentarza przy ul. Gnieźnieńskiej:

Obrazek
1. Z Osiedla Morskiego (Franciszkańska -> Krańcowa -> Morska -> Al. Armii Krajowej -> Krakusa i Wandy -> Gnieźnieńska, powrót przez Energetyków, tak jak jeździ 14; obsługa solówkami i przegubami).

Obrazek
2. Z pętli Władysława IV (Władysława IV -> Al. Monte Cassino -> Al. Armii Krajowej -> Krakusa i Wandy -> Gnieźnieńska, powrót tą samą trasą; obsługa przegubami).

Obrazek
3. Z Chełmoniewa (Zwycięstwa -> Al. Armii Krajowej -> Krakusa i Wandy -> Gnieźnieńska, powrót tą samą trasą; obsługa solówkami).

Obrazek
4. Spod Dworca PKP (Al. Armii Krajowej -> Krakusa i Wandy -> Gnieźnieńska, powrót przez 4 marca, Zwycięstwa; obsługa solówkami).

Obrazek
Ponadto na liniach 8 i 16 uruchomiono dodatkowe kursy bisowe.

Ogólnie organizację nie można uznać za jakąś wybitnie udaną, pod cmentarzem rozgardiasz jak co roku, nie podano taktów żadnej z linii...

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

W Krakowie w zmiany nie wnikałem, pojawiło się kilka skandali.
"4" - najbardziej obciążona miejska linia tramwajowa, obsługuje Cmentarz Grębałów, w tygodniu jeździ co 10 minut w trójskładach 105Na i 405N-Kr. We Wszystkich Św., kiedy na cmentarz Grębałów walą tłumy, "4" uwalona do 20 minut i w składach E1+c3, na jednej brygadzie 405N-Kr. W środku baaardzo przytulnie, połowa osób zostawała na przystankach. Za to dziś... jak w tygodniu. Można było zająć nawet miejsce leżące, po 30 osób na jeden wagon.
"85" - linie 8x i 8xx to linie cmentarne, zazwyczaj nie mają bardzo dużych obciążeń, bo mają wspomagać linie zwykłe w rejonie cmentarzy. Na "85" jeździły pustawe trójskłady co... 10 minut. Linia zastępowała zawieszoną "5".
"5" - linia KST, obsługiwana co 20 minut przez EU8N przez cały tydzień, dziś oczywiście tak samo... Fajna przytulanka, ja się nie zmieściłem. Co przeszkadzało żeby przerzucić nań NGT8 i 405N-Kr?
"110" - linia jadąca przez okolice Cmentarza Grębałów, w sumie kluczowa w całej akcji na WŚw., dowozi spod bramy cmentarza w rejon przystanków tramwajowych. Brawo dla myślącego, który na jedyną brygadę wczoraj wstawił SU12, a dziś... Jelcza Vero (był tak naładowany, że jechał tyłem po asfalcie i miał problemy za zbieraniem się z przystanków)
"806" i "810" - chyba linie dla VIPów, ci co weszli to pojachali. SU18 co 20 minut? Powinny być co najmniej co 5 minut, a może i to by nie wystarczyło.

Na innych cmentarzach nie byłem, więc nie wiem co się tam działo. ZIKiT i MPK nieźle w tym roku dowalili z rozpiską taboru...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie nawet udało się. Nie słyszałem krytyki dotyczącej komunikacji "cmentarnej". Co ciekawe na jeden z warszawskich cmentarzy - Cmentarz Bródnowski - było trudniej wejść niż do tramwajów i autobusów, które je obsługiwały. ;)

Ludzie raczej chwalili komunikację, ja sam od kilku lat zostawiam samochów pod domem i tego dnia wolę jechać na cmentarz tramwajem. I o dziwo moja rodzina za pierwszym razem traktowała to jako szaleństwo (bo przecież samochodem jest fajniej), ale z roku na rok to rodzina mnie zachęca do zostawienia samochodu i podróżowania komuniacją - bardzo ją sobie chwaląc ;)

Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 282
Rejestracja: 2007-10-02, 21:05
Lokalizacja: PL-WR,KR,KSU/IE-G

Post autor: TranslatorPS »

W Radomiu 1 XI jeszcze uszedł (byłem tylko na Firleju, gdzie oczywiście armagedon pieszo-samochodowy), natomiast słyszę wieści, że dzisiaj już rzeczy się kruszyły trochu. Ja tam nie wiem, KME81 mnie wywiózł stamtąd. Generalnie dyskusję o radomskiej organizacji cmentarnej można znaleźć pod powyższym linkiem.

A to jest zresztą dobre... 169 brygad, a wozów mamy, bez PKSu, coś prawie 200, i jeszcze cięcia były na liniach "niecmentarnych", tzn. 3, 9, 11 i 23 - a 19 kompletnie wycięto. Tyle aż awarii?

EDIT - Wryć. Podług Wikipedii, razem 163. PKS wystawia sześć wozów, 169, i mamy cięcia... Nawet jeśli odpalili wszystko.
Ostatnio zmieniony 2012-11-03, 20:07 przez TranslatorPS, łącznie zmieniany 1 raz.

Anita5

Post autor: Anita5 »

W Wałbrzychu w zasadzie tak jak zawsze:
- Linia D (która w dni robocze jeździ po 17:00 wspomagając linie A i C o bardzo podobnej trasie, natomiast w weekend zastępuje je całkowicie) od godziny 9:00 do 18:00 kursowała na trasie wydłużonej do ulicy Przemysłowej (przy niej jest położony chyba największy cmentarz w Wałbrzychu) aż do pętli przy koksowni na Beethovena, po czym z powrotem na Przemysłową, następnie na regularną trasę.
- "Czwórka", która kursuje tylko w dni robocze (5 kursów na krzyż) jeżdziłą dosyć często, chyba ze względu na obsługę cmentarza przy 11-go Listopada.
- 8 i 18 - zwiększono częstotliwość kursowania. 18 podjeżdża dość blisko nekropolii na Sobięcinie, a 8 obsługiwała cmentarz przy ¯eromskiego.
- 5 oraz 2, dwie najbardziej oblegane linie w Wałbrzychu kursowały wg rozkładu obowiązującego w dni robocze. Także 0, którym na co dzień podróżuje niewielka liczba pasażerów, kursowało wg rozkładu roboczego.
- Reszta linii (9, 10, 11, 12, 13, 15, 19) wg rozkładu obowiązującego w święta.

Nie zdążyłam się dokładnie przyjrzeć, ale wydaje mi się, że D miało przeróżną liczbę pasażerów. Od powietrza, do średnio zapełnionego, aż do autobusu, w którym się główka szpilki nie zmieści :smile2: .

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

[fquote="Anita5"]Nie zdążyłam się dokładnie przyjrzeć, ale wydaje mi się, że D miało przeróżną liczbę pasażerów. Od powietrza, do średnio zapełnionego, aż do autobusu, w którym się główka szpilki nie zmieści[/fquote]

Jechałem Karosą około godziny 12:00 i było znośnie, pustek nie zaobserwowałem, pare kursów było zatłoczonych ale ogólnie było luźniej niż w latach ubiegłych, może przez to, że święto przypadło przed weekendem i ludzie sobie wypady na cmentarze rozłożyli w czasie. Podobną tendencję można było zauważyć na linii 8.

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

W Tychach ponownie uruchomiono dodatkowe linie CmA, CmB, CmC, CmD (tylko 1.11) i CmE, a na liniach 2 i 254 kursowały przeguby (jednego dnia na 254 jechał 15-metrowy MAN).
To moje filmy pokazujące, co w dniach 31.10-3.11 kursowało na tych liniach:
http://www.youtube.com/watch?v=QUG08zPOPhA
http://www.youtube.com/watch?v=JG46bl9duWk
http://www.youtube.com/watch?v=krLVMfFK6Dk
http://www.youtube.com/watch?v=ALUSnI-dTw8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”