Mielec i Dębica - czyli Międzymiastowa Komunikacja Miejska

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
Bartek

Mielec i Dębica - czyli Międzymiastowa Komunikacja Miejska

Post autor: Bartek »

Jakże wielkie zaskoczenie wzbudził we mnie artykuł, znaleziony na stronie http://www.debica.pl/
W Dębicy odbyło się spotkanie prezydenta Mielca, Janusza Chodorowskiego oraz burmistrza Dębicy, Pawła Wolickiego. Ale nie o tym miałem pisać. Oprócz burmistrza i prezydenta obu miast w spotkaniu wzięli również udział dyrektorzy MKSów z obu miast. Dębica jest w trakcie przygotowania projektu przebudowy przystanków autobusowych, wprowadzenia na nich elektronicznego rozkładu, elektronicznego biletu i w końcu zakupu nowych autobusów. Pomysł na tyle spodobał się dyrekcji mieleckiego MKSu, że obie spółki zamierzają działać razem. Narodził się pomysł uruchomienia linii Mielec - Dębica, którą obsługiwały by oba MKSy. Mieszkańcy obu miast są zainteresowani taką linią.
Dodam jeszcze od siebie. Uważam ze jest to bardzo dobry pomysł, szczególnie unowocześnianie parku taborowego obu przedsiębiorstw a także nowej linii, która z pewnością cieszyła by się powodzeniem. Cóż, pozostaje mi tylko czekać na wspaniałe efekty współpracy między obiema firmami komunikacyjnymi.
Ostatnio zmieniony 2007-02-19, 11:23 przez Bartek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

No, to jest jakieś 30km co najmniej… Bez jakiegoś podmiejskiego taboru typu MAN NUxxx chyba się nie obędzie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pomysł współpracy jest świetny. I pozostaje mi tylko trzymać kciuki, że na obietnicach się nie skończy. :P

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Może MAN NU313? Z tym swoim ślicznym maluśkim wyświetlaczykiem :D
http://pgk.webd.pl/details.php?image_id=1664
Prawda, że uroczy? :retard:

Bartek

Post autor: Bartek »

Może i ładny, ale na MAN'y to ani Dębicy ani Mielca nie stać...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Na MAN-y po 200 patoli sztuka? No bez przesady…

Bartek

Post autor: Bartek »

W końcu stało się. Od 1 września 2008 MKS Dębica uruchamia nową linie M relacji Dębica PKP - Mielec Tesco przez: Pustynie, Kozłów, Brzeźnicę, Pustków, Tuszymę, Przecław, Rzemień.
Zarząd MKS Dębica postanowił uruchomić linie własnymi siłami, gdyż mielecki MKS nie ma dostatecznej liczby autobusów, ale prezes MKS Mielec, Ewa Garncarz zapowiada, że z początkiem roku 2009 po zakupie kolejnych 6 autobusów na CNG przyłączy się do obsługi. Na razie linia M będzie kursować dwa razy dziennie, 5:40 i 13:25 odjazd z Dębicy, 6:50 i 15:30 odjazd z Mielca. Linię obsługiwać będzie Kapena Daily CNG nr #014 lub H9 LPG. Gdy okaże się, że frekwencja będzie większa, pojawią się gazowe Jelcze. Przejazd trwać będzie ok. godziny.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

PR110 a co obecnie obsługuje tą linię. I czy jest ona zintegrowana taryfowo z km w Mielcu bądź Dębicy - czy trzeba kupić osobny bilet ? ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

Nic jej obecnie nie obsługuje bo obecnie nie ma takiej linii. Przecież napisałem, że powstanie od 1 września. Co do taryfy, nie mam pojęcia.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Sorry, faktycznie umknęła mi ta data. Nie mniej jednak uruchomienie takiego połączenia, to jest bardzo fajna wiadomość. Przeglądając ten temat, pierwsze wzmianki o tej linii Podałeś w lutym - czyli samorządy obu miast potrzebowały kilka miesięcy na uruchomienie tej linii. Oby teraz ta linia funkcjonowała jak najdłużej - ciekawy jestem jaka będzie frekwencja :)

Bartek

Post autor: Bartek »

Dziś ważny dzień dla komunikacji w regionie. Linia M łącząca Dębice z Mielcem ruszyła. Nie wiem jak było rano, ale po południu do końcowego w Mielcu przyjechało 3 osoby, a w drogę powrotną do Dębicy na przystanku początkowym wsiadło 6 osób. Jak na pierwszy dzień uważam, że frekwencja całkiem dobra.

Kapnena podczas powrotu do Dębicy

Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pr110 pisze:Dziś ważny dzień dla komunikacji w regionie. Linia M łącząca Dębice z Mielcem ruszyła. Nie wiem jak było rano, ale po południu do końcowego w Mielcu przyjechało 3 osoby, a w drogę powrotną do Dębicy na przystanku początkowym wsiadło 6 osób. Jak na pierwszy dzień uważam, że frekwencja całkiem dobra.
Hmmm. Dobre nawet i te 3, czy 6 osób - ale przy tak niskiej frekwencji, to chyba Kapeny są wystarczające. ;)

PR110, czy oprócz Kapen jeszcze jakieś inne pojazdy obsługują tą linię ? ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

J-31 pisze:PR110, czy oprócz Kapen jeszcze jakieś inne pojazdy obsługują tą linię ?
J-31, przeczytaj uważnie mój post napisany 23 sierpnia a dowiesz się wszystkiego bez zbędnych pytań.

[ Dodano: 02 Wrz 2008 13:30 ]
pr110 pisze:Na razie linia M będzie kursować dwa razy dziennie, 5:40 i 13:25 odjazd z Dębicy, 6:50 i 15:30 odjazd z Mielca. Linię obsługiwać będzie Kapena Daily CNG nr #014
Skoro zaczęła wczoraj to normalne jest że jakieś inne pojazdy nie mogły jej obsługiwać. A kapene mają tylko jedną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”