Klimatyczne pętle i odcinki tras tramwajowych

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
jurkiewicz

Post autor: jurkiewicz »

Niestety w Warszawie nie ma zbyt wielu klimatycznych linii. Tak właściwie, to jest tylko jedna - 20. Niesamowita trasa przez las i Bóg wie, co jeszcze. Gorąco polecam! :)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

jurkiewicz pisze:Tak właściwie, to jest tylko jedna - 20. Niesamowita trasa przez las i Bóg wie, co jeszcze. Gorąco polecam!
Teraz to jest nic w porównaniu z tym, jak linia 20 wyglądała jeszcze 15 lat temu. Wtedy to dopiero był klimat! ;) Ja mógłbym dorzucić jeszcze odcinek wzdłuż ul. Mickiewicza od pl. Wilsona do pętli Marymont. Odcinek ten ma swój specyficzny, żoliborski klimat. Niestety, nie ma już żadnych śladów po dalszym ciągu tej linii na ul. Marii Kazimiery. Ulicę z torami w kocich łbach zalano asfaltem w II połowie lat 80. (jak przez mgłę pamiętam to torowisko).

jurkiewicz

Post autor: jurkiewicz »

Ogólnie pętla Marymont Potok również może byc zaliczana do klimatycznych. Myślę, że podobnie jak Wyścigi, a wieczorem bardzo klimatyczna jest Kielecka.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

jurkiewicz pisze:Marymont Potok
Jako, że wychowałem się na Marymoncie nie uznaję nowej nazwy pętli Marymont Potok ;)
jurkiewicz pisze:Myślę, że podobnie jak Wyścigi
To musi jest baaardzo specyficzny klimat. Mi kojarzy się raczej z epoką lat 70.
jurkiewicz pisze:wieczorem bardzo klimatyczna jest Kielecka
W stu procentach zgadzam się.

jurkiewicz

Post autor: jurkiewicz »

Szkoda tylko, że teraz na Kieleckiej (jako pętli) już nic nie ma po 20.35 :confused:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ogólnie pętla Marymont Potok również może byc zaliczana do klimatycznych. Myślę, że podobnie jak Wyścigi, a wieczorem bardzo klimatyczna jest Kielecka.
Hehe. Ja to dzisiaj jestem moderator-uzupełniacz. Znów uzupełnię i to jest bardziej informacja dla naszych kolegów z poza Warszawy (Warszawiacy przecież i tak wiedzą co i jak ;) )

A zatem pętla tramwajowa Marymont-potok, rzeczywiście jest klimatyczna. Jest ona bardzo porośnięta. W lato focąc PESę na linii 36 niemalże utonąłem tam w trawie... ale chyba wszystkim się wydaje, że to jest jakaś zapomniana pętla gdzieś tam "na krańcu miasta" - jak np. pętla tramwajowa przy Kopcu Wandy w Krakowie...

... Otóż nie. Marymont Potok jest zlokalizowana niemalże, w ścisłej zabudowie Marymontu. Pętle otaczają bloki mieszkalne, ale dodatkowo od tychże bloków odgradzają ją drzewa ;)

jurkiewicz

Post autor: jurkiewicz »

Ja gdy w lato również fociłem 120N na Marymoncie, to raczej tonąłem w butelkach po różnych dziwnych odmianach wódki leżących w trawie :wall: :diabeł:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

jurkiewicz pisze:Ja gdy w lato również fociłem 120N na Marymoncie, to raczej tonąłem w butelkach po różnych dziwnych odmianach wódki leżących w trawie :wall:
Wcale mnie to nie dziwi. To jest świetne miejsce na "biwak"... cokolwiek miałoby to znaczyć :retard:

Kamil

Post autor: Kamil »

Na biwak? Chyba raczej popijawę :retard:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kamil pisze:Na biwak? Chyba raczej popijawę :retard:
I dlatego użyłem cudzysłowia :chytry:

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

KKS pisze:"shake, shake, shake it"?
U nas to taką trasą jest ulica Krakowska. An inne takie trasy to Kościuszki i Dyrekcyjna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”