[Ogólnie] KZK GOP

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: KZK GOP

Post autor: Marcin N »

Wczoraj był ostatni dzień planowej jazdy Ikarusów, obecnie już tylko jako rezerwa.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: Auper »

No i mijałem dzisiaj dwa autobusy w Katowicach z których jeden to skurczony SOR a drugi to... Ikarus 280

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: J-31 »

Jeśli wierzyć dziennikarzom z lokalnej Gazety Wyborczej, to prawdopodobnie - ale podkreślam prawdopodobnie - KZK GOP zmniejszy wysokość kaucji za wydanie niespersonalizowanej karty ŚKUP - z obecnych 20 zł do kwoty 5 zł ;)

:strzałka: http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7, ... st-20.html

Na razie nie wiadomo jednak od kiedy. Na razie tej informacji nie ma na stronie KZK GOP ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: J-31 »

Jak to się dzieje, że jo Warszawiak musza tutaj godoć, co ptaszki świerkajom w KZK GOP ? :chytry:

Ano bo jest kolejny ważny temat i nikt ze śląskich kolegów nawet nie spojrzał na klawiaturę, więc ja to czynię. Otóż KZK GOP ma nowy pomysł. Ten wielki organizator komunikacji miejskiej na Górnym Śląsku i w Zagłębiu - postanowił... kupić autobusy. Po raz pierwszy w jego historii ?

Co więcej. Plan jest taki, że KZK GOP zakupi - a przynajmniej bardzo chce zakupić - 68 autobusów elektrycznych. Na ten cel KZK jest gotowy przeznaczyć 142 mln zł ;)

I to jeszcze nie wszystko. Bo od razu - Ci z Was, którzy znają realia górnośląskiej komunikacji autobusowej miejskiej, włącznie z piszącym niniejszy post - muszą zapytać... ale kto będzie tymi wozami powoził ?

Otóż plan KZK jest taki, że te autobusy zostaną rozlokowane po trzech PKM-ach - PKM Katowice, PKM Gliwice i PKM Sosnowiec

Więcej informacji Znajdziecie w poniższym linku
:strzałka: http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... okSosnLink

Widziała Pani takie cuda ? :mruga:

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: KZK GOP

Post autor: Marcin N »

Pytanie, czy to wypali. Ale ja z innej beczki. Bezpłatna komunikacja w Rudzie Śląskiej.
http://phototrans.pl/14,878774,0,Solari ... 18_26.html
http://phototrans.pl/14,878772,0,Solari ... _1602.html

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: Auper »

Coś identycznego jak te linie co śmigają w Tychach na paprocany, prawda...?

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: KZK GOP

Post autor: Marcin N »

Zgadza się.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: J-31 »

No dobrze, a co teraz obsługuje linię 860 ? Bo o ile dobrze pamiętam, to te Solarisy zostały zakupione pod kątem obsługi linii KZK GOP - 860 ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: KZK GOP

Post autor: Marcin N »

Te same auta. Te w Rudzie Śląskiej jeżdżą tylko w weekendy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: J-31 »

Może nie do końca jest to szczęśliwy wybór tematu, ale sprawa dotyczy jak najbardziej KZK GOP.. a raczej tego co będzie z KZK GOP w przyszłości i to już nie dalekiej.

Czemu ?

Bo wbrew pozorom w - ogólnie określanym przez goroli - GOP-ie, dużo się dzieje. Otóż 1-go stycznia 2018 powstanie Metropolia. A świeżo wybrani przedstawiciele już pracują. I pracują nad... nową taryfą biletową. Zarząd Metropoli chce aby zunifikować system biletowy i wprowadzić jeden bilet na cały Górny Śląsk, który będzie obejmował również ... Tychy.

Przy czym, nie wiadomo do końca co stanie się z tamtejszym MZK - tudzież na jakich zasadach będzie obowiązywać integracja taryfowa z MZK Tychy. Uznano jednak, że nowa taryfa biletowa nie może być droższa od tej która obowiązuje w Tychach ;)

Nowa taryfa biletowa będzie również obejmować Koleje Śląskie. Nowy organizator komunikacji miejskiej chciałby kupować poszczególne kursy - dziwnie mi to brzmi, ale zobaczymy jak będzie w praniu ;)

Więcej info w artykule poniżej
:strzałka: http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7, ... -maja.html

Myślę, że więcej na ten temat napiszą koledzy ze Śląska ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: Auper »

Jestem jak najbardziej za, ta sieczka biletowa na odległości 15 kilometrów to patologia i najwyższy czas to ujednolicić

Piotr

Re: KZK GOP

Post autor: Piotr »

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7, ... rects=true

Dla osób którym wyświetli się informacja że wyczerpali miesięczny limit: http://wklej.org/id/3272546/
Tylko po co zmiana KZK GOP w związek metropolitarny/międzygminny skoro to teoretycznie to samo, do tego z tymi samymi władzami.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: J-31 »

W mętnej wodzie zawsze łatwiej się ryby łowi ;)

Tak sądziłem. Zniknie KZK GOP i docelowo zniknie MZK Tychy. To było do przewidzenia, ale generalnie KZK GOP ma spore doświadczenia, ponieważ jest jedynym z największych - o ile nie największym organizatorem komunikacji miejskiej w Polsce, które swoim zasięgiem obejmuje przecież kilkadziesiąt miast i gmin z rejonu Górnego Śląska i Zagłębia. To jest nie tylko organizacja komunikacji, ale i jej strona finansowa.

Aczkolwiek powiedzmy sobie prawdę - zmieni się tylko szyld, nie zmieni się komunikacja jako taka. Ona pozostanie bez większych zmian. Ciekawi mnie tylko, czy po całkowitej likwidacji KZK i MZK podróżni znajdą w przyszłości jakieś udogodnienia w postaci np. biletomatów w pojazdach ;)

Piotr

Re: KZK GOP

Post autor: Piotr »

To takie jakby zaczynanie organizacji komunikacji od nowa ...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: J-31 »

Od nowa, ale i z nowymi zasadami, bo w skład tego organizatora wejdzie również i kolej oraz Tychy. To będzie korzystne dla mieszkańców oraz dla nieświadomych przyjezdnych. ;)

Wydaje mi się, że szczególnie kwestia braku integracji taryfowej pomiędzy MZK Tychy i KZK GOP jest dosyć osobliwa, a obie sieci wzajemnie się przenikają - zarówno w Katowicach jak i w Tychach - co i ja osobiście odczułem - na szczęście pozytywnie i świadomie :)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: Auper »

No to mamy, się zaczęło...

Nowe ceny biletów (wzory biletów podlinkowane w artykule)
oraz sama tebelka z cenami

Ja już jestem zawiedziony tym całym związkiem metropolitarnym, jest po prostu drożej

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: J-31 »

Aż ciekawy jestem jak oni to zorganizują, bo z tego tematu jak i drugiego - informacja przystankowa - mam przedziwne wrażenie, że na razie będzie okres przejściowy czyli KZK GOP + MZK Tychy = integracja taryfowa, a potem docelowo już nowy organizator komunikacji miejskiej. ;)

Co do ceny biletów, rzeczywiście nie jest najlepiej, a szkoda, bo gdzieś na jednym z portali w drugiej połowie tego roku czytałem artykuł - wywiad z nowym szefem ZTM-u, który powiedział, że ceny biletów nie powinny być droższe niż te, które obecnie są w Tychach... no to chyba coś się już nie zgadza ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: KZK GOP

Post autor: Auper »

A może to sytuacja docelowa? ZTM będzie jedynie zrzeszał 3 organizatorów...? Zobaczymy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”