[Ogólnie] KZK GOP

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

tramwajarz pisze:Wtedy nikomu nie oplącałoby się ryzykować jeździć na gapę
Z tego co zauważyłem wielu (jeśli nie większość) zajców jeździ bez biletu dlatego, że są zbyt głupi by zrozumieć, że skoro można wsiąść do autobusu i pojechać zarówno z biletem, jak i bez niego to lepiej go mieć. Z wieloma innymi rzeczami zresztą jest podobnie i dlatego w naszym niewątpliwie pięknym kraju jest jak jest

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

ppln pisze:200 zł łapówki od łebka (zwłaszcza chętnego raczej do wywalenia kanara z autobusu niż przyjęcia mandatu) raczej nie weźmiesz
Chodziło mi że 160 zł od dwustu osób

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Odświeżam temat, bo KZK GOP zaczyna mnie już realnie interesować. Prośba do kolegów z Górnego Śląska o kilka podpowiedzi i sugestii. ;)

Moje pierwsze pytania są takie:

1. Czy bilet dobowy na okaziciela, KZK GOP, w cenie 18 zł obowiązuje na terenie jednej gminy - czy jest można na takim bilecie wyjechać poza granice Katowic do innej gminy ?

2. Ile czasu zająłby mi przejazd w jedną stronę 15-stką z Katowic (Katowice Rynek) do np. Sosnowca do przystanku Dworzec PKP ? ;)

3 Czy opłaca się wskoczyć w 36 (linia uzupełnienie dla 15 - stki z powodu remontu torowiska w Sosnowcu) ? ;)

4. Rozumiem, że linia 38 nadal funkcjonuje, jej rozkład na stronie KZK GOP jest, ale czy jest on realny ? ;)

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

J-31 pisze:2. Ile czasu zająłby mi przejazd w jedną stronę 15-stką z Katowic (Katowice Rynek) do np. Sosnowca do przystanku Dworzec PKP ? ;)
http://rozklady.kzkgop.pl/rozklad/pokaz ... przystanek Przykładowy rozkład obowiązujący od jutra. Jak widać nieco ponad pół godziny ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze: 1. Czy bilet dobowy na okaziciela, KZK GOP, w cenie 18 zł obowiązuje na terenie jednej gminy - czy jest można na takim bilecie wyjechać poza granice Katowic do innej gminy ?
Bilet dobowy jest ważny dobę od momentu skasowania na wszystkich liniach autobusowych i tramwajowych KZK GOP i MZKP.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Bilet dobowy jest ważny dobę od momentu skasowania na wszystkich liniach autobusowych i tramwajowych KZK GOP i MZKP.
Amalio. Tyle to i ja wiem :cool:

Mnie interesuje tyko, czy mając skasowany ten bilet mogę wyjechać tramwajem po za granice administracyjne np. Katowic ? Czy też powinienem dodatkowo dokupić jeszcze jakiś bilet np. jednorazowy ? ;)

Chodzi mi tylko czy ten bilet ma jakieś ograniczenia strefowe ;)
Przykładowy rozkład obowiązujący od jutra. Jak widać nieco ponad pół godziny
Super, dzięki wielkie :)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:
Amalio pisze:Bilet dobowy jest ważny dobę od momentu skasowania na wszystkich liniach autobusowych i tramwajowych KZK GOP i MZKP.
Amalio. Tyle to i ja wiem :cool:

Mnie interesuje tyko, czy mając skasowany ten bilet mogę wyjechać tramwajem po za granice administracyjne np. Katowic ? Czy też powinienem dodatkowo dokupić jeszcze jakiś bilet np. jednorazowy ? ;)

Chodzi mi tylko czy ten bilet ma jakieś ograniczenia strefowe ;)
Przecież napisałem chyba wyraźnie, że skasowany bilet jest ważny na WSZYSTKICH liniach.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Przecież napisałem chyba wyraźnie, że skasowany bilet jest ważny na WSZYSTKICH liniach.
Owszem, ale Ty napisałeś o "WSZYSTKICH" liniach - a ja pytałem o granicę stref - to chyba jest pewna różnica ? :mruga:

Mimo wszystko dzięki za info, teraz wiem, że spokojnie mogę się zaopatrzyć właśnie w tenże bilet ;)

Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Max998 »

Jak się chwilę temu dowiedziałem.

460 zł. kary dla kierowcy za brak legitymacji wydanej przez KZK GOP z imieniem i nazwiskiem kierowcy w widocznym miejscu w pojeździe.
Takie zmiany chce wprowadzić organizator komunikacji - KZK GOP od 10 czerwca bierzącego roku.

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

To już jest przesada. Gdzie by taka legitymacja miała wisieć?

Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Max998 »

Kierowca jest też ''kontrolerem'' KZK GOPu więc wpuszczając ludzi pierwszymi drzwiami i wtedy prowadząc ''kontrolę'' legitymacja powinna być za szybą drzwi od kabiny. Największy szum w tej sprawie robi to, że większość kierowców nie chce się ujawniać z imienia i nazwiska. Kara owszem jest kolosalna bo to 1/3 wypłaty. KZK GOP tnie koszty jak może byle by więcej zostawało na wypłaty dla pracowników i zamiast zatrudniać kontrolerów wciskają nowe zadania i wymogi kierowcom. Zapominając o tym, że kierowca pracuje dla danego przedsiębiorstwa a nie dla KZK GOPu. Ale niestety kiedy przyjdzie kara na przewoźnika ten ściąga z pracownika odpowiednią sumę. Ja liczę tylko na to, że rozmowy na radzie miasta Sosnowiec w sprawie wyjścia KZK GOPu przybiorą realne zamiary ponieważ coraz częściej jest o tym mowa.

Tigin

Post autor: Tigin »

Max998 pisze:Ja liczę tylko na to, że rozmowy na radzie miasta Sosnowiec w sprawie wyjścia KZK GOPu przybiorą realne zamiary ponieważ coraz częściej jest o tym mowa.
Co by miało dać wyjście samego Sosnowca z KZK GOP? Chyba że chodzi o samo postraszenie, ale tym to KZK się na pewno nie przejmie ;)

M11
Posty: 68
Rejestracja: 2011-09-01, 23:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: M11 »

@Tigin Razem z Sosnowcem "wyjdą" Dąbrowa Górn., Będzin i prawdopodobnie większość gmin ościennych oraz Czeladź(?). Spójrz tylko na pracę przewozową na terenie tych miast (obsługiwanych głównie przez PKM S-ec) i zestaw sobie z ogólną pracą przewozową KZK GOP. Paręnaście % wychodzi :cool:
Przy mądrym i "nie pazernym" oraz przede wszystkim JEDNOMYŚLNYM podejściu włodarzy WSZYSTKICH miast Zagłębia, PKM (lub inny twór międzygminny) jest wstanie zapewnić tańszą komunikację, na wyższym niż obecnie poziomie. Jednocześnie po wdrożeniu śląskiej kupy (ŚKUP) można pokusić się nawet o unię biletową z KZK (łatwe zasady rozliczeń wewnątrz operatorskich)
KZK więc "trzęsie" się niemożebnie nad Sosnowcem i jego PKM, bo trzeba mieć pieniążki (wpłacane przez gminy członkowskie i pasażerów) na swoje wypłaty oraz stanowiska pracy dla swoich pociotków :) W przypadku wyjścia Sosnowca będzie mniejszy tort do podziału :mruga:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Naprawdę myślisz, że KZK pójdzie na jakąkolwiek unię biletową :?: Na pewno nie, a rozpieprzanie związku tylko pogłębi problemy. Zarówno taryfowe jak i dalszej integracji choćby z pociągami.
KZK powinno się rozwiązać albo zrestrukturyzować, a nie dzielić się na coraz to mniejsze jednostki.

Tigin

Post autor: Tigin »

M11 pisze:Przy mądrym i "nie pazernym" oraz przede wszystkim JEDNOMYŚLNYM podejściu włodarzy WSZYSTKICH miast Zagłębia
Z tym w GOPie największy problem ;)
M11 pisze:PKM (lub inny twór międzygminny) jest wstanie zapewnić tańszą komunikację, na wyższym niż obecnie poziomie
W jaki sposób? PKM już obecnie obsługuje większość komunikacji w Zagłębiu, i raczej nie chciałby za swoje usługi dostawać mniej niż obecnie. Uwalenie PKM na rzecz innego przewoźnika także w grę nie wchodzi. Pozostaje rzeź połączeń. Poza tym główne finansowe problemy pozostaną takie same jak są obecnie. (Oczywiście nie wątpię, że można stworzyć całkiem nowy, efektywniejszy i tańszy układ linii, ale zdecydowanie wątpię, że włodarze są do tego zdolni ;) )

No i najważniejsze pytanie, co z tramwajami?

Unia biletowa między KZK a "rebeliantami" jest równie realna co unia biletowa KZK z koleją ;)

Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Max998 »

Po ew. prawda wyjściu z KZK GOPu PKM by skorzystał ponieważ pieniądze z biletów szły by do PKMu a nie do władz KZK GOP. :)
No i oczywiście zgadzam się we wszystkim co napisał M11. :)

Dodam jeszcze, że problem PKM Sosnowiec z KZK GOP zaczął się od momentu kiedy KZK GOP chciał przejąć PKM Sosnowiec. Zrobił się wokół tej sprawy również duży szum.
Ostatnio zmieniony 2013-06-08, 16:30 przez Max998, łącznie zmieniany 1 raz.

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

Mógłbyś coś więcej powiedzieć o tym głupim pomyśle KZK (przejęciu hybrydy)? Bo jeszcze tego nie słyszałem. Niestety bez KZK, PKM mógłby zacząć nie dbać o tabor, bo przecież nikt mu nie narzucał przetargów na obsługę linii, więc nie trzeba kupować nowego taboru

Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Max998 »

Oj jeszcze byś się zdziwił na temat tego taboru Wojtku. :)

Coś więcej na temat: http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnow ... wac__.html

Co ja gadam nie chodziło o przejęcie #505 a ogólnie o PKM Sosnowiec. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hehe. Wy Piszecie o możliwości (chyba raczej mało realnej) wyjścia PKM-u Sosnowiec z KZK. A Gazeta pisze o wchłonięciu sosnowieckiego PKM-u do KZK jako "podmiot wewnętrzny"... co raczej też jest mało realne. Władze Sosnowca nie zgodzą się na to. :mruga:

Coś mi się jednak widzi, że KZK GOP najszybciej pochłonie TŚ - bo to taka firma "niczyja". PKM należą do konkretnych gmin i one inwestują w swój tabor. A tramwaje chyba od zawsze były niczyje ;)

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

Max998 pisze:Oj jeszcze byś się zdziwił na temat tego taboru Wojtku. :)

Coś więcej na temat: http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnow ... wac__.html

Co ja gadam nie chodziło o przejęcie #505 a ogólnie o PKM Sosnowiec. :)
Czyli chcieli zrobić coś w stylu WPK.
@J-31 pisze:Coś mi się jednak widzi, że KZK GOP najszybciej pochłonie TŚ - bo to taka firma "niczyja". PKM należą do konkretnych gmin i one inwestują w swój tabor. A tramwaje chyba od zawsze były niczyje
Na moje oko TŚ spokojnie wcześniej znalazły by kasę na nowy tabor, ale brak im konkurencji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”