Komunikacja nocna w Krakowie

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
szubak

Komunikacja nocna w Krakowie

Post autor: szubak »

Wywiad z panem prezydentem... czyli film o funkcjonowaniu komunikacji nocnej w Krakowie:

http://www.nocne-krakow.prv.pl/

pozdrawiam

Podi

Post autor: Podi »

Nieźle. Chyba nigdzie nie ma tak kiepskiej km nocnej.

DK_ZG

Post autor: DK_ZG »

W 125tys. Zielonej Górze takiej komunikacji nie ma w ogóle ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

I znów widać podstawowy problem KM w Krakowie - ludzie, którzy ustalają co i jak ma wyglądać sami nie korzystają z takich linii, ani pewnie nawet wcale z transportu publicznego.
Przyjdą wybory - rozliczymy ich za to!

km-czestochowa

Post autor: km-czestochowa »

Tragicznie na 608.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Podi pisze:Chyba nigdzie nie ma tak kiepskiej km nocnej.
A Płock? Tylko że Płock zdecydowanie różni się od Krakowa i ludzie, zamiast czekać całe wieki na autobus nocny wolą skorzystać z innych form transportu.
Lopez pisze:ludzie, którzy ustalają co i jak ma wyglądać sami nie korzystają z takich linii, ani pewnie nawet wcale z transportu publicznego.
Ja tam sobie nawet wyobrazić nie mogę naszych płockich szpeców od KM czy nawet samego Milewskiego, jak jedzie 29 do UM :D W końcu nie po to jest Volvo S80, żeby stało na parkingu, nie?

ppln

Post autor: ppln »

plocmaster pisze:nocny wolą skorzystać z innych form transportu.
Taxi czy transport własny (czyt. na piechotę)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:Taxi czy transport własny (czyt. na piechotę)
Coś w tym stylu. No i jest zawsze jeszcze opcja — blachosmrodem po pijaku

enginedriver

Post autor: enginedriver »

A u nas w Poznaniu km w nocy jest świetna :)

Lopez

Post autor: Lopez »

Planowane są zmiany zmiany w organizacji komunikacji nocnej w Krakowie (konkretnie od dziejszej nocy). Przede wszystkim jest zgoda na wprowadzenie punktu przsesiadkowego w rejonie ul. Pawiej/Westerplatte, skąd autobusy będą odjeżdżać o równej godzinie.
Dziś Noc Muzeów, więc zobaczymy jak zadziała nawy system. Mam delikatne podejrzenie, że zakończy się totalną klapą i kompromitacją z powodu chorób wieku niemowlęcego, a ZDiT oraz MPK zrzucą odpowiedzialność na zły system, tymczasem każdy nowy pomysł wymaga doszlifowania.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

No prosze wreszcie się cos ruszyło tam u Was. W Poznaniu system głónwego punktu przesiadkowego sprawuje sie nawet dobrze, praktycznie wszystkie linie spotykają się w odrębie Kaponiery, czas na przesiadke jest nawet spory (planowe przyjazdy, czasami zdarza sie, ze autobus przyjeżdza po czasie odjazdu). Czekam na relacje z funkcjonowania nowego systemu

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ano zgadza się. Przyłączam się do pytania Poznaniaka. Jak działa nowy system w Krakowie ? :)

Lopez

Post autor: Lopez »

Co nieco znów pisze GW: http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,5224733.html
Z całą pewnością system wymaga dopracowania. I widać, że wiele zależy od tego na ile pracownicy - w tym wypadku kierowcy MPK - rozumieją sens zmian.
Ja osobiście nie miałem okazji jeszcze go sprawdzić. Zresztą prawie nie korzystam z nocnych bo mam na to zbyt blisko do domu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”