Nadzór Ruchu & Przewóz niepełnosprawnych

Ogólnie o transporcie w Polsce, problemy i codzienność komunikacji miejskiej
B.A. Baracus

Nadzór Ruchu & Przewóz niepełnosprawnych

Post autor: B.A. Baracus »

Witam, mam dwa pytania.
1) Jakimi pojazdami porusza się u was NR :?:
W Gdyni są to pojazdy Renault Thalia.
2) Jakimi pojazdami przewozi sie niepełnosprawnych (przewozy specjalne) :?:
W Gdyni są to nowe Fordy Transity.

PoZdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Dziwny

Re: Nadzór Ruchu & Przewóz niepełnosprawnych

Post autor: Dziwny »

0405NE pisze:Witam, mam dwa pytania.
1) Jakimi pojazdami porusza się u was NR :?:
W Gdyni są to pojazdy Renault Thalia.
Fiat Uno, Panda, były też Cinquecento ale nie wiem czy jeszcze są.
0405NE pisze:2) Jakimi pojazdami przewozi sie niepełnosprawnych (przewozy specjalne) :?:
W Gdyni są to nowe Fordy Transity.

PoZdrawiam i czekam na odpowiedzi.
Radio Taxi wozi niepełnosprawnych Volkswagenami Transporterami

Hannibal

Post autor: Hannibal »

2) Jakimi pojazdami przewozi sie niepełnosprawnych (przewozy specjalne)
U mnie jest to Ford Transit, zakupiony w zeszłym roku :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

A wiec mówie jak jest u mnie.

1)Obecnie są to Daewoo Lanosy,Seicento,Polonezy.
2)Są to VW Transportery,a ponad to istnieje specjalna linia dowoząca osoby niepełnosprawne do szkół i innych placówek.Na tej linii jeżdzą same niskowejściiowe lub niskopodlogowe 12m autobusy,najcześciej jest to Volvo 7700.Jeździ ona w wybrane miejsca skąd zabiera te osoby.

Michał

Re: Nadzór Ruchu & Przewóz niepełnosprawnych

Post autor: Michał »

0405NE pisze:Witam, mam dwa pytania.
1) Jakimi pojazdami porusza się u was NR :?:
W Gdyni są to pojazdy Renault Thalia.
2) Jakimi pojazdami przewozi sie niepełnosprawnych (przewozy specjalne) :?:
W Gdyni są to nowe Fordy Transity.

PoZdrawiam i czekam na odpowiedzi.
1) U nas jest jeden Cinquecento który nadzoruje KM oraz wymienia zdarte lub stare rozkłady i dowozi bilety do przystanków z kioskami
2) U nas do szkoły dla niepełnosprawnych UM wynajął od MPK Kapene City 7,5C :)

voy

Post autor: voy »

U mnie jest Polonez, Fiat Ducato, Fiat Panda, Ford Transit i chyba nie tylko.

Robson

Post autor: Robson »

1) Jakimi pojazdami porusza się u was NR
U nas sa to Polonezy jeden Caro w kolorze wiśniowym który jest wysłużony i chyba niedługo powinien iść do kasacji i dwa jakies kombi o kolorze metalik/szary
2) Jakimi pojazdami przewozi sie niepełnosprawnych (przewozy specjalne)
Niestety i nas nie ma MZK takich pojazdów lecz chba 1 czy 2 VW Transportery ma Urząd Miejski do przewozy niepełnosprawnych który czasami użycza.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Może jeszcze dodacie czym się poruszają nasze kochane kanarki :?:

U nas służą do tego dwa białe Lubliny, wszyscy je dobrze znają, ale co tam myslą, że są anonimowi ;)

Do zrywania i wieszania nowych rozkładów służy również Lublin tylko, że niebieski.



Dyrektor ZKM jeździ Toyotą Avensis :mruga:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

U nas kanary jeżdzą komunikacją miejską normalnie,z autobusu do autobusu,z tramwaju do tramwaju a czym dyrektor to nie wiem :D

voy

Post autor: voy »

W Rzeszowie z tego co wiem dyrektorzy poruszają się autobusami bądź Renault Laguną, tylko nie wiem czy to prywatny wóz czy firmowy.

Robson

Post autor: Robson »

Porównujac wasze miasta to u mnie bieda. Dyrektor i jego zastępcy poruszaja sie swoimi pojazdami a kanary jeżdża komunikacja miejska.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nadzór Ruchu & Przewóz niepełnosprawnych

Post autor: J-31 »

0405NE pisze: 1) Jakimi pojazdami porusza się u was NR :?:
0405NE pisze: Nadzór ruchu w Warszawie (MZA) niebeskie Skody Fabia i Polonezy Caro. ZTM: Czerwone: Fiaty 126 (te najnowsze, z ostatniej fazy produkcji) oraz Cinquecento.

2) Jakimi pojazdami przewozi sie niepełnosprawnych (przewozy specjalne) :?:
W Gdyni są to nowe Fordy Transity.
Do tej pory takimi przewozami zajmowała się firma, która działała z ramienia władz miasta. Obecnie ma się tym zajmować MPT. Tabor Volksvageny Transportery

PS. Panowie nie mylcie z Nadzór Ruchu, z serwisem przystankowym. Oni mają inne obowiązki - przynajmniej w Warszawie

Nadzór Ruchu MZA - m.in. - kieruje ruchem autobusów w sytuacjach ekstremalnych oraz pojawia się w przypadku stłuczek lub wypadków z udziałem autobusów MZA. Nadzór ruchu ZTM ma podobne obowiązki ale rozszerzone o wszystkich przewoźników (z wyjątkiem metra), a ponadto sprawdza punktualność. Do tego potrzebne są im małe samochody... ;)

Natomiast Pogotowie Przystankowe - wiadomo...

Dyrektor MZA - nie wiem czym jeździ. Wiem czym ja jeżdżę, a ze mnie się rodzina śmieje, że jestem 10, kolejnym dyrektorem MZA :lol:

Hannibal

Post autor: Hannibal »

U mnie kontrolerzy jeżdzą wiśniową Skodą Fabią ;) ,natomiast pogotowie przystankowe porusza się specjalnym Autosanem H6 :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wszystko fajnie. Tylko czy Możecie mi chłopaki wyjaśnić, czemu "kanarzy" poruszają się jakimiś pojazdami, a nie autobusami KM ;) ?

Robson

Post autor: Robson »

U nas nieraz jeździli z Kontrola Ruchu do jakis wiosek i kontrolowali wysiadali na nastepnym przystanku i wsiadali spowrotem do samochodu :P

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Wszystko fajnie. Tylko czy Możecie mi chłopaki wyjaśnić, czemu "kanarzy" poruszają się jakimiś pojazdami, a nie autobusami KM ;) ?
Nom zobacz jest zima trasa na której tylko raz na 15 minut jezdzi autobus, no to sobie wyobraź stać te 15 minut, a tak mogą sobie podjeżdżać pod wybrana linie i konkretny autobus. Lubia się przyczajać :P

voy

Post autor: voy »

A tam 15 minut, czasem muszą stać i dłużej, 15 minut to nie jest tak źle. Widziałem na mieście u siebie taką akcję - jedzie 36, wysiadają kanary do Forda Transita stojącego już na przystanku i odjeżdżają... hmm tylko że to było w miejscu gdzie 20 linii jeździ (ul. Lisa-Kuli).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To ciekawe, ale czy naprawdę nie mogli tam dojechać autobusami KM. :)

Morpheo

Post autor: Morpheo »

W Legnicy nadzór ma jakiegoś dostawczego Citroena zaś niepełnosprawni mogą jeździć bez przeszkód większością zwykłych linii: na 81 autobusów ok.60 to niskopodłogowce.

Kiedy bilety sprawdzała firma "DIKE", grupa interwencyjna miała jakiegoś poloneza (oznakowany "kogutami" !). Teraz rewizorzy normalnie jeżdżą autobusami.

voy

Post autor: voy »

Rzeszów daleko w tyle z wymianą taboru...:(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”